28. maija atjauninājums: Saistību nepildošo aizdevēju statuss un investēto līdzekļu atgūšana

Pēc atjauninājuma 30. martā un atjauninājuma 30. aprīlī, mēs dalāmies ar jaunumiem par notikumu attīstību pēdējā mēneša laikā, par katru saistību nepildošo aizdevēju.

Lūdzu, ņem vērā, ka dati tika reģistrēti ar 2020. gada 27. maiju.

AlexCredit

Kopš 30. aprīļa AlexCredit ir atmaksājis 37 791 eiro. Šobrīd kopējā atgūtā summa ir 92 937 eiro (2,10% no esošo investīciju summas apturēšanas brīdī). Pašlaik Alexcredit vadība strādā pie tā, lai veiktu vairāk līdzekļu atmaksas. Turklāt mēs uzturam regulāru dialogu ar Alexcredit vadību un kopīgi strādājam, lai rastu risinājumu.

Varks

Kopš 30. aprīļa Varks ir atmaksājis 541 435 eiro. Šobrīd kopējā atgūtā summa ir 3 353 209 eiro (12,26% no esošo investīciju summas apturēšanas brīdī). Pēc pēdējā atjauninājuma, apspriežot ar Armēnijas vietējo padomi noslēgto līgumu laušanas plusus un mīnusus, mēs esam secinājuši, ka ar laušanu, tas Mintos investoriem nebūtu augšupvērsts risinājums, tomēr mēs joprojām izskatām šo iespēju. Kreditoru prasījumi tikko ir nosūtīti Varks bez jebkādas līgumu izbeigšanas.

Nodrošināt aizņēmēju atmaksu, kā arī parādu iekasēšanu ir bijis grūti sakarā ar ārkārtas stāvokli un kustības ierobežojumiem Armēnijā, kas detalizēti aprakstīts šeit. Lai gan pagājušajā nedēļā valsts bija pagarinājusi ārkārtas stāvokli līdz jūnija vidum, daži ierobežojumi tika atviegloti. Finko Group vadītājs to bija minējis komentārā investoriem un izlaidīs papildinājumu, kā tieši tas ietekmē Varks aizņēmēju atmaksas un viņu pārskaitījumus investoriem Mintos.

IFN Extra Finance

Kopš 30. aprīļa IFN Extra Finance ir atmaksājis 157 631 eiro. Pašlaik atgūtā kopējā summa ir EUR 208 622 (30.59% no esošo investīciju summas apturēšanas brīdī). Uzņēmuma vadība turpina sadarboties ar Mintos un izpilda saskaņoto aizdevuma atpirkšanas plānu. Attiecībā uz aizdevumiem, kas vēl nav atpirkti, IFN Extra Finance ir apņēmies savlaicīgi un pienācīgi veikt pamatsummas un procentu atmaksu pirms pilnas darījumu atpirkšanas.

Peachy

 Kopš 30. aprīļa Peachy nav veikuši atmaksas. Kopējā šobrīd atgūtā summa ir 407 473 eiro (27,29% no esošo investīciju summas apturēšanas brīdī). Mēs strādājam ar Peachy administratoriem, lai pārliecinātos, ka Mintos investoru intereses ir pārstāvētas. Pašlaik mēs gaidām informāciju par nākamajiem kredītņēmēju atmaksu pārskaitījumiem investoriem.

Monego

Kopš 30. aprīļa Monego nav veicis atmaksas. Kopējā šobrīd atgūtā summa ir 2 002 448 eiro (21,09% no esošo investīciju summas apturēšanas brīdī). Mēs strādājam ar likvidatoriem, lai saņemtu informāciju par nākamajiem atmaksu pārskaitījumiem investoriem Mintos.

IuteCredit Kosova

Kopš 30. aprīļa IuteCredit Kosova ir atmaksājusi 247 759 eiro. Kopējā šobrīd atgūtā summa ir 3 221 476 eiro (92,58% no esošo investīciju summas apturēšanas brīdī). Mēs strādājam ar likvidatoriem, lai saņemtu informāciju par nākamajiem atmaksu pārskaitījumiem investoriem Mintos.

Metrokredit

Kopš 30. aprīļa Metrokredit ir atmaksājis 746 008 eiro. Kopējā pārskaitītā summa ir 5 984 068 eiro (76,39% no esošo investīciju summas apturēšanas brīdī). Līdz ar likvidāciju Metrokredit vairs neizsniedz jaunus aizdevumus, bet turpina apkalpot esošo portfeli un pārskaitīt aizņēmēju atmaksas investoriem Mintos.

Rapido Finance

Rapido joprojām nav veicis maksājumus Mintos investoriem. Mintos Spānijā ir piesaistījis advokātu biroju ECIJA, lai palīdzētu atgūt līdzekļus no Rapido. ECIJA maksātnespējas procesā ir informēts par administratora lēmumu pārdot Rapido klientu apkalpošanas vienību, un tajā būs zināmi ieņēmumi no Rapido saņemtajiem pārdošanas ieņēmumiem. Mēs paredzam, ka saņemtā nauda tiks novirzīta kreditoru prasījumu apmierināšanai.

Aforti

Mintos ir uzsācis un turpina tiesvedību pret Aforti Finance un Aforti Holding kā galvotājs, lai aizsargātu investoru intereses. Līgumi ar Aforti ir izbeigti, un Mintos ir pieprasījis, lai Aforti atpērk visus prasījumus, ko investori investējuši. 2020. gada 30. aprīlī Mintos nosūtīja Aforti galīgo neto norēķinu, kas bija jāmaksā 5. darbadienā pēc tam, kad Aforti to uzskatīja par saņemtu. Aforti ir atzinis paziņojuma un galīgā neto norēķina saņemšanu un apzinās pienākumu maksāt atpirkšanas cenu pilnā apmērā par visiem prasījumiem. Tikmēr Aforti ir veicis nelielus maksājumus 38 000 eiro apmērā, kurus mēs esam novirzījuši, lai segtu negatīvo norēķinu, kas pienākas investoriem – ko sākotnēji pagājušajā gadā sedza Mintos.

Eurocent

Kopš mūsu pēdējā atjauninājuma 30. aprīlī, Eurocent nav veicis atmaksas. Kopējā atgūtā summa ir 184 102 eiro (50,85% no esošo investīciju summas apturēšanas brīdī). Mēs joprojām gaidām Polijas tiesas ziņu par kreditoru sarakstu un maksātnespējas procesa statusu. Mēs esam informēti par COVID-19 pandēmiju, kas izraisa grūtības tiesvedībā Polijā un citviet.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner