17. jūlijs: apturēto aizdevēju statusa atjauninājumi

Dalāmies ar sesto atjauninājumu par apturētajiem aizdevējiem Mintos tirgū. Skati finanšu datu tabulu un lasi komentārus par katru aizdevēju zemāk.

Svarīgi: lai ērti sniegtu visu informāciju par apturēto aizdevēju statusiem, nākamais atjauninājums tiks publicēts atsevišķā lapā kopā ar visiem iepriekšējiem atjauninājumiem.

Lasīt iepriekšējo atjauninājumu

Uzzināt vairāk par darbības apturēšanu

Lūdzu, ņem vērā!

  • Pašlaik tikai daļa no neatmaksātajām investīcijām ir atgūšanas procesā, un tās ir jāpārskaita investoriem. Lai gan pastāv paaugstināts risks, ka arī atlikušās neatmaksātās investīcijas nonāks atgūšanas stadijā, šobrīd šo aizdevumu atmaksa notiek atbilstoši grafikam vai kavējas mazāk nekā 60 dienas. Mēs šīm summām pievērsīsimies, ja un kad tās nonāks atgūšanas stadijā.
  • Tabulas dati tika reģistrēti 2020. gada 15. jūlijā.

Noklikšķini, lai palielinātu

Metrokredit

Situācija – 2019. gada novembrī Metrokredit tika izslēgts no Krievijas Federācijas mikrofinansēšanas organizāciju valsts reģistra, kas nozīmē, ka uzņēmums nevar izsniegt jaunus aizdevumus, bet tas turpina apkalpot esošos.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 3. jūlijā, Metrokredit ir veicis pamatsummas atmaksu 133 091 eiro apmērā un procentu atmaksu 7023 eiro apmērā. Kopš darbības apturēšanas no Metrokredit ir atgūti 99%, ieskaitot gan pamatsummu, gan procentus. Uzņēmums turpina apkalpot esošos aizdevumus un attiecīgi pārskaita aizņēmēju maksājumus.

IFN Extra Finance

Situācija – 2020. gada 24. martā IFN Extra Finance darbība tika apturēta pirmreizējā un otrreizējā tirgū, jo Rumānijas Nacionālā banka atsauca uzņēmuma licenci. 2020. gada 10. maijā Mintos atcēla IFN Extra Finance darbības apturēšanu otrreizējā tirgū, atļaujot aizdevēja iepriekš izsniegto aizdevumu tirdzniecību.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 3. jūlijā, IFN Extra Finance ir veicis pamatsummas atmaksu 11 849 eiro apmērā un procentu atmaksu 533 eiro apmērā. Kopš darbības apturēšanas no IFN Extra Finance ir atgūti 89,41%, ieskaitot gan pamatsummu, gan procentus. Aizdevējs ir ievērojis savu sagatavoto aizdevumu atpirkšanas plānu un 10. jūlijā atpirka pēdējo grafikā paredzēto aizdevumu. Pēc šī plāna izpildes divi lielākie atlikušie aizdevumi (kopsumma aptuveni 400 000 eiro) paliks aizdevumu tirgū līdz to termiņa beigām. Neskatoties uz to, vadība joprojām izskata dažādas iespējas, kas viņiem arī atlikušos aizdevumus ļautu atpirkt ātrāk.

Capital Service Polija

Situācija – 2020. gada 6. aprīlī Capital Service darbība tika apturēta Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū, jo savlaicīgi netika veikti norēķinu maksājumi Mintos investoriem.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 3. jūlijā, Capital Service Poland ir veicis pamatsummas atmaksu 412 eiro apmērā un procentu atmaksu 23 eiro apmērā. Kopš darbības apturēšanas no Capital Service Poland ir atgūti 6,25%, ieskaitot gan pamatsummu, gan procentus. Capital Service ir iestājies COVID-19 aizsardzības programmā Polijā, un tas nozīmē, ka Polijas varasiestādes ir apstiprinājušas aizņēmēju maksājumu pārskaitījumu atlikšanu Mintos investoriem, uzņēmumam turpinot darbību. Capital Service tagad ir pārtraucis visus šādu pārskaitījumu veikšanu, un tagad tam ir pienākums četru mēnešu laikā iesniegt atmaksas plānu Mintos investoriem. Mintos izvērtē iespējamos tiesiskās darbības ceļus. Plašāka informācija ir pieejama šeit.

ExpressCredit Zambija

Situācija – 2020. gada 30. aprīlī JSC ExpressCredit darbība tika apturēta Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū, jo savlaicīgi un pilnā apmērā netika veikta aizņēmēju maksājumu un atpirkuma summas pārskaitīšana Mintos investoriem.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 3. jūlijā, JSC ExpressCredit Holding ir veicis pamatsummas atmaksu 380 464 eiro apmērā un procentu atmaksu 71 121 eiro apmērā. Kopš darbības apturēšanas no JSC ExpressCredit Holding ir atgūti 43%, ieskaitot gan pamatsummu, gan procentus. JCS ExpressCredit Holding katru nedēļu turpina veikt iepriekš saskaņotus daļējus maksājumus, lai samazinātu pašreizējo parādu. Mēs tuvāko nedēļu laikā ceram dalīties ar plašāku informāciju par procesā esošo maksājumu atgūšanas progresu un citiem pārstrukturēšanas plāniem.

GetBucks Botsvāna un Zambija

Situācija – 2020. gada 30. aprīlī GetBucks Botswana un Zambia darbība tika apturēta Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū, jo uzņēmums nepildīja savas maksājumu saistības pret Mintos investoriem pilnā apmērā.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 3. jūlijā, GetBucks Botswana ir veicis pamatsummas atmaksu 653 846 eiro apmērā un procentu atmaksu 44 195 eiro apmērā. Kopš darbības apturēšanas no GetBucks Botswana ir atgūti 41,10%, ieskaitot gan pamatsummu, gan procentusa. GetBucks Zambia nav veicis nekādus maksājumus. Uzņēmums iepriekš bija paziņojis par vienošanos pārdot savas daļas MBC Malawi. Tagad tā ir parakstīta, un uzņēmums gaida regulatora apstiprinājumu. Ieņēmumi no šī darījuma tiks novirzīti, lai segtu GetBucks Zambia parādus.

Akulaku Indonēzija

Situācija – 2020. gada 16. aprīlī Akulaku darbība tika apturēta Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū, jo savlaicīgi netika veikti norēķinu maksājumi Mintos investoriem.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 3. jūlijā, Akulaku ir veicis pamatsummas atmaksu 317 182 eiro apmērā un procentu atmaksu 8631 eiro apmērā. Kopš darbības apturēšanas no Akulaku ir atgūti 45,45%, ieskaitot gan pamatsummu, gan procentus. Akulaku ir izpildījis pirmo procesā esošo maksājumu pārstrukturēšanas vienošanos, un mēs risinām sarunas par turpmāku uzkrāto procesā esošo maksājumu pārstrukturēšanu, kas tika uzkrāti arī neatbilstīgu aizdevumu statusu dēļ. Akulaku turpina maksāt procentus par visiem aizdevumiem.

CashWagon Vjetnama, Indonēzija un Filipīnas

Situācija – 2020. gada 6. maijā un 10. maijā CashWagon Vietnam un  CashWagon Philippines un Indonesia darbība tika apturēta Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū, jo tika saņemta informācija, ka Vjetnamas varasiestādes izmeklē Cashwagon darbību un tikmēr, saskaņā ar izmeklēšanas situācijas Vjetnamā procedūru, ir iesaldējušas uzņēmuma kontus.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 3. jūlijā, visi trīs CashWagon uzņēmumi kopumā ir veikuši pamatsummas atmaksu 97 810 eiro apmērā un procentu atmaksu 1039 eiro apmērā. Kopš darbības apturēšanas no CashWagon Vietnam ir atgūti 44,31%, no CashWagon Indonesia 12,91% un no CashWagon Philippines 17,63%, ieskaitot gan pamatsummu, gan procentus. CashWagon Vietnam ir veicis daļējus iknedēļas pārskaitījumus par procesā esošiem maksājumiem, tomēr aizdevējs pēdējās divās nedēļās nav spējis veikt maksājumus no Indonēzijas un Filipīnas uzņēmumiem. Mēs nākamnedēļ plānojam saņemt jaunāko informāciju no aizdevēja.

Dziesiatka Finanse

Situācija – 2020. gada 18. jūnijā Dziesiatka Finanse darbība tika apturēta Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū, jo savlaicīgi netika veikti norēķinu maksājumi Mintos investoriem.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 3. jūlijā, Dziesiatka ir veicis pamatsummas atmaksu 28 386 eiro apmērā un procentu atmaksu 2009 eiro apmērā. Kopš darbības apturēšanas no Dziesiatka Finanse ir atgūti 12,11%, ieskaitot gan pamatsummu, gan procentus. Mēs esam sarunu procesā ar uzņēmuma vadību, cenšoties vienoties par pieņemamu atmaksas grafiku. Lai arī sarunas joprojām notiek, Dziesiatka ik nedēļu veic daļējus maksājumus (par kuriem nebija panākta vienošanās), un tie tiek nekavējoties novirzīti investoriem.

Kredit24 Kazakhstan

Situācija – plānotās aizdevēja likvidācijas dēļ 2020. gada 2. jūlijā tika apturēta Kredit24  izsniegto aizdevumu pārdošana Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 3. jūlijā, Kredit24 ir veicis minimālu pamatsummas atmaksu, kamēr notiek sarunas par pārstrukturēto atmaksas plānu. Kredit24 un Mintos šonedēļ parakstīja pārstrukturēšanas plānu, saskaņā ar kuru aizdevējam ir jāveic visi maksājumi mazāk nekā gada laikā. Sīkāka informācija par šo plānu investoriem tiks sniegta nākamajā nedēļā.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner