300 milionów euro zainwestowane poprzez Mintos

Świętujemy kolejny sukces! Mintos osiągnął nowy kamień milowy – poprzez naszą platformę zainwestowano 300 mln euro. Użytkownicy Mintos tylko w samym 2017 r. zainwestowali ponad 200 mln euro. Pozwoliło to nam zająć pozycję lidera w Europie kontynentalnej i osiągnąć 40% udziału na rynku (według danych AltFi Data).

Innymi słowy – na platformie codziennie inwestuje się około 1 mln euro. Jest to kwota trzy razy większa niż w zeszłym roku. Mintos dynamicznie się rozwija, a nasz wzrost odzwierciedlają szybkie zmiany po obu stronach rynku.

Analizując stronę inwestorów, widzimy, że każdego miesiąca dołącza do nas około 2 000 nowych użytkowników. Pod koniec sierpnia 2017 r. mieliśmy ponad 32 000 inwestorów z 64 krajów. Niezwykle nas cieszy, że tak wiele osób docenia łatwość i korzyści inwestowania na platformie Mintos.

Jeżeli spojrzeć na drugą stronę rynku, mamy 27 pierwotnych pożyczkodawców z 14 krajów. Dzięki temu Mintos jest największym rynkiem P2P na świecie. Niedawno dołączył do nas pierwotny pożyczkodawca z Afryki, dzięki czemu oferujemy pożyczki udzielane na trzech kontynentach. Dokładamy wszelkich starań, aby rozszerzać naszą ofertę o kolejne kraje, ponieważ wiemy, że inwestorzy cenią sobie niezrównane możliwości dywersyfikacji, które zapewnia im Mintos.

Przytoczone powyżej liczby dużo dla nas znaczą. Naszym głównym celem jest stworzenie globalnego rynku, na którym inwestorzy indywidualni zyskują dostęp do nowej kategorii aktywów. Wierzymy w inwestowanie bez granic i z radością robimy kolejny krok, który przybliża nas do tej wizji.

Dziękujemy za wybranie platformy Mintos.  

Mintos_infograph_large

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner