DelfinGroup 2021. gadā plāno IPO Nasdaq Riga biržā

Latvijas kreditēšanas uzņēmums DelfinGroup 2021. gadā plāno sākt savu sākotnējo akciju publisko piedāvājumu (IPO) Nasdaq Riga biržā. Sīkāka informācija par emitējamo akciju apjomu un cenu tiks paziņota pirms sākotnējā publiskā piedāvājuma, un prospekts būs pieejams pēc apstiprināšanas Latvijas regulatorā FKTK.

DelfinGroup informē, ka tā mērķis ir piesaistīt papildu finansējumu, lai nostiprinātu savas tirgus līdera pozīcijas, izstrādātu jaunus un inovatīvus patēriņa kreditēšanas produktus dažādām sociālajām grupām un turpinātu attīstīt savu patērētāju kreditēšanas biznesu.

Didzis Ādmīdiņš, AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs, komentē:

“AS DelfinGroup stabilā izaugsme un līdzšinējā veiksmīgā pieredze finanšu piesaistē Nasdaq Riga biržā ļauj spert nākamo soli un sākt plānot uzņēmuma akciju publisko piedāvājumu. Līdz šim Latvijā ļoti maz uzņēmumu uzdrošinājās piedāvāt savas akcijas biržā. To darot, mēs vēlamies ne tikai dot iespēju privātajiem un institucionālajiem investoriem piedalīties mūsu stabilas izaugsmes stāstā, bet arī iedvesmot citus uzņēmumus sākt piedāvāt to akcijas biržā. Mēs paredzam, ka jaunie akcionāri gūs labumu ne tikai no akciju cenas pieauguma, bet arī no reizi ceturksnī izmaksātajām dividendēm. Pēdējo trīs gadu laikā uzņēmums dividendēs ir izmaksājis 6,73 miljonus eiro.”

Daiga Auziņa-Melalksne, Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja:

“Esam gandarīti, ka DelfinGroup kā publisko obligāciju emitenta gūtā pieredze ir iedvesmojusi uzņēmuma akcionārus izvirzīt jaunus, vērienīgus izaugsmes mērķus. Mēs novēlam viņiem panākumus plānotajā publiskajā akciju emisijā.”

2020. gadā AS DelfinGroup neauditētais konsolidētais apgrozījums sasniedza 24 miljonus eiro (+ 8% YOY), tā kredītportfelis sasniedza 34 miljonus eiro (+ 9% YOY), bet EBITDA palielinājās līdz 9 miljoniem eiro (+ 8% YOY). Kopējais AS DelfinGroup apkalpoto klientu skaits Latvijā ir pārsniedzis 400 000, mēnesī vidēji izsniedzot 35 000 aizdevumu.

DelfinGroup Mintos platformā

DelfinGroup pievienojās Mintos 2016. gadā. DelfinGroup pašreizējais neatmaksātais portfelis Mintos platformā sastāda 13 162 697 eiro. Aktīvas investīcijas DelfinGroup aizdevumos ir 73 271 investoram, un vidēji viens investors tajos ir investējis 180 eiro.

Par DelfinGroup

DelfinGroup ir licencēts, 2009. gadā dibināts finanšu pakalpojumu uzņēmums, kas šobrīd pārstāv trīs zīmolus: Banknote, VIZIA un Rīgas pilsētas lombards. Uzņēmumam ir 92 filiāļu plašs tīkls 38 Latvijas pilsētās, un tajās kopumā strādā 270 profesionāļi. DelfinGroup ir Latvijas Rūpniecības un tirdzniecības kameras loceklis. Grupas pamatpakalpojumi ietver iepriekš izmantotu preču pārdošanu filiālēs un internetā, lombarda kredītus, patēriņa kredītus un senioru kredītus. DelfinGroup obligācijas tiek kotētas Nasdaq Riga First North obligāciju sarakstā.

 

AS DelfinGroup juridiskā atruna:

Svarīgi: šeit sniegtā informācija nav investīciju konsultācija vai priekšlikums. Šī ir tikai vispārīga informācija par AS DelfinGroup nodomu un plāniem saistībā ar iespējamo IPO procesu. Visiem investīciju lēmumiem ir jābūt balstītiem uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apstiprinātu prospektu un profesionālu novērtējumu vai padomu.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner