2019. gadā ID Finance prognozē ieņēmumus 90 milj. eiro apmērā, plāno kopfinansējuma raundu Crowdcube

ID Finance – viens no lielākajiem aizdevumu izsniedzējiem Mintos un straujāk augošais finanšu tehnoloģiju uzņēmums Spānijā, 2019. gada pirmajos deviņos mēnešos uzrādīja ieņēmumu pieaugumu vairāk nekā 100% apmērā, un paredzams, ka tā ieņēmumi 2019. gadā dubultosies, sasniedzot 90 miljonus eiro.

ID Finance plāno piesaistīt papildu līdzekļus, izmantojot Apvienotajā Karalistē bāzēto kopfinansēšanas smagsvaru Crowdcube. Investīciju apmērs ir ierobežots, un prioritāra pieeja tiks sniegta tiem, kuri būs reģistrējušies iepriekš uzņēmuma mājaslapā.

Uzņēmums uzsāk kopfinansēšanas kampaņu pēc tam, kad tas 2019. gada pirmajos deviņos mēnešos uzrādīja izcilus darbības rezultātus.

Veiksmīgi finanšu tehnoloģiju uzņēmumi, kas ir rīkojuši līdzīgas kampaņas Crowdcube, uzrāda ievērojamu kapitalizācijas pieaugumu:

– Monzo trīs gadu laikā ir piedzīvojis izaugsmi 6560% apmērā

– Revolut investoru atdeve sasniedza gandrīz 2730%

ID Finance sniegums katrā no reģioniem

Latīņamerikā aizdevumu izsniegšanas apjoms ir palielinājies 3,4 reizes, galvenokārt pateicoties Meksikas uzņēmumam, kas ir straujāk augošais visā ID Finance grupā. Pēdējo 12 mēnešu laikā reģistrēto lietotāju bāze ir palielinājusies piecas reizes.

Grupas Spānijas uzņēmums 2019. gada pirmajos deviņos mēnešos nostiprināja savu rentabilitāti, sasniedzot nākotnes darbības prognozētos 2019. gada neto ieņēmumus 5 miljonu eiro apmērā. Tanī pat laikā aizdevumu izsniegšanas apjoms ir palielinājies 2,3 reizes.

ID Finance Kazahstānā

Kumulatīvais aizdevumu izsniegšanas apjoms Kazahstānā ir palielinājies 1,5 reizes, un šobrīd tas ir mērāms 200 miljonos ASV dolāru. Turklāt pēdējo 12 mēnešu laikā uzņēmuma reģistrēto lietotāju skaits ir divkāršojies, sasniedzot vairāk nekā 1,7 miljonus.

Uzņēmums ir palielinājis arī investoriem piedāvāto procentu likmi investīcijām vietējā valūtā (Kazahstānas tenge – KZT) no 17% uz 20%, lai sekmētu tā izaugsmi reģionā, jo ID Finance redz lielu pieprasījumu pēc saviem pakalpojumiem.

2019. gada pirmajā pusgadā Solva.kz izsniedza aizdevumus 9,3 miljardu KZT apmērā, kas ir 4,9 reizes vairāk nekā tajā pašā laika periodā 2018. gadā. Savukārt uzņēmuma ieņēmumi 2019. gada pirmajā pusgadā bija 2,06 miljardi KZT.

Solva sekmīgi īstenoja individuālo uzņēmēju kreditēšanas un refinansēšanas projektu, kas Kazahstānā spēlē būtisku lomu. Šim nolūkam tika īpaši izstrādāts un palaists atsevišķs novērtēšanas modelis. Šie faktori uzņēmumam ļāva ievērojami palielināt mēnesī izsniegto aizdevumu apjomu, kas pēdējos trīs mēnešos bija vairāk nekā 2 miljardi KZT. Tādējādi, paplašinot uzņēmuma produktu klāstu, bija iespējams segmentēt klientu bāzi un palielināt kredītportfeli.

 

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner