Capitalia paplašina piedāvājumu Mintos investoriem, aizdevumu tirgū izvietojot ar auto inventāru nodrošinātus biznesa kredītus

Ar prieku informējam par diviem jaunumiem no uzņēmumu finansētāja Baltijas valstīs ar “B+” Mintos reitingu – Capitalia.

Capitalia ir paplašinājis savu piedāvājumu un Mintos investoriem dod iespēju investēt auto kredītos, finansējot strauji augoša transportlīdzekļu mazumtirgotāja Longo Group meitasuzņēmumu Car Stock LVA.

2017. gadā dibinātā Longo grupa ir lietotu automašīnu mazumtirgotājs, kas darbojas Baltijas valstīs. Uzņēmums izceļas ar to, ka saviem klientiem piedāvā pilnīgu automašīnu servisa vēstures pārredzamību, kā arī divu mēnešu (vai 3000 km) garantiju. Longo grupa automašīnas iegādājas pie partneriem Rietumeiropā, eksportē tās uz Baltijas valstīm un pēc tam tās pārdod Rīgā, Viļņā un Tallinā izvietotajos mazumtirdzniecības punktos. Daži no Longo grupas un Mintos kapitāla investoriem pārklājas.

Longo grupai īsā laika posmā ir izdevies iegūt ievērojamu tirgus daļu citkārt segmentētajā nozarē, un tā mēnesī pārdod gandrīz 200 automašīnas. Ar Capitalia finansējumu grupa varēs sekmēt vēl lielāku izaugsmi.

Longo grupas vadītājs Edgars Cērps uzsver: “Esam priecīgi par sadarbības uzsākšanu ar Capitalia, kas ir viens no atzītākajiem uzņēmumu finansētājiem Baltijā. Šī sadarbība mums ļaus turpināt straujo izaugsmi arī 2020. gadā. Mūsu mērķis ir vēl vairāk paplašināt savu biznesu, un sadarbība ar Capitalia noteikti sekmēs tā īstenošanu.”

Investoriem tiks piedāvāti kredīti diapazonā no 3000 EUR līdz 20 000 EUR ar četru mēnešu atmaksas termiņu. Katrs kredīts tiks izsniegts konkrētas automašīnas iegādei un tālākpārdošanai ar procentu likmi no 9% līdz 11% gadā. Capitalia līdzdalība aizdevumā būs 5%, ko nodrošinās ķīla uz visiem Car Stock LVA aktīviem. Papildus tam Capitalia ir ķīla uz 100% Car Stock LVA akciju ar uzskaites vērtību 500 000 EUR. Kredītiem nebūs atpirkšanas garantijas.

Capitali EIF kredīti tagad ar atpirkšanas garantiju

Aizvadītajā gadā Capitalia noslēdza sadarbību ar Eiropas Investīciju fondu (EIF), lai nodrošinātu garantijas instrumentu mazo uzņēmumu atbalstam Baltijas valstīs. Kopš programmas uzsākšanas, Capitalia ar EIF garantiju ir izsniegusi finansējumu vairāk nekā 70 uzņēmumiem kopumā 800 000 EUR apmērā. Capitalia šos aizdevumus piedāvā Mintos investoriem kopš 2019. gada.

Lai turpinātu atbalstīt mazo uzņēmumu attīstību Baltijas valstīs, Capitalia tagad Mintos investoriem piedāvās EIF garantētus aizdevumus ar Capitalia SE atpirkšanas garantiju. Capitalia joprojām saglabās lielu daļu no katra aizdevuma – tā līdzdalība būs 20%. Aizdevumi ar atpirkšanas garantiju tiks piedāvāti ar procentu likmi 6%-8%. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja aizdevuma atmaksa kavēsies 60 dienas vai vairāk, Mintos investori saņems atpakaļ pamatsummu un uzkrātos procentus.

EIF ir galvenais Eiropas riska finansēšanas nodrošinātājs maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) un uzņēmumiem ar vidēji lielu kapitālu. EIF nodrošina finansējuma avotus, tostarp kapitālu, aizņēmumus un mikrofinansējumu, izmantojot plašu izvēlēto finanšu starpnieku tīklu ES-28 dalībvalstīs un ārpus tām. EIF ir saņēmis AAA vērtējumu no trim lielākajām reitingu aģentūrām, un tam spēcīga kapitāla bāze 4,5 miljardu EUR apmērā.

Reitinga pamatā ir EIF daudzpusīgais attīstības bankas statuss, tostarp stabilā līdzdalības struktūrā, spēcīgā likviditātes pozīcija un parādu neesamība. Tas atspoguļo EIF labo pārvaldību un piesardzīgo riska pārvaldību. EIF ir daļa no EIB grupas. Eiropas Investīciju bankai pieder 59,9% EIF, Eiropas Savienībai ar Eiropas Komisijas starpniecību – 28,1% un publiskām un privātām finanšu iestādēm – 12%.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner