Capital Service dołącza do platformy Mintos

Mamy przyjemność powitać nowego pożyczkodawcę z Polski! Capital Service dołącza do platformy Mintos i od dzisiaj oferuje możliwość inwestowania w pożyczki ratalne, których udziela w Polsce przez internet oraz w swoich oddziałach.

Capital Service to pozabankowy pożyczkodawca z drugą co do wielkości siecią placówek w Polsce. Firma powstała w 1999 roku i przez osiemnaście lat zdobyła duże doświadczenie w zakresie pożyczek konsumpcyjnych. Wartość pożyczek Capital Service na platformie Mintos będzie wahała się między 250 a 3 600 euro, a okres spłaty od 3 do 48 miesięcy. Roczną stopę zwrotu netto szacuje się natomiast na 10 – 12%. Z każdej dostępnej pożyczki firma Capital Service zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, co najmniej 10%. Capital Service udzieli gwarancji wykupu, jeżeli spłata pożyczki będzie opóźniona o ponad 60 dni.

Użytkownicy platformy Mintos będą mieli możliwość inwestycji w euro (EUR) oraz złotym polskim (PLN).

Capital Service zatrudnia ponad 430 osób. Od początku istnienia firma zdobyła ponad 51 000 aktywnych klientów. W zeszłym roku przychód Capital Service wyniósł 19,2 miliona euro, natomiast zysk przed opodatkowaniem nieznacznie przekroczył poziom 1,8 miliona euro. Kapitał własny na koniec 2016 roku wyniósł 5 milionów euro. Pożyczki z opóźnieniem spłaty przekraczającym 60 dni stanowią 7,5% portfela firmy.

Celem Capital Service jest zapewnienie klientom łatwego dostępu do gotówki – szybko, wygodnie, zawsze i wszędzie, przy niewygórowanych kosztach. Firma wykorzystuje najnowsze rozwiązania IT, które zapewniają szybkie i wydajne przetwarzanie danych oraz przyspieszają decyzję o udzieleniu pożyczki.

Platformę Mintos postrzegamy jako alternatywę dla tradycyjnych możliwości finansowych. Naszym celem jest wzmocnienie stabilności firmy i dywersyfikacja źródeł finansowania – mówi prezes zarządu Capital Service, Adam Kuszyk.

Capital Service Prezentacja

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner