Cashwagon: změna jeho kůže ve hře a přehled podnikání

Cashwagon, tato inovativní platforma ze singapuru je aktivní na našem tržišti od listopadu 2018 a od 28. srpna 2019 bude snižovat výši tzv. kůže ve hře na platformě Mintos. 

Mintos umožnil platformě Cashwagon změnu tzv. kůže ve hře z 15 % na 10 %. Tato změna bude uplatněna pouze u půjček umístěných na Mintos tržiště od 28. srpna 2019. U půjček poskytnutých partnery platformy Cashwagon (Green Money Tree Lending Corp. na Filipínách, Peerman Pte. Ltd. v Indonésii a Lendtech Co. Ltd. ve Vietnamu)již umístěných na tržiště zůstane kůže ve hře 15 %.

Společnost Mintos nedávno vylepšila Mintos hodnocení platformy Cashwagon z C+ na B-. Rozhodnutí jsme učinili, protože skupina Cashwagon prokázala schopnost rozšiřovat své podnikání co do objemu transakcí, tak také v zeměpisných oblastech. Ke konci dubna 2019 dosáhlo úvěrové portfolio Cashwagon partnerů 23,7 milionů USD. Zároveň se regulatorní prostředí v Indonésii ukazuje jako stabilní a nebankovní subjekty jsou zde dobře regulovány.

Partněři platformy Cashwagon na Mintos tržišti nabízí půjčky z Filipín, Indonésie a Vietnamu. 43 116 investorů na platformě Mintos doposud investovalo do těchto půjček více než 52 milionů EUR.

Níže si můžete seznámit s aktuálním stavem podnikání platformy Cashwagon v první polovině roku 2019. 

Cashwagon v první polovině roku 2019 

Cashwagon vede finanční inkluzi pro všechny nedostastatečně obsloužené tradičními bankami v APAC, kde také spustil několik technologických vychytávek. První polovina roku 2019 byla pro Cashwagon úspešná, jelikož ztrojnásobil své tržby.

Od podání žádosti o půjčku a její zpracování, přes výplatu finančních prostředků až po jejich splacení, každý proces byl vylepšen pomocí IT řešení. Cashwagon má dnes aktivní partnerství v pěti státech jihovýchodní Asie: Indonésii, Filipínách, Srí Lance, Vietnamu a Malajsii. Technologický přínos Cashwagonu byl oceněn hodnotnou Cenou technologé vyjímečnosti na Singapurském obchodním hodnocení.

Od roku 2017 zprostředkovali partneři Cashwagonu přes 3 miliony půjček v hodnotě 250 milionů USD pro více než 5 milionů registrovaných uživatelů a to vše pomocí platformy Cashwagon. Mobilní aplikace Cashwagon se honosí 3,2 miliony stažení.

Cashwagon v Indonésii pokračuje v propojování dlužníků s věřiteli

Od svého spuštění v Indonésii v roce 2017 propojila platforma Cashwagon 255 000 uživatelů půjček s partnery poskytujícími půjčky a bylo zde poskytnuto 880 000 půjček v celkové hodnotě 80 milionů USD. Společnost je pyšná na své členství v Indonéské fintechové asociaci (AFPI) a Finanční technologické asociaci (AFTECH). Na Filipínách posloužilo softwarová řešení Cashwagonu více než 255 000 zákazníkům, pomohlo zpracovat přes 700 000 transakcí v celkové výši 60 milionů USD. Zákazníci partnera platformy Cashwagon z Filipín mohou od dubna 2019 splatit své půjčky přímo na stránkách partnera pomocí VISA/MasterCard, elektronické peněženky a přímého online platby. Cashwagon a jeho filipnský partner zavedli v červnu 2019 novou možnost vyzvednutí hotovosti, což umožnilo přístup k finančním zdrojům více než 60 milionům filipínců bez bankovního účtu, a to obě společnosti spatřují jako významný přínos pro finanční inkluzi. Platforma Cashwagon ve Vietnamu posloužila 230 000 unikátních uživatelů půjček a pomohla poskytnout přes 750 000 půjček v celkové hodnotě 75 milionů USD. Cashwagon je jedna z předních fintech společností na Vietnamském trhu a je řazen jako jedna z „TOP 10 Asijsko pacifických vyjímečných značek“.

Cashwagon plánuje pokračovat ve své geografické expanzi

Cashwagon bude i nadále pokračovat v navyšování nabídky na své platforemě s cílem podporovat mezinárodní finanční inkluzi všech nedostatečně obsloužených tradičními bankami. Společnost, pomocí automatizace mnoha funkcí, které dnes vyžadují zásah lidské síly, usiluje o to, aby její technologie byla bez hranic. S využitím AI, messengerů a chatbotů plánuje zvýšit efektivitu platformy a rozšířit svou přítomnost do nových zeměpisných oblastí.

Vezměte prosím na vědomí: pokud používáte nástroj Auto Invest při investování do půjček poskytnutých partnery platformy Cashwagon a změna výše tzv. kůže ve hře může změnit vaše investiční preference, tak odpovíjaícím způsobem aktualizujte své nastavení nástroje Auto Invest.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner