3. jūlijs: apturēto aizdevēju statusa atjauninājumi

Dalāmies ar piekto atjauninājumu par apturētajiem aizdevējiem Mintos tirgū. Skati finanšu datu tabulu un lasi komentārus par katru aizdevēju zemāk.

Lasīt iepriekšējo atjauninājumu

Uzzināt vairāk par darbības apturēšanu

Lūdzu, ņem vērā!

  • Pašlaik tikai daļa no neatmaksātajām investīcijām ir atgūšanas procesā, un tās ir jāpārskaita investoriem. Lai gan pastāv paaugstināts risks, ka arī atlikušās neatmaksātās investīcijas nonāks atgūšanas stadijā, šobrīd šo aizdevumu atmaksa notiek atbilstoši grafikam vai kavējas mazāk nekā 60 dienas. Mēs šīm summām pievērsīsimies, ja un kad tās nonāks atgūšanas stadijā.
  • Tabulas dati tika reģistrēti 2020. gada 1. jūlijā.

Noklikšķini, lai palielinātu

Metrokredit

Situācija – 2019. gada novembrī Metrokredit tika izslēgts no Krievijas Federācijas mikrofinansēšanas organizāciju valsts reģistra, kas nozīmē, ka uzņēmums nevar izsniegt jaunus aizdevumus.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 19. jūnijā, Metrokredit ir veicis pamatsummas atmaksu 239 011 eiro apmērā un procentu atmaksu 12 514 eiro apmērā. Uzņēmums atrodas likvidācijas procesā un turpina apkalpot savu esošo portfeli un regulāri pārskaitīt aizņēmēju maksājumus Mintos investoriem.

IFN Extra Finance

Situācija – 2020. gada 24. martā IFN Extra Finance darbība tika apturēta pirmreizējā un otrreizējā tirgū, jo Rumānijas Nacionālā banka atsauca uzņēmuma licenci. 2020. gada 10. maijā Mintos atcēla IFN Extra Finance darbības apturēšanu otrreizējā tirgū, atļaujot aizdevēja iepriekš izsniegto aizdevumu tirdzniecību.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 19. jūnijā, Extra Finance ir veicis pamatsummas atmaksu 3700 eiro apmērā un procentu atmaksu 40 eiro apmērā. IFN Extra Finance ik nedēļu ir veicis savlaicīgu un regulāru pamatsummas un procentu atmaksu Mintos investoriem un apsver iespēju daļu no atlikušajiem aizdevumiem atpirkt pirms termiņa.

Capital Service PL

Situācija – 2020. gada 6. aprīlī Capital Service darbība tika apturēta Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū, jo savlaicīgi netika veikti norēķinu maksājumi Mintos investoriem.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 19. jūnijā, Capital Service Poland ir veicis pamatsummas atmaksu 71 323 eiro apmērā un procentu atmaksu 9736 eiro apmērā. Capital Service turpina regulāri veikt maksājumus Mintos, katru mēnesi pārskaitot aptuveni 200 000 eiro. Mintos ir pastāvīgā sarunu procesā ar Capital Service vadību, lai iegūtu vairāk nodrošinājuma no Capital Service vai panāktu lielākas atmaksas. Pēc iepriekš minētā priekšlikuma saņemšanas Mintos turpinās darbu pie tā, lai panāktu saprātīgus pārstrukturēšanas nosacījumus un lielākas atmaksas.

ExpressCredit Zambija

Situācija – 2020. gada 30. aprīlī JSC ExpressCredit darbība tika apturēta Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū, jo savlaicīgi un pilnā apmērā netika veikta aizņēmēju maksājumu un atpirkuma summas pārskaitīšana Mintos investoriem.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 19. jūnijā, JCS ExpressCredit Holding ir veikusi pamatsummas atmaksu 76 184 eiro apmērā un procentu atmaksu 13 871 eiro apmērā. JCS ExpressCredit Holding neizpildītās saistības pret Mintos investoriem lielākoties ir radušās, jo ir kavēšanās ar atmaksas avota maksājumiem ExpressCredit. Aizdevējs beidzot ir saņēmis daļēju parāda atmaksu 293 000 eiro apmērā, kas tuvāko pāris dienu laikā tiks pārskaitīta Mintos investoriem. Tā segs lielu daļu no procesā esošajiem maksājumiem par vairāku maksājumu aizdevumiem. JCS ExpressCredit Holding katru nedēļu turpinās veikt arī papildu maksājumus 50 000 līdz 60 000 eiro apmērā, lai segtu viena maksājuma aizdevumu atmaksu. Šis grafiks ir spēkā līdz 2020. gada 1. augustam. Pēc tam tiks panākta vienošanās par jaunu atmaksas grafiku. Turklāt, lai stiprinātu investiru drošības pozīcijas, mēs pašlaik izstrādājam ķīlu par aizdevēja portfeli divkāršās cesijas struktūrā.

GetBucks Botsvāna un Zambija

Situācija – 2020. gada 30. aprīlī GetBucks Botswana un Zambia darbība tika apturēta Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū, jo uzņēmums nepildīja savas maksājumu saistības pret Mintos investoriem pilnā apmērā.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 19. jūnijā, GetBucks uzņēmumi nav veikušas nekādus maksājumus. GetBucks pilda saskaņoto pārstrukturēšanas plānu, veicot regulārus maksājumus no Botsvānas un virzoties uz izvēlēto meitasuzņēmumu daļu samazināšanu, kas nozīmē, ka maksājuma plāns, visticamāk, tiks izpildīts. Uzņēmums paziņoja par panākto vienošanos pārdot savas daļas MBC Malawi saskaņā ar regulatora 2020. gada 23. jūnijā sniegto piekrišanu, tādējādi tas ir uz pareizā ceļa, lai 2020. gada septembrī veiktu maksājumu viena miljona eiro apmērā.

Akulaku Indonēzija

Situācija – 2020. gada 16. aprīlī Akulaku darbība tika apturēta Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū, jo savlaicīgi netika veikti norēķinu maksājumi Mintos investoriem.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 19. jūnijā, Akulaku ir veicis pamatsummas atmaksu 1 221 618 eiro apmērā un procentu atmaksu 41 450 eiro apmērā. Akulaku veic regulārus pārskaitījums ik nedēļu Mintos investoriem saskaņā ar grafiku, kas apstiprināts ar Mintos. Maksājumi līdz šim ir veikti savlaicīgi un noteiktajā apmērā.

CashWagon Vjetnama, Indonēzija un Filipīnas

Situācija – 2020. gada 6. maijā un 10. maijā CashWagon Vietnam un  CashWagon Philippines un Indonesia darbība tika apturēta Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū, jo tika saņemta informācija, ka Vjetnamas varasiestādes izmeklē Cashwagon darbību un tikmēr, saskaņā ar izmeklēšanas situācijas Vjetnamā procedūru, ir iesaldējušas uzņēmuma kontus.

Jaunākā informācija – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 19. jūnijā, visi trīs CashWagon uzņēmumi ir veikuši pamatsummas atmaksu 1 275 114 eiro apmērā un procentu atmaksu 28 075 eiro apmērā. Cashwagon ik nedēļu veic maksājumus par Filipīnās un Indonēzijā uzkrātajiem procesā esošajiem maksājumiem. Papildus tam no Vjetnamas ir pārskaitīta daļa no neatmaksātajiem aizņēmēju maksājumiem, un Cashwagon strādā pie tā, lai panāktu visu savu bankas kontu atvēršanu.

Dziesiatka Finanse

Situācija – 2020. gada 18. jūnijā Dziesiatka Finanse darbība tika apturēta Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū, jo savlaicīgi netika veikti norēķinu maksājumi Mintos investoriem.

Jaunākā informēja – kopš pēdējā atjauninājuma publicēšanas 19. jūnijā, Dziesiatka nav veikusi nevienu maksājumu, taču 1. jūlijā uzņēmums mūs informēja par ienākošo pārskaitījumu aptuveni 15 000 eiro apmērā, kas pēc saņemšanas tiks attiecīgi sadalīts pamatsummas un procentu maksājumos. Mēs turpinām sadarboties ar Dziesiatka Finanse vadību, lai atrisinātu situāciju. 25. jūnijā uzņēmums piedāvāja alternatīvu atmaksas grafiku, kas pašlaik tiek izskatīts, un Mintos iekšējās īpašo risku pārvaldīšanas un riska komitejas izvērtē uzņēmuma spēju to izpildīt.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner