Atskats uz Mintos 2020. gadā

Saskaņā ar vairumu ekspertu teikto 2020. pandēmija izraisīja dziļāko globālo recesiju kopš Otrā pasaules kara. Ņemot vērā, ka cilvēki masveidā zaudēja darbu un bija atkarīgi no valstu piešķirtajiem bezdarbnieku pabalstiem, kā arī valdības īstenoja aizdevumu atmaksas atlikšanas programmas, alternatīvā kreditēšanas nozare saskārās ar nopietnu pārbaudījumu.

Krīze, kas sākās pagājušā gada pavasarī, neapšaubāmi paātrināja dažu mazāk pieredzējušu pūļa finansējuma platformu norietu, bet lielākajām piespieda kļūt izturīgākām. Diemžēl tas ietekmēja daudzus investorus visās platformās – daļa viņu investīciju tika zaudētas vai ir pakļautas riskam.

Situācijai pūļa finansējuma nozarē sākot stabilizēties, mēs gribam pateikties Mintos investoriem par viņu sniegtajām atsauksmēm un izrādīto uzticību un sapratni, kamēr mēs vadījām aizdevumu tirgu caur virkni dažādu izaicinājumu aizvadītajā gadā.

Tagad mēs piedāvājam atskatīties uz 2020. gada skaitļiem un svarīgākajiem notikumiem.

Aizdevumu tirgus rezultāti

Pat salīdzinoši izaicinošā vidē investori Mintos platformā procentos nopelnīja 53,3 miljonus eiro (par 18,7% vairāk nekā 2019. gadā), un aizdevumu tirgum pievienojās 128 380 jauni investori (par 5,8% mazāk nekā 2019. gadā).

Kopējais finansēto aizdevumu apjoms Mintos platformā sasniedza 5,9 miljardus eiro (+ 37,21% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu), un Mintos saglabāja Eiropā vadošā tirgus investīcijām aizdevumos pozīciju ar 45% tirgus daļu.

Apturēšana un atgūšana

2020. gadā 14 kreditēšanas uzņēmumu darbība Mintos tika apturēta vai arī tie neizpildīja savas saistības, tādējādi riskam pakļaujot 117,1 miljonus eiro, ko investori bija investējuši pamatsummā, papildus 16 miljoniem eiro, kas bija pakļauti riskam pirms 2020. gada.

Līdz 2020. gada 31. decembrim Mintos kopumā bija atguvis 40,4 miljonus eiro (ieskaitot pamatsummu un procentus), savukārt riskam joprojām ir pakļauta pamatsumma 94,4 miljonu eiro. No visiem kreditēšanas uzņēmumiem, kuru darbība tika apturēta vai kuri neizpildīja saistības, divi jau ir pilnībā atmaksājuši investoru līdzekļus.

Mēs informējam investorus par sasniegto progresu Mintos ikmēneša līdzekļu atgūšanas atjauninājumos, savukārt janvāra beigās rīkosim vēl vienu AMA sesija par līdzekļu atgūšanu.

Aizdevumu tirgus attīstība

Lai gan mēs lielāko uzmanību veltījām investoru līdzekļu atgūšanai, mums izdevās uzlabot arī mūsu investoru lietotāja pieredzi, izstrādājot Mintos mobilo lietotni un ieviešot jaunas Mintos stratēģijas.

Mēs pārveidojām savu riska novērtēšanas modeli, lai palīdzētu investoriem pieņemt labāk izsvērtus lēmumus, investējot konkrētā Mintos platformā pieejamā aizdevumā, un uzsākām darbu pie izmaiņu ieviešanas, kas nepieciešamas, lai kļūtu par regulētu aizdevumu tirgu.

Saņemtā atzinība

Neskatoties uz pandēmijas izraisīto ietekmi, Mintos 2020. gadā jau piekto gadu pēc kārtas saņēma AltFi balvu nominācijā “Investoru izvēle”, kā arī “Fintech gada tehnoloģiskais risinājums” balvu Polijā.

Taču vissvarīgākais Mintos vīzijas apstiprinājums neapšaubāmi bija Mintos pūļa finansējuma kampaņa, kurā mums kā akcionāri pievienojās vairāk nekā 7000 investoru, mūsu biznesā kopīgi investējot 7,2 miljonus eiro.

Nākotnes perspektīvas

2020. gads bija nopietns krīzes pārvarēšanas iemaņu pārbaudījums visai pūļa finansējuma nozarei, tomēr mēs esam pārliecināti, ka platformas, kas to veiksmīgi pārdzīvoja, kļūs spēcīgākas un atradīsies labākā pozīcijā, lai turpinātu augt un sniegt pievilcīgu peļņu saviem investoriem.

Mūsu ilgtermiņa mērķis sniegt investoriem pievilcīgu, riskam atbilstošu atdevi paliek nemainīgs, taču 2021. gadam mēs esam izvirzījuši vairākas papildus prioritātes:

  • – Investoru līdzekļu atgūšana
  • – Mintos kļūšana par regulētu aizdevumu tirgu
  • – Jaunu produktu un pakalpojumu ieviešana

Mēs plānojam piedāvāt arī vairāk izglītības resursu, lai palīdzētu mazāk pieredzējušiem investoriem uzlabot zināšanas par investēšanu aizdevumos.

Attiecībā uz izmaiņām pūļa finansējuma nozarē Mintos vadītājs Mārtiņš Šulte nesen ieskicēja šādas tendences:

  • – Platformu skaits būs mazāks, taču tās būs stabilākas un noturīgākas
  • – Investori meklēs iespējas investēt aizdevumos ar zemāku risku un ienesīgumu
  • – Investori veidos vēl diversificētākus portfeļus

Pateicoties papildu finansējumam, kas tika piesaistīts pūļa finansējuma kampaņā, mēs esam pārliecināti, ka 2021. gads Mintos investoriem nesīs daudz jaunu investīciju iespēju un citu jaunumu.

Novēlam jums augstu atdevi, panākumus it visās jomās un izcilu veselību!

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner