Cashwagon: zmiana udziału własnego firmy w pożyczkach i przegląd działalności

Chcemy poinformować Cię o zmianie „skin in the game” dla Cashwagon, innowacyjnej platformy z Singapuru, która działa na naszym rynku od listopada 2018 roku.

Mintos pozwolił firmie Cashwagon na zmianę wysokości jej udziału w pożyczkach z 15% na 10%, przy czym zmiana ta będzie dotyczyć tylko pożyczek, które zostaną udostępnione na rynku Mintos od 28 sierpnia 2019 r. W przypadku pożyczek udzielonych przez partnerów Cashwagon (Green Money Tree Lending Corp. na Filipinach, Peerman Pte. Ltd. w Indonezji i Lendtech Co. Ltd. w Wietnamie),   które zostały już udostępnione na Mintos, udział w pożyczkach zostanie utrzymany na poziomie 15%. 

Ostatnio Mintos podniósł Rating dla Cashwagon z poziomu C + do B-. Postanowiliśmy wprowadzić tę zmianę, ponieważ w ciągu ostatnich dwóch lat grupa Cashwagon wykazała zdolność do rozwijania swojej działalności zarówno pod względem wielkości, jak i lokalizacji geograficznych. Do końca kwietnia 2019 r. portfel pożyczek netto partnerów Cashwagon wzrósł już do 23,7 mln USD. Ponadto środowisko regulacyjne w Indonezji okazało się stabilne, a podmioty niebankowe są dobrze uregulowane. 

Na Mintos partnerzy Cashwagon oferują pożyczki udzielane na Filipinach, w Indonezji i Wietnamie. Dotychczas, 43 116 inwestorów zainwestowało w pożyczki udostępniane na Mintos, a łączna kwota, która została sfinansowana na rynku  wyniosła ponad 52 mln EUR.

Poniżej przedstawiamy aktualizację dotyczącą działalności Cashwagon w pierwszej połowie 2019 roku.

Cashwagon w pierwszej połowie 2019 r. 

Sprzyjając włączeniu finansowemu osób, które nie mają dostępu do usług bankowych, firma Cashwagon wprowadziła kilka funkcji technologicznych na rynkach Azji Pacyficznej (APAC), osiągając sukces w pierwszej połowie 2019 r., trzykrotnie zwiększając swoją sprzedaż. 

Od wniosku o pożyczkę i jego obsługi do jej wypłaty i spłaty, każdy aspekt tego procesu został ulepszony dzięki zastosowanym rozwiązaniom informatycznym.   Dzisiaj firma Cashwagon   ma aktywne partnerstwa w pięciu krajach Azji Południowo-Wschodniej: w Indonezji, na Filipinach, Sri Lance, w Wietnamie i Malezji. Rozwiązania technologiczne Cashwagon zostały docenione w postaci znaczącej nagrody Technology Excellence Award przyznanej przez Singapore Business Review. 

Od 2017 r. partnerzy Cashwagon obsłużyli ponad 3 miliony pożyczek o wartości 250 mln USD udzielonych dla ponad 5 mln zarejestrowanych użytkowników za pośrednictwem platformy opracowanej przez Cashwagon. Aplikacja mobilna Cashwagon ma ponad 3,2 mln pobrań. 

Cashwagon nadal łączy pożyczkobiorców z firmami pożyczkowymi w Indonezji 

Od czasu udostępnienia w Indonezji w 2017 roku, platforma Cashwagon połączyła 255 000 pożyczkobiorców z partnerami pożyczkowymi, wypłacając 880 000 pożyczek w Indonezji na łączną kwotę 80 mln USD. Firma szczyci się tym, że jest członkiem indonezyjskiego stowarzyszenia Fintech Association (AFPI) i Financial Technology Association (AFTECH). Na Filipinach rozwiązania oprogramowaniowe Cashwagon obsługiwały ponad 225 000 klientów, pomagając w przetwarzaniu ponad 700 000 transakcji na łączną kwotę 60 mln USD. Od kwietnia 2019 roku, klienci partnera Cashwagon na Filipinach mogą dokonywać spłat swoich pożyczek bezpośrednio na stronie internetowej partnera za pomocą karty VISA/MasterCard, portfeli elektronicznych i bezpośredniej bankowości internetowej. W czerwcu 2019 roku, firma Cashwagon i jej partner wprowadzili nową funkcję opcji odbioru gotówki na Filipinach, aby zapewnić dostęp do zasobów finansowych dla ponad 60 mln Filipińczyków, którzy nie posiadają rachunku bankowego, co obie firmy uważają za znaczący wkład w finansowe włączenie. W Wietnamie, platforma Cashwagon obsłużyła ponad 230 000 indywidualnych pożyczkobiorców i pomogła w udzieleniu w tym kraju ponad 750 000 pożyczek na łączną kwotę 75 mln USD.   Będąc jedną z wiodących firm fintechowych na wietnamskim rynku, Cashwagon zajmuje pozycję jednej z „10 najlepszych marek z regionu Azji Pacyficznej”.   

Cashwagon planuje zwiększenie ekspansji geograficznej 

Firma Cashwagon będzie nadal pracowała nad ulepszeniem oferty dostępnej na jej platformie w celu zwiększenia włączenia finansowego dla osób, które nie mają rachunków bankowych i bez dostępu do usług bankowych w skali międzynarodowej. Firma pracuje nad tym, aby korzystanie z tej technologii nie miało granic, w tym celu automatyzując wiele funkcji, które dziś wymagają interwencji człowieka. Wykorzystując sztuczną inteligencję (AI), komunikatory i chatboty, firma planuje zwiększyć wydajność platformy w zrównoważony sposób oraz rozszerzyć swoją obecność w nowych obszarach geograficznych. 

Proszę zwrócić uwagę: jeśli do inwestowania w pożyczki udzielane przez partnerów Cashwagon używasz narzędzia Auto Invest, zmiana wysokości udziałów firmy w udzielanych pożyczkach może wpłynąć na Twoje preferencje inwestycyjne, dlatego też, dokonaj odpowiedniej aktualizacji ustawień w Auto Invest.

 

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner