Atbildes uz ID Finance vebināra jautājumiem ir atrodamas šeit

2018. gada 24. aprīlī ID Finance piedalījās Mintos rīkotajā vebinārā, kurā apsprieda uzņēmuma jaunākos finanšu rādītājus un investīciju iespējas Kazahstānā. Pēc prezentācijas investoriem bija iespēja uzdot jautājumus uzņēmuma pārstāvjiem: ID Finance vadītājam Borisam Batinem un ID Finance Kazakhstan finanšu direktoram Aleksandram Pakam. Ierobežotā laika dēļ uz dažiem jautājumiem atbildes netika sniegtas, bet tagad Tev ir iespēja izlasīt ID Finance sniegtās atbildes:

Vai Mintos izvietotie aizdevumi ir nodrošināti (ar reāliem aktīviem) vai arī tie ir nenodrošināti aizdevumi?

Mintos izvietotie ID Finance aizdevumi ir nodrošināti ar atpirkšanas garantiju. Tas nozīmē, ka ID Finance atpirks aizdevumu, ja tā atmaksa kavēsies 60 dienas. ID Finance darbojas kā šī pienākuma galvotājs.

Kāds ir grupas kopējais labais kredītportfelis šobrīd? Ar labu kredītportfeli es domāju tādu, kurā aizdevumu saistību pildīšana kavējas mazāk nekā 90 dienas. 

Patlaban šo aizdevumu bruto portfelis ir 83 milj. ASV dolāru.

Kā norit uzņēmuma ģeogrāfiskā paplašināšanās?

Mēs patlaban darbojamies astoņās valstīs: Spānijā, Gruzijā, Krievijā, Kazahstānā, Baltkrievijā, Polijā, Brazīlijā un Meksikā. 2018. gadā mēs plānojam uzsākt darbību Kolumbijā un 2019. gadā ieiet Indijas tirgū. Mūsu plānos ietilpst arī ASV tirgus apgūšana 2020. gadā.

Kādas ir jūsu izaugsmes prognozes un mērķi nākamajiem gadiem?

Mēs sagaidām, ka 2018. gadā aizdevumu apjoms pieaugs par 113% un ieņēmumi – par 90%. Izsniegto aizdevumu apjoms 2018. gadā būs 421 milj. ASV dolāru un ieņēmumi būs 232 milj. ASV dolāru.

Cik lielu pienesumu grupas izaugsmē dod Kazahstāna?

Izsniegto aizdevumu apjoms pieaugs no 197 milj. ASV dolāru uz 421 milj. ASV dolāru (jeb + 224 milj. ASV dolāru). No tā 41,5 milj. ASV dolāru jeb 19% no kopējā izsniegto aizdevumu pieauguma ir no Kazahstānas.

ID Finance investoriem piedāvā iespēju investēt Kazahstānas tengēs. Kā jūs vērtējat pašreizējo valūtas risku?

Mēs uzskatām, ka valūtas risks ir normāls. Kazahstānas tenges maiņas kursa galvenais virzītājspēks ir naftas cena. Pēdējā gada laikā mēs redzam spēcīgu Brent cenas pieauguma tendenci.

Kāpēc investoriem vajadzētu investēt Kazahstānā izsniegtos aizdevumos un, jo īpaši, ID Finance aizdevumos no šīs valsts?

Galvenie iemesli ir šādi:

– Augstas procentu likmes. Līdz pat 17% gadā;

– Atpirkšanas garantija;

– Diversifikācija (pieeja Kazahstānas vietējai valūtai tengei).

Ja vebināru neredzēji, Tu to vari noskatīties šeit.

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner