Cashwagon rozszerza swoją ofertę na Mintos

Cashwagon, pierwsza firma z regionu Azji i Pacyfiku (APAC) na Mintos, rozszerzyła swoją ofertę dla inwestorów, wprowadzając na rynek niezabezpieczone osobiste (ratalne) pożyczki.

Od listopada 2018 roku, kiedy to Cashwagon rozpoczęła współpracę z Mintos, firma sfinansowała na rynku Mintos pożyczki o łącznej wartości ponad 119 mln EUR.

Cashwagon, z siedzibą w Singapurze, prowadzi działalność w pięciu krajach, tj. na Sri Lance, w Indonezji, Wietnamie, Malezji i na Filipinach. W ciągu najbliższego roku, firma planuje wejść na kolejne rynki z regionu APAC. W listopadzie br. portfel pożyczkowy netto grupy Cashwagon wyniósł 26 mln EUR.

Cyfrowe rozwiązania firmy Cashwagon pomagają ponad milionowi osób w regionie APAC w zaspokajaniu ich codziennych potrzeb finansowych.

Nowa oferta Cashwagon na Mintos

Indonezyjska platforma cyfrowa Cashwagon oferuje obecnie pożyczki w wysokości od 161 do 645 EUR, z okresem spłaty wynoszącym od dwóch do trzech miesięcy. Pożyczki będą udostępniane w euro, a oczekiwana roczna stopa zwrotu netto dla inwestorów wynosi do 13%.

Pożyczki indonezyjskie udostępniane na rynku Mintos udzielane są przez spółkę Peerman Pte. Ltd., która została założona i zarejestrowana zgodnie z prawem Singapuru. Spółka Peerman Pte. Ltd. działa jako pożyczkodawca dla indywidualnych pożyczkobiorców na internetowej platformie pożyczkowej typu peer-to-peer obsługiwanej przez firmę Cashwagon.

Wszystkie pożyczki udostępniane inwestorom na Mintos mają zabezpieczenie w postaci gwarancji odkupu udzielonej przez spółkę Peerman Pte. Ltd. Oznacza to, że jeśli opóźnienie w spłacie pożyczki wyniesie 60 dni lub więcej, zostanie ona odkupiona przez Peerman Pte. Ltd. jako pożyczkodawcę. Poza tym, spółka Peerman Pte. Ltd. jako pożyczkodawca zachowa 10% udział we wszystkich pożyczkach udostępnianych na Mintos, tym samym ściślej wiążąc swoje interesy z interesami inwestorów. Ponadto, dodatkowy poziom bezpieczeństwa zapewniany jest dzięki gwarancji grupowej udzielonej przez spółkę Cashwagon Pte. Ltd. (Singapur).

 

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner