Ātrākas iemaksas Mintos platformā: mūsu izaicinājumi, komanda un stāsts

Izstrādātāja bloga maija raksts ir klāt! Katru mēnesi mēs iepazīstinām ar jaunāko informāciju par mūsu izstrādātāju paveikto. Mēs sīkāk aplūkojam uzlabojumus, funkciju izstrādi un dalāmies ar inovatīviem risinājumiem, kas nodrošina mūsu platformas darbību. 

Šomēnes mēs uz sarunu aicinājām vienu no mūsu inženieriem – Arti, full-stack izstrādātāju, kurš savu karjeru Mintos uzsāka pirms septiņiem gadiem kā praktikants uzreiz pēc universitātes pabeigšanas. Tagad viņš strādā pie Mintos tīmekļa lietotnes, kā arī iekšējās API un backend uzdevumiem.

Artis mūs iepazīstināja ar kevin. – jauno un uzlaboto iemaksu sistēmu Mintos platformā.

Izpēte un projekta kritēriji

Mēs nepārtraukti atjauninām platformu, lai padarītu procesus efektīvākus mūsu investoriem, un tieši tā sākās šis jaunais maksājumu integrācijas projekts.

Jaunā projekta pirmajā posmā Mintos komanda apkopoja klientu atsauksmes par to, kādus uzlabojumus viņi vēlētos redzēt Mintos. Kopumā atsauksmes bija par to, ka investori vēlas ātrāku un vienkāršāku veidu, kā pievienot līdzekļus savam Mintos kontam. Kad atsauksmes bija apkopotas un projekts nodefinēts, komanda veica tirgus izpēti, ņemot vērā virkni aspektu: lietotāju pieredzi, tehnisko, finanšu un juridisko. Pagāja vairāki mēneši, lai noskaidrotu, ar kuru uzņēmumu Mintos sadarbosies.

Galu galā komanda nolēma, ka kevin. ir labākais risinājums, jo tas ir balstīts uz atvērtās bankas sistēmu. Atvērtā banku sistēma ir prakse, kad bankas apmainās ar datiem ar licencētiem trešo pušu pakalpojumu sniedzējiem. Dati tiek pārsūtīti, izmantojot drošas lietojumprogrammu saskarnes (API)., kas ir kods, kas ļauj divām programmatūrām sazināties savā starpā. Atvērtā banku sistēma nodrošina lielāku pārredzamību, drošību un zemākas pakalpojumu maksas kontu turētājiem.

Svarīgākais kritērijs, kam komanda piešķīra prioritāti šajā projektā, bija lietotāja pieredze. Viņi gribēja, lai jaunā iemaksu sistēma būtu viegli lietojama investoriem. Papildus tam tika izvērtēts arī maksājumu procesa ātrumu, banku pārklājums un, visbeidzot, izmaksas – gan finansiālās, gan izstrādātāju resursu ziņā. Kad projekts bija gatavs izstrādei, komandā bija vērojama liela degsme ķerties pie tā īstenošanas. Šis projekts deva iespēju uzlabot naudas iemaksu veikšanu Mintos platformā, kas līdz tam bija samērā lēns sistēmas elements, raugoties no investoru viedokļa.

Integrācijas process

1. fāze: kevin. API

kevin. integrāciju komanda sāka, apkopojot informāciju par pieejamajām bankām, maksājumu plūsmu un nosakot, kādi dati un kurā posmā ir jāsniedz.

Komanda identificēja informāciju, kas nepieciešama saziņai ar kevin., un pēc tam varēja integrēt tā pakalpojumus, lai tie darbotos kā sadarbības vienība, izmantojot API. Šie API nodrošina drošu saziņu starp dažādām programmatūras lietojumprogrammām. API ļauj lietojumprogrammām apmainīties ar datiem, tostarp finanšu datiem, ko glabā bankas. Finanšu dati tiek koplietoti ar kevin., nevis Mintos. kevin. darbojas kā starpnieks starp Mintos un investora banku.

Pēc tam komanda sāka no kevin. saņemt pieejamās bankas, kas tika glabātas datubāzē. Mēs glabājam šos datus savā datubāzē, lai ātrāk un vieglāk piekļūtu šai informācijai, nevis jautātu kevin. katru reizi, kad investors vēlas veikt iemaksu.

2. fāze: funkciju pārslēgi

Jaunajām kevin. funkcijām tika pievienoti pārslēgi. Pārslēgs ir slēdzis, ko izmanto, lai ieslēgtu vai izslēgtu kādu sistēmas daļu vai pārslēgtos starp divām funkcijām. Šos slēdžus var izmantot no tīmekļa saskarnes, tāpēc tos var pārslēgt ikviens, kam ir piekļuves tiesības. Tas ļauj mūsu izstrādātājiem tos ieslēgt, kad esam gatavi, vai izslēgt gadījumā, ja sistēmā ir kāda kritiska kļūda. Šie slēdži arī ļāva izstrādātājiem pastāvīgi piegādāt jaunas funkcijas nelielās daļās. Komanda izveidoja arī pārslēgu, lai norādītu investorus. Tas ļāva testēt atjauninājumus ar nelielu cilvēku grupu, lai pārliecinātos, ka viss darbojas, kā paredzēts.

3. fāze: maksājumu plūsmas pabeigšana

Komanda izmantoja sistēmu, lai ieplānotu uzdevumus (cron job), ko viņi ieprogrammēja palaist Mintos serverī, lai pēc noteikta laika perioda atsvaidzinātu banku sarakstu. Komanda izveidoja arī iekšējo API galapunktu, lai Mintos tīmekļa lietotne varētu pieprasīt informāciju no trešo pušu bankām. Galapunkti ir programmatūra, kas nodrošina noteiktu, drošu piekļuvi kodam, lai veiktu kādu uzdevumu. Katrā galapunktā ir definēta nepieciešamā informācija un gaidāmās atbildes, kas izstrādātājiem ir pieejamas API dokumentā. Pēc tam, kad tas bija pabeigts, komanda ieprogrammēja saziņu turp un atpakaļ, lai veiktu maksājumu un maksājuma apstiprinājumu. Tā kā agrīnā posmā vēl nebija lietotāja saskarnes, komanda izveidoja funkcionālos testus, lai pārliecinātos, ka viss darbojas.

4. fāze: pēdējie soļi

Komanda veica izmaiņas maksājumu importēšanā jeb naudas ienākšanas metodē un apstrādē, lai nodrošinātu ātrāku iemaksu procesu. Pēc tam iekšējā tīmekļa sistēmā tika pievienotas jaunas sadaļas ar kevin. saistīto maksājumu izsekošanai un revīzijai. Pēdējie soļi bija izveidot izmaiņas tīmekļa lietotnē un apkopot visus elementus. Komanda daudz testēja, laboja, mainīja un atkal testēja, līdz viss bija gatavs.

"Personīgi man vissarežģītākais šķita process, kurā mūsu lietotāji tiek nosūtīti uz kevin. platformu un pēc tam atgriezti mūsu platformā. Galvenokārt tāpēc, ka šajā plūsmā ir vairāki soļi, lai nodrošinātu, ka viss notiek pareizi, un mums vajadzēja pārliecināties, ka investors neapmaldās vai neatrodas nepareizajā ekrānā,"

ar savu pieredzi dalās Mintos izstrādātājs Artis

Pēc kevin. palaišanas

Pēc kevin. palaišanas inženieru komanda noslēguma sanāksmē pie picas apsprieda gan pozitīvos, gan negatīvos procesa aspektus. Viņi bija priecīgi redzēt gala rezultātu, jo ir liels gandarījums izstrādāt projektu ar daudziem maziem elementiem un redzēt, kā tie visi saliekas kopā.

"Vēlos uzslavēt mūsu produktu īpašniekus. Viņiem bija neskaitāmas tikšanās, un viņi pavadīja daudz laika, koordinējot, kas ir jādara, un mēģinot iegūt atbildes uz dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar finansēm, tehnisko ieviešanu, UX, AML u.c. Tāpat paldies finanšu un AML komandām, kas mēnešiem ilgi pētīja, lai noskaidrotu, ar kādu uzņēmumu sadarboties, līdz mēs secinājām, ka kevin. ir labākais variants. Uzslavas arī manai inženieru komandai par šīs sistēmas ieviešanai veltīto laiku, kas mums dod iespēju uzlabot Mintos platformu un investoru pieredzi,"

piebilst Artis.

Inženieru komandai priekšā ir daudz projektu. Tomēr, strādājot ar naudu, ir nepieciešams diezgan daudz laika, lai pārliecinātos, ka viss ir droši, likumīgi un tehniski iespējams. Pašlaik viņi velta laiku, lai modernizētu savas iekšējās sistēmas un varētu strādāt pie jauniem projektiem. “Mintos vienmēr tiek uzlabots, un man nekad nav garlaicīgi. Šķiet neticami, cik daudz kas ir mainījies šo septiņu gadu laikā, kopš es strādāju Mintos!” komentē Artis.

Kā redzams grafikā, to investoru īpatsvars, kuri var sākt ieguldīt tajā pašā dienā, kad verificējas, ir ievērojami lielāks, izmantojot Kevin.

Kopumā kevin. ieviešana ir nozīmīgs pavērsiens finanšu pasaulē, sniedzot būtisku labumu investoriem, kuri meklē ātru, efektīvu un drošu veidu, kā pārskaitīt līdzekļus.

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner