30. aprīļa atjauninājums: Aizdevumu izsniedzēju uzņēmumu statuss un ieguldīto līdzekļu atgūšana

Pēc pēdējā atjauninājuma 30. martā, mēs dalāmies ar jaunumiem par notikumu attīstību pēdējā mēneša laikā, par katru saistību nepildošo aizdevēju.

AlexCredit

2020. gada marta beigās AlexCredit aizdevumu darījumi tika apturēti no Mintos Pirmreizējā un Otrreizējā tirgus, jo netika veikti norēķinu maksājumi Mintos investoriem. Kopš darbības apturēšanas, AlexCredit nav veicis nevienu maksājumu, un aizdevēja Mintos reitings tagad ir mainīts no B- uz D. Mēs turpinām darbu ar AlexCredit vadību un dalīsimies atjauninājumos, kad uzzināsim vairāk.

IFN Extra Finance

2020. gada 17. martā IFN Extra Finance aizdevumu darījumi tika apturēti no Mintos Pirmreizējā un Otrreizējā tirgus, jo Rumānijā tika atsaukta aizdevēja licence. Aizdevēja reitings arī tika pazemināts no B uz C, tā kā uzņēmumam ir ierobežota konkurences pozīcija un tas neizsniegs jaunus aizdevumus. Neskatoties uz to, IFN Extra Finance turpina pilnībā apmaksāt aizdevumus un savlaicīgi veic maksājumus Mintos investoriem. Turklāt uzņēmuma vadība nolēma sākt ātrāku likvidāciju. Tādējādi nauda ātrāk tiks atgriezta investoriem, veicot aizdevuma pirmstermiņa atmaksu, kuru uzņēmums jau ir sācis veikt aptuveni € 130 000 apmērā. Jau kopš licences anulēšanas uzņēmums sadarbojas ar Mintos, nodrošinot prioritāti Mintos investoriem salīdzinājumā ar to investīciju prasībām un apņemas sniegt ierasto portfeļa un uzņēmumu finanšu uzraudzības informāciju līdz brīdim, kad tos pilnībā likvidēs no platformas.

Varks

No 2020. gada 25. marta Varks atrodas likvidācijas procesā. Saskaņā ar procesu Mintos kreditoru prasības ir jāiesniedz līdz 2020. gada jūnijam. Mintos plāno prasības investoru vārdā iesniegt daudz ātrāk. Investoriem pašiem nebūtu nekas jādara. Varks akcionārs ir iecēlis likvidācijas komitejas locekļus un apstiprinājis tos Armēnijas Centrālajā bankā. Mintos šobrīd apsver iespēju pārtraukt līgumus starp Mintos un Varks, ņemot vērā Armēnijas juridiskā atzinuma pašreizējo novērtējumu par līguma pārtraukšanas plusiem un mīnusiem un vai tas varētu būt izdevīgi Mintos investoriem. Kopš aizdevēja apturēšanas Mintos tirgū, investori no Varks jau ir saņēmuši €2,8 miljonus.

Peachy 

Kopš 30. marta Peachy ir atmaksājis £ 200 000 Mintos investoriem. Mēs esam uzturējuši labu sadarbības kontaktu ar ieceltajiem administratoriem. Mintos prasības ir fiksētas, un administrēšanas process apņemas veikt pilnīgu atmaksu. Balstoties uz datiem 2020. gada marta nogalē, Peachy portfeļa kvalitāte nav ievērojami pasliktinājusies, pateicoties Covid-19 situācijai Lielbritānijā un visā pasaulē. Administratori ir dalījušies ar uzņēmuma administrācijas plānu.

Monego

Kopš 30. marta mūsu nolīgtais jurists Kosovā turpina darbu ar iecelto Monego administratoru, kā arī Kosovas Centrālo banku, pārstāvot un aizstāvot Mintos investoru intereses. Tā rezultātā Monego administrators ir veicis atmaksu € 2 miljonu apmērā. Administrators ir informējis Mintos, ka aprīlī veicamais maksājums ir atlikts Covid-19 dēļ. Mintos turpina sadarboties gan ar administratoru, gan ar CBK, lai turpinātu aizņēmēju atmaksu pārskaitīšanu Mintos investoriem.

IuteCredit Kosovo

Līdz ar 2020. gada 29. aprīli mēs esam atjaunojuši IuteCredit Kosovo darbību Otrreizējā tirgū. Kopš 2019. gada decembra IuteCredit grupa sedz IuteCredit Kosovo maksājumus ar grupas garantiju, kas tika ieviesta pēc tam, kad tika atsaukta IuteCredit Kosovo licence. Līdz šim Grupa ir rīkojusies, ievērojot savas saistības pret Mintos investoriem. Investori ir saņēmuši regulārus maksājumus par veiktajām investīcijām.

Metrokredit

Metrokredit vairs neizsniedz jaunus aizdevumus, bet turpina apkalpot esošo portfeli. Finko joprojām izsniedz aizdevumus Krievijā, izmantojot MKK Genesis Group.

Rapido

Mintos prasības ir atzītas bankrota procesa ietvaros. Administrators ir atklājis informāciju par paredzamo uzņēmuma aktīvu daļas pārdošanu trešajām personām. Ieņēmumi no pārdošanas būtu jānovirza kreditoru prasījumu apmierināšanai, ieskaitot tajos, kurus iesniedzis Mintos.

Aforti

Ekspozīcija ir paātrināta, un Aforti Finance ir nosūtīts paziņojums par saistību neizpildi. Mintos ir apņēmies turpināt tiesvedību pret Aforti Finance un Aforti kā galvotāju.

Eurocent

Pašlaik mēs gaidām Polijas tiesas jaunumus par kreditoru sarakstu un statusu maksātnespējas procesā. Mēs esam informēti par Covid-19 pandēmiju, kas izraisa traucējumus tiesvedībā Polijā un citviet.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner