Aasa Polska nagrodzona za ofertę dla biznesu i działania CSR

Aasa Polska zdobyła dwie nagrody w prestiżowym konkursie Loan Magazine Awards 2017, wyróżniającym najlepsze produkty, usługi i inicjatywy na rynku pożyczek pozabankowych oraz w branży FinTech. Nagrody przyznawane są przez przedstawicieli najważniejszych firm i instytucji branżowych. Gala rozdania nagród odbyła się 8 lutego 2018 roku we Wrocławiu.

Aasa Polska zwyciężyła w dwóch kategoriach. Statuetkę „Biznesowa Pożyczka Roku” zdobyła po raz drugi z rzędu za ofertę „Aasa Dla Biznesu”. Jury konkursu doceniło takie zalety rozwiązania, jak możliwość pożyczenia nawet 10 000 zł na 24 miesiące już od pierwszego dnia prowadzenia własnej firmy, minimalna liczba wymaganych formalności, ekspresowa decyzja, możliwość podpisania umowy online i błyskawiczny przelew środków. “Aasa Dla Biznesu” oferuje także elastyczną formę spłaty pożyczki, którą dodatkowo można wliczyć w koszty prowadzonej działalności.

Drugą statuetkę Aasa Polska otrzymała w kategorii „Społecznie Odpowiedzialni 2017” za kampanię CSR „Aasy Netu – bądźmy bliżej”. Została ona przyznana przez przedstawicieli środowiska finansowego w wyniku głosowania, które miało miejsce podczas gali. Celem kampanii jest cyfrowa aktywizacja dojrzałych osób, zwłaszcza kobiet między 45. a 70. rokiem życia, przy wsparciu młodszych pokoleń. W ramach inicjatywy powstał bezpłatny multimedialny program nauczania dotyczący m.in. pisania maili, prowadzenia rozmów on-line i wyszukiwania interesujących informacji w Internecie. Partnerem honorowym kampanii jest Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych, a partnerem medialnym portal Odpowiedzialnybiznes.pl, należący do Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Aasa Polska, należąca do Aasa Global, działa na polskim rynku od 2012 r. i wypłaciła już 426 918 pożyczek o wartości ponad 1 mld złotych (ponad 244 mln EUR). Umacnia to konkurencyjną pozycję firmy na rynku polskim jako jednego z największych emitentów pożyczek ratalnych zarówno w kanale online, jak i offline.

Aasa Global działa także w Szwecji poprzez Aasa Kredit Svenska (od maja 2017 r.) i Finlandii poprzez firmy Aasa OY (od 2010 r.) oraz AA-Yleislaina OÜ (od 2011 r.). W Szwecji Aasa wypłaciła 5150 pożyczek o wartości ponad 7 milionów EUR, a w Finlandii 147 528 pożyczek o wartości ponad 371 milionów EUR (dane na 31 stycznia 2018 r.)

Aasa oferuje za pośrednictwem platformy Mintos pożyczki udzielane w Polsce (od lutego 2017 r.) oraz w Szwecji (od października 2017 r.). Dotychczas inwestorzy zainwestowali poprzez platformę Mintos 4,8 mln EUR w pożyczki udzielone przez Aasa Polska oraz 2,4 mln EUR w pożyczki udzielone przez Aasa Kredit Svenska.

Pożyczki udzielane przez Aasa Polska dostępne na platformie Mintos mieszczą się w przedziale od 200 EUR do 2300 EUR, a okres spłaty wynosi od 6 do 24 miesięcy. Pożyczkodawca oferuje możliwości inwestycyjne w euro (EUR) i polskich złotych (PLN). Oczekiwana stopa zwrotu dla inwestorów wynosi od 7% do 12%.

Z kolei pożyczki udzielane przez Aasa w Szwecji, dostępne na platformie Mintos, mieszczą się w przedziale od 1 000 EUR do 5 000 EUR, przy średnim okresie spłaty od 6 do 24 miesięcy. Aasa Kredit Svenska umożliwia inwestowanie w dwóch walutach: euro (EUR) oraz korona szwedzka (SEK). Spodziewana stopa zwrotu z inwestycji w pożyczki wynosi od 8% do 13%.

Aasa daje również gwarancję wykupu pożyczek przeterminowanych powyżej 60 dni. Zobowiązania Aasa Kredit Svenska są gwarantowane przez Grupę Aasa. Żeby zminimalizować ryzyko, Aasa zachowuje co najmniej 5% każdej pożyczki dostępnej na platformie Mintos.

Aasa oferuje średniej wysokości pożyczki ratalne, podobne do pożyczek oferowanych przez banki i specjalistów kredytowych. Nie udziela pożyczek krótkoterminowych (chwilówek). Stosuje wiodące na rynku rozwiązania do oceny i weryfikacji zdolności kredytowej, które pomagają pożyczkodawcom na całym świecie lepiej zarządzać jakością pożyczek i wskaźnikiem ich akceptacji.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner