Aizdevumu izsniedzējs Peachy pārtrauks darbību Apvienotajā Karalistē

Mūsu sadarbības partneri aizdevumu izsniedzēja Peachy – uzņēmuma Cash On Go Limited tirdzniecības nosaukums – vadības komandā ir mūs informējuši par viņu lēmumu pārtraukt uzņēmuma darbību Apvienotajā Karalistē. 

Pēc plaša izvērtējuma veikšanas par rentablu uzņēmējdarbības turpināšanu saskaņā ar nesen noteiktajām Finanšu pakalpojumu pārvaldes (FCA) regulatīvajām prasībām, Peachy vadības komanda ir pieņēmusi grūtu lēmumu pārtraukt uzņēmuma darbību un uzsākt administratīvo procesu par tā atbilstošu likvidāciju. Vakar tika nozīmēti procesa administratori, un tie būs Apvienotajā Karalistē bāzētā uzņēmuma Smith & Williamson LPP partneri.

Administratoru galvenā loma ir nodrošināt, lai process noritētu saskaņā ar likumdošanu, kas nozīmē efektīvu un atbilstošu aktīvu atgūšanu un aktīvu restrukturizāciju, lai apmierinātu kreditoru prasības. Šajā gadījumā Mintos investori, kuriem ir aktīvas investīcijas Peachy izsniegtajos aizdevumos, ir Cash On Go Limited kreditori.

Kas notiks tālāk?

Pateicoties Peachy vadības komandas savlaicīgajai komunikācijai ar Mintos, mēs jau esam uzsākuši darbu pie juridiskā konsultanta piesaistīšanas Apvienotajā Karalistē, kas pārstāvēs Mintos investorus un iesniegs prasījumus viņu vārdā. Tas nozīmē, ka šobrīd investoriem nav jāveic nekādas citas individuālas darbības.

Mintos sadarbojas ar administratoriem, un esam saņēmuši informāciju, ka pašlaik tiek lēsts, ka Mintos investori ir pirmās prioritātes kreditori un viņu prasījumiem vajadzētu tikt apmierinātiem pilnībā.

Turklāt Peachy vadības komanda mūs informēja, ka maksājumus Mintos investoriem ir plānots veikt regulāri, un tie būtiski neatšķirsies no maksājumiem, kas tika veikti, kad uzņēmums darbojās pilnā apmērā. Līdz ar to ir sagaidāms, ka Mintos investori turpinās saņemt maksājumus bez nepieciešamības sagaidīt uzņēmuma darbības pārtraukšanas noslēdzošo posmu.

Ņemot vērā iespējamo likvidāciju, Peachy vadības komanda veica proaktīvus pasākumus, lai nodrošinātu stabilu izmaiņu procesu, un pakāpeniski samazināja Mintos investoriem izsniegto kredītu summu no 6 829 112 eiro šā gada sākumā līdz pašreizējiem 1 655 173 eiro.

Procesa administratori atbilstoši juridiskajiem ieteikumiem izstrādās atmaksas grafiku atlikušajai neatmaksātajai summai Mintos investoriem. 

Uzsāktā likvidācijas procesa dēļ Peachy piešķirtais Mintos reitings tiks mainīts no B uz C. Izmaiņas aizdevumu tirgū tiks ieviestas dažu dienu laikā.

Peachy tiks izņemts no Mintos aizdevumu tirgus tiklīdz būs noslēgusies likvidācija.

Par Smith & Williamson

Plašāka informācija par Smith & Williamson maksātnespējas procesa administratoriem ir pieejama: http://www.smithandwilliamson.com/insolvency-licensing-bodies.

Smith & Williamson LLP ir Nexia International, vispasaules neatkarīgo grāmatvedības uzņēmumu tīkla, biedrs www.nexia.com. FCA ir piekritusi minēto administratoru iecelšanai.

Par Peachy

Peachy – uzņēmuma Cash On Go Limited tirdzniecības nosaukums – ir 2010. gadā dibināts aizdevējs, kas Apvienotās Karalistes iedzīvotājiem piedāvā īstermiņa kredītus. Laika posmā no 2018. gada decembra līdz 2020. gada februārim Peachy Mintos aizdevumu tirgū ir finansējis kredītus 118,3 miljonu eiro apmērā. Peachy 2019. gadu noslēdza ar 1,569m eiro EBITDA un ieņēmumiem 355 000 eiro apmērā.

 

Ja Tev ir kādi papildu jautājumi par šo situāciju, lūdzu, sazinies ar Mintos investoru atbalsta komandu.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner