Aventus grupa pievienojas Mintos platformai

Esam patiesi gandarīti paziņot, ka no šodienas Mintos platformai ir pievienojusies Aventus grupa, kas Čehijā, Gruzijā, Latvijā un Polijā izsniedz īstermiņa nenodrošinātus aizdevumus. Sadarbību ar Aventus grupu Mintos sāks, platformā izvietojot Čehijā izsniegtus kredītus.

Vidēji viens kredīts, ko Aventus grupa izvietos Mintos platformā, būs no 270 eiro līdz 550 eiro ar atmaksas termiņu no 7 dienām līdz 28 dienām. Paredzams, ka vidējā neto gada atdeve investoriem būs līdz 12%. Aventus grupa Mintos platformā izvietotiem aizdevumiem piemēros atpirkšanas garantiju, ja kredīta atmaksa tiks kavēta 60 un vairāk dienas. Uzņēmums paturēs vismaz 10% daļu katra kredīta, kas izvietots Mintos platformā – tā saukto “skin in the game”.

Aventus grupa ir dibināta 2009. gadā Lietuvā. Grupas uzņēmumos šobrīd strādā vairāk nekā 70 cilvēku. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums ir apkalpojis vairāk nekā 500 tūkstošus klientu. Ik mēnesi Aventus grupas uzņēmumu pakalpojumus izmanto vairāk nekā 22 tūkstoši jaunu klientu. Vidējais klienta vecums ir no 30 līdz 39 gadiem. Lielākoties šie aizdevumi tiek izmantoti, lai segtu ikdienas un iepriekš neparedzētus izdevumus.

Aventus grupa ir izstrādājusi nopietnu klientu maksātspējas vērtēšanas procedūru, analizējot gan dažādās datu bāzēs pieejamo informāciju, gan klienta sniegto. Uzņēmuma dati parāda, ka apstiprināti tiek tikai 36% no jauno klientu pieteikumiem. Virs 60 dienām kavēto kredītu īpatsvars ir 11%.

Uz 2016. gada 30. jūniju Aventus grupas uzņēmumu kredītportfelis bija 12 miljoni eiro. Ģeogrāfiski kredītportfeļa sadalījums ir šāds: Polija – 66%, Čehija – 17%, Latvija – 14%, Gruzija – 3%. Uzņēmuma vadība prognozē, ka šī gada beigās grupas uzņēmumu kredītportfelis sasniegs 14 miljonus eiro.   2015. gadu Aventus grupa noslēdza ar 2.5 miljonu eiro peļņu pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA).

Aventus grupa izmanto finanšu tehnoloģiju risinājumus un lielo datu “Big data” analīzes iespējas, lai klientiem ērti sniegtu kreditēšanas pakalpojumus dažādās valstīs. Aventus grupas vadība mērķtiecīgi strādā, lai palielinātu tirgus daļas esošajos tirgos, kā arī apgūtu jaunus. Paredzams, ka līdz šī gada beigām Aventus Grupa uzsāks darbu Spānijā.

Dalies: