Capitalia sadarbībā ar EIF sniegs aizdevumu saistību neizpildes garantiju Mintos

Capitalia, viens no pirmajiem aizdevumu izsniedzējiem, kas pievienojās Mintos, piedāvā biznesa kredītus maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU). Tagad tas ir noslēdzis sadarbību ar Eiropas Investīciju fondu (EIF), lai nodrošinātu garantijas instrumentu mazo uzņēmumu atbalstam Latvijā, Lietuvā un Igaunijā par kopējo summu 10 miljoni eiro. Eiropas Investīciju fonds ir Eiropas Investīciju bankas un Eiropas Savienības izveidota aģentūra, kuras uzdevums ir nodrošināt finansējumu MVU visās dalībvalstīs.

Pateicoties šai garantijai, MVU būs labākas iespējas saņemt uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamo finansējumu. Tā nodrošinās arī papildu riska mazināšanas līmeni tiem investoriem, kuri Mintos aizdevumu tirgū ir investējuši Capitalia biznesa kredītos.

Kā darbojas EIF garantija?

EIF garantijas (vai apdrošināšanas) princips ir līdzīgs Mintos pieejamajai atpirkšanas garantijai, tomēr tai ir dažas unikālas iezīmes. EIF garantija sedz pamatsummu un līdz trīs mēnešu procentu maksājumus par saistības nepildošiem kredītiem. Katru ceturksni Capitalia nosūtīs EIF pieprasījumu par garantijas saistībām, un divus mēnešus pēc pieprasījuma nosūtīšanas no EIF saņemtie maksājumi tiks pārskaitīti tiem Mintos investoriem, kuru portfeļos ir saistības nepildoši Capitalia kredīti.

Turklāt Capitalia līdzdalība visos kredītos ar EIF garantiju būs 20%. Pārējos tā Mintos izvietotajos kredītos Capitalia līdzdalība ir 5%.  EIF garantija sedz pārējos 80% no kredīta, kas ir investora daļa, un tā maksimālā summa ir 800 000 eiro.  Tādējādi šie kredīti investoriem ir drošāki, bet līdz ar to tiem būs zemāka neto gada peļņas likme 6-8%.

Mintos aizdevumu tirgū visi kredīti ar EIF garantiju joprojām tiks uzrādīti kā kredīti bez atpirkšanas garantijas. Taču kredītiem ar garantiju būs īpaša ikona sadaļā “Investīciju sadalījums”, kā tas ir redzams attēlā zemāk.

Kādi kredīti var saņemt EIF garantiju?

Kā norādījis EIF, tas nodrošinās finansējumu MVU, kuru apgrozījums ir mazāks par diviem miljoniem eiro un kuriem nav vairāk kā deviņi darbinieki. Garantiju nevarēs saņemt uzņēmumi, kuriem ir jebkādi negatīvi parādu ieraksti, ieskaitot nodokļu parādus, vai finansiālo grūtību pazīmes. Šīs programmas ietvaros katrs uzņēmums varēs saņemt finansējumu līdz 25 000 eiro apmērā.

„Mēs esam ļoti gandarīti, ka Capitalia ir pirmā privātā alternatīvās finansēšanas institūcija Baltijā, kas ir kvalificējusies šai respektablajai garantiju programmai. Šī darījuma noslēgšana ar EIF nozīmē, ka mēs uzņēmumiem varēsim nodrošināt kredītus par izdevīgākām procentu likmēm un bez nodrošinājuma prasībām,” skaidro Capitalia vadītājs Juris Grišins.

Investējot Capitalia kredītos, Tu ne tikai diversificē savu investīciju portfeli, bet arī palīdzi atbalstīt MVU Baltijā. Ja Tu lieto Auto Invest rīku un gribi izmantot šo lielisko iespēju, atceries attiecīgi atjaunināt tā iestatījumus.

 

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner