22. maijs: Apturēto aizdevēju statusa atjauninājumi

Šis ir mūsu otrais atjauninājums par apturētajiem aizdevējiem. Lūdzam apskatīt tabulu un komentārus par katru no ietekmētajiem aizdevējiem. Ja esi palaidis garām iepriekšējo atjauninājumu, vari to izlasīt mūsu blogā.

Akulaku Indonesia

Situācija – 2020. gada 16. aprīlī Akulaku darbība tika apturēta Pirmreizējā un Otrreizējā tirgū sakarā ar novēlotiem maksājumiem. Kopš tā laika Akulaku investoriem Mintos ir atmaksājis 2,89 miljonus eiro, ieskaitot gan pamatsummu, gan procentus.

Komentāri – Mintos uztur labas attiecības ar Akulaku vadību, kas sadarbojas, meklējot vispiemērotāko risinājumu investoriem ar aktīvām investīcijām Akulaku izsniegtajos aizdevumos. Pašlaik maksājumi ir veikti laikā un norunātajā apjomā.

Nākamie soļi – Akulaku ir apņēmies veikt maksājumus saskaņā ar noteikto grafiku, par kuru ir panākta vienošanās ar Mintos, un strādāt pie grafiku ieviešanas par papildu summām, kas vēl ir maksājamas. Turklāt Akulaku sarunās ar saviem akcionāriem vēlas uzņēmumā iepludināt papildu kapitālu, lai palīdzētu Covid-19 izraisītajā situācijā tirgū.

Capital Service Poland

Situācija – 2020. gada 6. aprīlī Capital Service darbība tika apturēta Mintos Pirmreizējā un Otrreizējā tirgū, jo savlaicīgi netika veikti norēķinu maksājumi Mintos investoriem. Kopš tā laika Capital Service investoriem ir atmaksājis 75 454 eiro un 1 305 833 zlotus (aptuveni 363 263 eiro), ieskaitot gan pamatsummu, gan procentus.

Komentāri – Iespējamais regulāro maksājumu pieaugums ir ļoti atkarīgs no situācijas Polijā. Capital Service ir plašs pārdošanas punktu tīkls (POS), kas nozīmē, ka aizņēmēji parastā uzņēmējdarbības gaitā paši apmeklētu POS, lai veiktu atmaksu vai saņemtu jebkuru citu pakalpojumu no sava aizdevuma. Pašreizējie ierobežojumi lielā mērā ir padarījuši neiespējamu aizņēmējiem apmeklēt POS un Capital Service iekasēt aizņēmēju atmaksājumus un nodot tos investoriem Mintos.

Nākamie soļi – Capital Service ne tikai gaida ierobežojumu atvieglojumus Polijā, bet arī pēta alternatīvus naudas plūsmas avotus uzņēmumā, lai palīdzētu norēķināties par nokavētajiem maksājumiem ar Mintos.

ExpressCredit Zambia

Situācija – 2020. gada 30. aprīlī ExpressCredit Zambia darbība tika apturēta Mintos Pirmreizējā un Otrreizējā tirgū, jo uzņēmumam neizdevās pārskaitīt aizņēmēju atmaksas un atpirkšanas summu pilnā apmērā un laikā. Kopš apturēšanas uzņēmums ir veicis maksājumus kopumā 125 000 eiro apmērā (liela daļa no maksājumiem vēl ir jāsaskaņo).

Komentāri – ExpressCredit Zambia neizpildītās saistības pret Mintos investoriem lielā mērā radušās tāpēc, ka ir aizkavējusies valsts ieņēmumu izmaksas priekš ExpressCredit Zambia. Kavētā maksājuma summa no valdības aģentūras būtu pietiekama, lai pilnībā segtu nenomaksāto parādu.

Nākamie soļi – Mēs aktīvi sadarbojamies ar ExpressCredit Zambia vadību, lai noteiktu atmaksas grafiku, kas būs gan Mintos investoru interesēs, gan ExpressCredit Zambia iespēju robežās, pirms tiek atmaksāts valdības parāds. Mēs plānojam dalīties ar saskaņoto atmaksas grafiku tuvākajās nedēļās.

GetBucks Botswana and Zambia

Situācija – 2020. gada 30. aprīlī GetBucks Botswana un Zambia darbība tika apturēta Primārajā un Sekundārajā tirgū, jo nav pilnībā izpildījis savas maksājumu saistības ar Mintos investoriem. Kopš tā laika uzņēmums Mintos investoriem ir veicis atmaksu 17 380 eiro apmērā.

Komentāri   –   Kā tas panākts pārstrukturēšanas darījumā, Getbucks šonedēļ veiks pirmo maksājumu no regulārajām atmaksām Botsvānā. Turpmāk GetBucks Botswana regulārās atmaksas pārskaitīs reizi mēnesī.

Nākamie soļi – Botsvānas un Zambijas atlikušās summas tiks segtas divās daļās: 1 miljons eiro līdz 2020. gada 30. septembrim un 3 miljoni eiro līdz 2020. gada 31. decembrim.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner