2. jūlija atjauninājums: saistības nepildošo aizdevēju statuss un investēto līdzekļu atgūšana

Esam sagatavojuši jaunāko informāciju par aizvadītā mēneša notikumiem saistībā ar katru saistības nepildošo aizdevēju un investēto līdzekļu atgūšanu. Zemāk Tu vari apskatīt finanšu datu tabulu un lasīt komentārus par katru aizdevēju.

Iepriekšējie atjauninājumi: 30. marts, 30. aprīlis un 28. maijs.

Lūdzu, ņem vērā!

  • Lai gan Mintos esošo aizdevēju procesā esošie maksājumi atspoguļo aizņēmēju veiktos maksājumus, kas ir jāpārskaita Mintos investoriem, lielākā daļa no saistības nepildošo aizdevēju procesā esošajiem maksājumiem ir līdzekļi, kas ir pakļauti riskam un ir jāatgūst (60+ dienu atpirkšana). Lai ieviestu lielāku skaidrību, tabulā ir pievienots sadalījums, kurā var redzēt dažādus avotus, kas veido procesā esošos maksājumus katram aizdevējam.
  • Mēs esam pārcēluši IFN Extra Finance un Metrokredit no šejienes uz saistības nepildošo uzņēmumu sarakstu, jo šie divi aizdevēji nav saistības nepildoši un ir aktīvi Mintos otrreizējā tirgū.
  • Tabulas dati tika reģistrēti 2020. gada 1. jūlijā.

AlexCredit

Kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 28. maijā, AlexCredit ir veicis pamatsummas atmaksu 29 701 eiro apmērā un procentu atmaksu 304 eiro apmērā. Pašlaik Mintos risina sarunas ar Alexcredit vadību par nākamo maksājumu aptuveni 15 000 eiro, līdztekus plānam par ilgtspējīgiem nākotnes maksājumiem.

Varks

Kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 28. maijā, Varks ir veicis pamatsummas atmaksu 2 122 722 eiro apmērā un procentu atmaksu 450 926 eiro apmērā. Finko grupā esošais Finko AM (Varks) ir izteicis apņemšanos ievērot atmaksas termiņu, lai Mintos investoriem pienākošos summu segtu līdz 2022. gada beigām. Uzzini vairāk mūsu 12. jūnija atjauninājumā.

Peachy

Kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 28. maijā, Peachy ir veicis pamatsummas atmaksu 270 744 eiro apmērā un procentu atmaksu 6773 eiro apmērā. Peachy likvidators paredz, ka uzņēmums spēs samaksāt līdzīgas summas ik mēnesi, līdz bilance tiks nokārtota. 2020. gada augustā vai septembrī aizdevējs paredz nokārtot atlikušo summu aptuveni 223 000 eiro apmērā, kas jāmaksā pēc jūnija, jūlija un augusta maksājumiem.

Monego

Kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 28. maijā, Monego administrators ir veicis pamatsummas atmaksu 486 057 eiro apmērā un procentu atmaksu 13 913 eiro apmērā. Mēs strādājam ar likvidatoru, lai iegūtu informāciju par nākamajiem atmaksas pārskaitījumiem Mintos investoriem. Mēs sniegsim plašāku informāciju, tiklīdz saņemsim jaunumus no likvidatora. Tikmēr Monego akcionārs gaida Kosovas Augstākās tiesas lēmumu par pagaidu drošības lietu – Kosovas Centrālās bankas lēmuma apturēšanu attiecībā uz Monego. Ja tas tiks apstiprināts, Monego akcionārs atgūs kontroli pār uzņēmumu un tā darbību, kamēr tiesa izskatīs otro lietu par tā paša lēmuma prettiesiskumu.

Lai arī lietas izskatīšana ir beigu stadijā, Covid-19 diemžēl ietekmēja arī Kosovas tiesu darba izpildi, tāpēc lēmuma pieņemšana ir aizkavēta. Ja lēmums būs par labu Monego akcionāram, uzņēmums nekavējoties atgūst kontroli pār Monego. Ja iznākums nebūs par labu Monego akcionāram, nākamais solis ir vērsties Satversmes tiesā, kurai lietu vajadzētu izskatīt mēneša laikā pēc prasības saņemšanas.

IuteCredit Kosovo 

Kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 28. maijā, IuteCredit Kosovo ir veicis pamatsummas atmaksu 362 472 eiro apmērā un procentu atmaksu 6221 eiro apmērā. Šobrīd IuteCredit Europe ir pilnībā samaksājusi IuteCredit Kosovo nenomaksāto parādu Mintos investoriem.

Rapido Finance

Kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 28. maijā, Rapido nav veicis nevienu maksājumu. Mintos turpina strādāt ar administratoru, un Spānijas advokātu birojs ECIJA atbalsta Mintos centienus pārstāvēt savu investoru intereses maksātnespējas procesā.

Aforti 

Mintos turpina tiesvedību pret Aforti Finance un Aforti Holding kā to galvotāju, lai aizsargātu investoru intereses. Pēc tam, kad uzzinājām, ka Aforti nav informējis attiecīgās finanšu iestādes par no Mintos saņemoto paziņojumu par saistību nepildīšanu, mēs gatavojamies informēt Polijas biržu, kurā Aforti Holding ir kotēts dalībnieks, par notiekošo juridisko procesu pret Aforti.

Eurocent

Kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 28. maijā, Eurocent nav veicis nevienu maksājumu. Mēs esam informēti par Covid-19 pandēmijas radītajiem traucējumiem tiesvedībā Polijā un citviet, tāpēc mēs gaidām jaunāko informāciju no Polijas tiesas par kreditoru sarakstu un maksātnespējas procesa statusu Eurocent lietā.

Dalies: