DelfinGroup emitē jaunas obligācijas

Latvijas finanšu pakalpojumu uzņēmums AS DelfinGroup 2021. gada 9. jūlijā slēgta piedāvājuma veidā ir veiksmīgi emitējis obligācijas 5 miljonu eiro vērtībā ar gada kupona procentu likmi 9,75%. Vienas obligācijas nomināls ir 1000 eiro un minimālais parakstīšanās apjoms bija 100 000 eiro. Pieprasījums pēc obligācijām 1,85 reizes pārsniedza emisijas apjomu.

Obligāciju emisijas rezultātā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti esošo saistību refinansēšanai, atpērkot Mintos izvietotos aizdevumus, kas nodrošinās uzņēmuma kopējo piesaistītā finansējuma izmaksu apmēra samazinājumu. Tas nozīmē, ka daži investori atpirkšanas dēļ saņems līdzekļus savos kontos ātrāk. Šādas uzņēmumu riska darījumu svārstības, tostarp atpirkšana, ir ierasta sadarbības sastāvdaļa. DelfinGroup turpina piedāvāt investīciju iespējas Mintos aizdevumu tirgū.

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: “Mēs esam gandarīti par veiksmīgo obligāciju emisiju. Profesionālo investoru lielais pieprasījums pēc DelfinGroup obligācijām apliecina uzticību un atbalstu mūsu biznesa stratēģijai, kā arī uzņēmuma korporatīvajai pārvaldībai. Šī obligāciju emisija iezīmē jaunu posmu uzņēmuma vēsturē, jo mūsu obligāciju kupona likme ir būtiski samazinājusies un sasniegusi viena cipara atzīmes teritoriju. Esam sev izvirzījuši arī jaunu mērķi – šī gada otrajā pusē būt pilnībā gataviem startēt Nasdaq Riga biržā ar akciju sākotnējo publisko piedāvājumu jeb IPO. Mūsu mērķi ir vērsti uz stabilitāti un ilgtermiņa stratēģijas realizāciju.”

“Ar šo slēgto obligāciju laidienu esam būtiski pilnveidojuši mūsu obligāciju finansējuma struktūru, kas cita starpā paredz arī negatīvās ķīlas (negative pledge) konceptu. Šis koncepts nodrošina, ka obligāciju emisija nebūs nodrošināta ar uzņēmuma aktīviem, bet gan ar apņemšanos šos aktīvus neieķīlāt vai arī ieķīlāt līdz noteiktam prasījumu apmēram. Nodrošinājums atbilstoši piešķirtajam finansējumam būs paredzēts vienīgi aizņēmumiem no bankas vai savstarpējo aizdevumu platformas. Šāds nodrošinājuma koncepts tiek plaši pielietots obligāciju emisijās, tas ir saprotams un nodrošina iespēju ērti refinansēties“, komentē DelfinGroup valdes loceklis un finanšu direktors Kristaps Bergmanis.

Neskatoties uz zemāko kupona likmi uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē, investori atzinīgi novērtēja piedāvājumu, kā rezultātā kopējais pieprasījums pēc obligācijām pārsniedza 9,26 miljonus eiro. Privātie ieguldītāji veidoja 65% no kopējā emisijas apjoma, savukārt atlikušos 35% sastāda institucionālie investori. Obligāciju emisijas organizētājs bija Signet Bank AS.

Roberts Idelsons, Signet Bank AS valdes priekšsēdētājs: “DelfinGroup ir lielisks piemērs, kā uzņēmums ar proaktīvu komunikāciju ar investoriem, regulāru un izvērstu finanšu atskaišu publicēšanu, iekšējo procesu pakāpenisku sakārtošanu, apvienojumā ar stabilu biznesu, spēj ievērojami samazināt savu finansēšanas likmi ilgtermiņā. Klātbūtne kapitāla tirgū, kā jebkuras darījuma attiecības, ir jāskatās vairāku gadu perspektīvā, tādēļ bieži vien lielākie ieguvumi ir sagaidāmi ilgtermiņā.”

Par DelfinGroup

2009. gadā dibinātais DelfinGroup (iepriekš SIA ExpressCredit) ir aizdevumu izsniedzēju Banknote un VIZIA īpašnieks. DelfinGroup ir otrs lielākais nebanku patēriņa kredītu izsniedzējs Latvijā. Kopš dibināšanas uzņēmums ir izsniedzis lombarda un patēriņa kredītus 303 miljonu eiro apmērā, un tā klientu bāze sasniedz gandrīz 400 000 klientu. 2020. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 23,7 miljoni eiro, kredītportfelis sasniedza 34,7 miljonus eiro, EBITDA pieauga līdz 9,3 miljoniem eiro un peļņa pirms nodokļiem sasniedza 4,6 miljonus eiro. No 2021. gada 6. maija uzņēmumā ir notikušas izmaiņas īpašnieku struktūrā, un daži tā kapitāla investori pārklājas ar Mintos kapitāla investoriem.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner