Capitalia rozšiřuje svou nabídku pro investory Mintos a na tržiště uvádí podnikatelské úvěry zajištěné vozovým parkem

Jsme rádi, že se s Vámi můžeme podělit o dvě skvělé zprávy od Capitalia, společnosti poskytující podnikatelské úvěry s Mintos ratingem B+, která je aktivní po celém Pobaltí.

Společnost Capitalia rozšiřuje svou nabídku pro investory Mintos a na tržiště uvádí autopůjčky, jež jsou výsledkem jejího financování subjektu „Car Stock LVA“, dceřiné společnosti rychle rostoucího prodejce vozidel „Longo Group“. 

Longo Group, založená v roce 2017, je prodejce ojetých vozů působící v pobaltských státech. Společnost se vyznačuje tím, že nabízí naprostou transparentnost ohledně servisní historie svých vozidel a také dvouměsíční (nebo 3000km) záruku pro všechny své klienty. Longo Group vozidla získává od velkých partnerů ze západní Evropy, vyváží je do pobaltských států a následně je přeprodává na svých prodejních místech v Rize, Vilniusu a Tallinnu. Někteří kapitáloví investoři Longo Group jsou zároveň kapitálovými investory Mintosu.

Za krátké časové období se Longo Group podařilo získat značný podíl na jinak velmi segmentovaném trhu prodejem téměř 200 aut měsíčně. S pomocí financování od společnosti Capitalia bude společnost moci dále podpořit svůj růst.

Edgars Cērps, generální ředitel Longo Group, uvedl: „Jsme nadšeni, že můžeme uzavřít partnerství se společností Capitalia, jednou z nejzavedenějších společností poskytujících podnikatelské úvěry v Pobaltí. Tato spolupráce nám umožní pokračovat v rapidním růstu i v roce 2020. Těšíme se na další rozšiřování našeho podnikání, s kterým nám součinnost společnosti Capitalia zajisté pomůže.“

Pro investory budou k dispozici úvěry v rozsahu 3000–20 000 EUR s dobou splácení 4 měsíce. Každý poskytnutý úvěr bude sloužit k hrazení akvizice a opětovného prodeje konkrétního vozidla s roční úrokovou mírou 9–11 %. (Společnost Capitalia se u každého úvěru podílí na riziku z 5 %. Za úvěry je ručeno veškerými aktivy společnosti Car Stock LVA. Capitalia má navíc zástavní právo na 100 % akcií společnosti Car Stock LVA, oceňované na 500 000 EUR. Úvěry nebudou zajištěny garancí zpětného odkupu.)

Úvěry Capitalia EIF – nyní s garancí zpětného odkupu

V loňském roce se společnost Capitalia spojila s Evropským investičním fondem (EIF) za účelem poskytnutí garančního nástroje pro financování malých podniků v pobaltských státech. Od zahájení programu Capitalia zafinancovala více než 70 společností v celkové výši 800 000 EUR se zárukou od EIF. Capitalia tyto úvěry investorům na Mintosu nabízí již od roku 2019.

Aby nadále pokračovala v podpoře rozvoje malých podniků v Pobaltí, společnost Capitalia nově nabídne investorům Mintos úvěry se zárukou od EIF zajištěné garancí zpětného odkupu od Capitalia SE. Capitalia si v každém úvěru ponechá vysoký podíl ve formě 20% spoluúčasti na riziku. Úvěry s garancí zpětného odkupu budou nabízeny s 6–8% úrokovou sazbou. To pro investory na Mintosu znamená, že v případě nesplácení úvěru obdrží investoři 60 dní po opožděné splátce zpět jistinu plus akumulovaný úrok.

Evropský investiční fond (EIF) je hlavním evropským poskytovatelem rizikového financování pro malé a střední podniky (SME) a střední kapitálové společnosti. EIF poskytuje zdroje financování, a to včetně vlastního kapitálu, pohledávek a mikrofinancování, prostřednictvím své široké sítě vybraných finančních zprostředkovatelů v členských státech EU-28 a dále. EIF disponuje hodnocením AAA od všech tří důležitých ratingových agentur a má silnou kapitálovou základnu ve výši 4,5 miliardy EUR. 

Za tento rating EIF vděčí svému statusu mezinárodní rozvojové banky, spočívající ve stabilní struktuře akcionářů, silném postavení, co se likvidity týče, a absenci nesplacených pohledávek. Odráží ho také dobrá správa fondu a jeho obezřetný systém řízení rizik. EIF vlastní z 59,9 % Evropská investiční banka (EIB), z 28,1 % Evropská unie prostřednictvím Evropské komise (EK) a z 12 % 30 veřejných a soukromých institucí.

Nejnovější zprávy

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner