Cashwagon přidává na Mintos další investiční příležitosti z Vietnamu

Pro ty investory, kteří hledají investiční příležitosti z Asijsko-pacifického (APAC) regionu máme skvělou zprávu. Minto je potěšen možností Vám dnes oznámit, že Cashwagon nyní poprvé nabízí na tržišti své krátkodobé úvěry z Vietnamu!

Cashwagon, inovativní platforma propojující poskytovatele úvěrů a jejich uživatel, nabízí od listopadu 2018 investiční příležitosti do krátkodobých úvěrů poskytnutých na Filipínách. Indonéský trh bude brzy následoval a Cashwagon již dnes rozšiřuje svoji nabídku o úvěry z vietnamského trhu.

Platforma Cashwagon se sídlem v Singapuru působí v pěti zemích – na Srí Lance, v Indonésii, ve Vietnamu, v Malajsii a na Filipínách. V roce 2019 budou další dvě země z APAC připojeny do rostoucího seznamu společností, které mají užitek z úvěrové platformy Cashwagon.

Co činí Vietnamský trh speciálním?

Platforma Cashwagon byla spuštěn ve Vietnamu v září 2017 a zaznamenala okamžitý úspěch – pomáhá obyvatelům v přístupu ke krátkodobému financování. Vietnam konkrétně potřebuje inovace ve finančních službách a řešení Cashwagonu nabízí vítanou alternativu k tradičnímu bankovnímu systému.

Společnost Cashwagon pomohla ve Vietnamu více než 160 000 unikátním dlužníkům a k dnešnímu dni poskytla více než 546 000 úvěrů. Společnost zatím poskytla úvěry ve výši 48 milionů EUR – a tato hodnota rychle roste.

Všechny vietnamské půjčky zveřejněné na platformě Mintos od Cashwagon poskytuje společnost Lendtech Co., Ltd., společnost je založená dle vietnamských zákonů. Lendtech Co, Ltd, působí jako věřitel pro jednotlivé uživatele půjček na on-line peer-to-peer platformě Cashwagon.

Aby investoři získali expozici vůči půjčkám poskytnutých společností Lendtech Co., Ltd., tak budou moci investovat do úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance společnosti Lendtech Co., Ltd., kde budou jednotlivé splátky záviset na platbách konkrétního uživatele půjček. Každý úvěr poskytnutý společností Mintos Finance společnosti Lendtech Co., Ltd. bude vázán na konkrétní úvěr poskytnutý společností Lendtech Co., Ltd. konečnému uživateli půjček. Mintos Finance je společnost ze skupiny Mintos. Podrobný popis nové struktury je k dispozici v úvěrové smlouvě s Mintos Finance a ve smlouvě o postoupení.

Speciální nabídka pro Mintos investory

Úvěry od Cashwagon z Vietnamu umístěné na tržiště budou v rozmezí od 30 EUR do 300 EUR se splatností až 40 dnů a očekávaným čistým ročním výnosem až 15 %.

Všechny půjčky umístěné a dostupné na Mintos tržišti budou zabezpečeny garancí zpětného odkoupení od společnosti Lendtech Co., Ltd. Všechny investice budou odkoupeny v případě, že úvěr bude v prodlení po dobu 60 a více dní. Společnost si ponechá 15 % z každé půjčky umístěné na tržiště na své rozvaze jako tzv. kůži ve hře.

Zároveň mateřská společnost skupiny Cashwagon Pte. Ltd. (Singapore) poskytne skupinovou garanci a zajistí tak plnění garance zpětného odkoupení poskytnuté společností.

Cashwagon: disruptivní síla finančních služeb

Platforma Cashwagon byla vytvořena se silným posláním, rozvrátit odvětví finančních služeb a zpřístupnit finanční asistenci na dosah více lidí. Dle reportu společnosti KPMG na téma Finanční inkluze v Jihovýchodní Asii 70 % místních obyvatel není dostatečně obsluhováno hlavními finančními institucemi a jejich potřeby jsou přitom často vyšší než většiny ostatních obyvatel. Mikro krátkodobé půjčky mohou skutečně změnit život v rozvojových zemích, jako je Vietnam.

Pokud věříte v toto poslání, tak nyní máte šanci diverzifikovat své investiční portfolio a investovat do finančního začlenění ve Vietnamu. Pokud používáte Auto Invest, nezapomeňte jej patřičně aktualizovat, aby Vám příležitosti neušly!

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner