DelfinGroup palielina savu pamatkapitālu līdz 4 miljoniem eiro

31.07.2020

mintosblog

DelfinGroup, uzņēmums, kas darbojas Latvijā ar zīmoliem Banknote, VIZIA un Riga City Pawnshop, ir nolēmis palielināt pamatkapitālu līdz 4 miljoniem eiro. 

2020. gada 28. jūlijā DelfinGroup akcionāri apstiprināja uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu no 1 500 000 eiro līdz 4 000 000 eiro. Pamatkapitāls tiks palielināts no iepriekšējo gadu nesadalītās peļņas. Izmaiņas tiks reģistrētas Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā.

DelfinGroup vīzija ir panākt pēc iespējas lielāku atzinību no visām ieinteresētajām pusēm par tā piedāvāto pakalpojumu, pamatojoties uz uzņēmuma vadības vērtībām: vienkāršību, pieejamību, cieņu, progresu, ambīcijām, meistarību un koncentrēšanos uz klientu.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Agris Evertovskis skaidro iemeslus lēmumam palielināt pamatkapitālu: “Mūsu uzņēmums darbojas 10 gadus, un šajā laikā tas ir pieredzējis pakāpenisku, mērenu izaugsmi no gada uz gadu. Mēs plānojam turpināt šo ceļu, uzlabojot pakalpojumus, palielinot tirgus daļu un uzlabojot investoru attiecības. Nākamais loģiskais solis, kas to pierāda, ir pamatkapitāla palielināšana, tādējādi nostiprinot uzņēmuma bilanci.”

DelfinGroup valdes loceklis, izpilddirektors Didzis Ādmīdiņš, kurš ir atbildīgs par patērētāju kreditēšanas segmentu, komentē: “Mūsu plāni ir uzlabot kreditēšanas produkta pievilcību visās klientu kategorijās. Spēcīgs finansiālais stāvoklis mums palīdzēs izveidot un piedāvāt jaunus produktus un uzlabot jau esošos, kas mūsu pakalpojumus padarīs vēl izdevīgākus un ērtākus mūsu klientiem.”

“Ievērojams uzņēmuma pamatkapitāla palielinājums ir skaidrs signāls mūsu investoriem, ka mēs domājam un plānojam ilgtermiņā. Mūsu mērķis ir būt konkurētspējīgiem finansējuma piesaistē gan biržā, gan Mintos aizdevumu tirgū,” skaidro Kristaps Bergmanis, uzņēmuma valdes loceklis un finanšu direktors.

“Lielai daļai iedzīvotāju lombarda pakalpojums ir vispieejamākais papildu finansējuma avots gan ikdienas, gan neparedzētiem izdevumiem. Mūsu darbības reģionos mūsu filiāles bieži vien ir vienīgā finanšu iestāde pilsētā. Gadu gaitā mēs lombarda aizdevumu esam pārveidojuši par mūsdienīgu, ērtu un ilgtspējīgu pakalpojumu, kas galvenokārt risina finanšu pieejamības jautājumus, bet vienlaikus veicina arī efektīvu resursu izmantošanu, novirzot otrreizējā tirgū funkcionējošus aktīvus,” piebilst komercdirektors Ivars Lamberts. 

DelfinGroup ir emitējusi obligācijas, kas kopš 2014. gada ir kotētas Nasdaq Riga biržā. Uzņēmuma investoru vidū ir gan privātpersonas (privātie investori), gan institucionālie investori no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citām valstīm.

Saskaņā ar Latvijas kreditēšanas uzņēmumu regulatora Patērētāju tiesību aizsardzības centra datiem Banknote zīmola tirgus daļa lombardu segmentā Latvijā pārsniedz 45% no kopējās tirgus daļas, patēriņa aizdevumu segmentā: 8% (saskaņā ar vadības aplēsēm, pamatojoties uz PTAC datiem). Uzņēmuma filiālēs ir iespējams saņemt gan lombarda, gan patēriņa aizdevuma pakalpojumu, kura noteikumi ir īpaši pielāgoti senioriem. Uzņēmums ir plaši pārstāvēts arī digitālajā vidē, un tas attīsta attālinātu pakalpojumu sniegšanu patēriņa aizdevumu un interneta veikala jomā.

Par DelfinGroup

DelfinGroup ir licencēts patērētāju kreditēšanas uzņēmums, kas dibināts 2009. gadā. Grupu pārstāv zīmoli Banknote, VIZIA un Riga City Pawnshop. Grupas galvenie pakalpojumi ir patēriņa kredīti, distances aizdevumi un lombardu aizdevumi. Grupa darbojas 38 Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās ar 87 filiālēm, nodarbinot vairāk nekā 270 speciālistus, un nodokļos par 2019. gadu ir tā ir samaksājusi 2,97 miljonus eiro. SIA DelfinGroup ir LAFPA un LTRK biedrs, un tā ir kvalificējusies zelta līmeņa statusam VID sadarbības programmā.

Šobrīd DelfinGroup neatmaksāto investīciju summa Mintos aizdevumu tirgū sastāda 13 231 422 eiro. Aktīvas investīcijas DelfinGroup izsniegtos kredītos ir 75 058 investoriem, un vidēji viens investors tajos ir investējis 176 eiro.

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums