DelfinGroup pirmajā pusgadā kāpina apgrozījumu līdz 11,9 miljoniem eiro

Latvijas finanšu nozares koncerns AS DelfinGroup 2021.gada pirmajos sešos mēnešos sasniedzis 11,9 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir kāpums par 6,4%, salīdzinot ar to pašu periodu pagājušajā gadā, liecina uzņēmuma neauditētie rezultāti. EBITDA pirmajā pusgadā pieauga par 8,7%, sasniedzot 4,6 miljonus eiro, savukārt peļņa pirms dividenžu nodokļiem palielinājās par 9%, sasniedzot 2,3 miljonus eiro. Apgrozījuma kāpumu izdevās sasniegt, galvenokārt pateicoties patēriņa kreditēšanas, lombarda aizdevumu un preču tirdzniecības kāpumam digitālajos kanālos, jo straujāku klātienes tirdzniecības pieaugumu joprojām apgrūtina Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi.

Neraugoties uz pandēmijas dēļ noteiktajiem ierobežojumiem, AS DelfinGroup otrajā ceturksnī izdevās ievērojami uzlabot aizdevumu izsniegšanas rādītājus – kopējais kredītportfelis no 32,2 miljoniem eiro pirmajā ceturksnī palielinājās līdz 33,3 miljoniem eiro otrajā ceturksnī. Patēriņa aizdevumu portfelis pirmajā pusgadā sasniedza 30,4 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 50,3%, salīdzinot ar 2020. gada pirmā pusgada beigu rezultātiem.

Patēriņa aizdevumu izsniegšana otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pirmo ceturksni palielinājās par 21,3%. 2021. gada pirmajos sešos mēnešos patēriņa aizdevumu izsniegšana pieauga par 30,6% salīdzinājumā ar 2020. gadu. Savukārt klātienes apkalpošanas ierobežojumu dēļ šogad pirmajos sešos mēnešos tika piedzīvots samazinājums lombarda aizdevumu izsniegšanā (–18,7% salīdzinājumā ar aizvadīto gadu). Tas gan nav būtiski ietekmējis kopējo stabilās izaugsmes tendenci, jo arī lombardu aizdevumu segments pamazām atgūstas un, salīdzinot lombarda aizdevumu izsniegšanas rādītājus 2021. gada pirmajā un otrajā ceturksnī, vērojams 11,9% kāpums.

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: “DelfinGroup šis bija kārtējais stabilas izaugsmes ceturksnis. Ļoti labi rezultāti bija gan patēriņa kreditēšanas segmentam, gan lietoto preču tirdzniecībai internetā. Priecē, ka otrajā ceturksnī augšupeju novērojam arī lombarda aizdevumu segmentā. Kopumā novērojam visai augstu saimniecisko aktivitāti visā valstī, kas atspoguļojas arī intereses pieaugumā par DelfinGroup finanšu un lombarda pakalpojumiem. Daudzviet reģionos esam gandrīz vai vienīgais modernu finanšu pakalpojumu nodrošinātājs. Šogad esam atvēruši četras jaunas Banknote filiāles, paplašinot pārstāvniecību tīklu visā Latvijā līdz 93 filiālēm. DelfinGroup izveidoto pakalpojumu tīklu arvien atzinīgāk novērtē arī nozares organizācijas un pašvaldības. Tostarp trīs Banknote filiāles ieguva balvas Latvijas Tirgotāju asociācijas un Latvijas Pašvaldību savienības rīkotajā konkursā “Latvijas labākas tirgotājs 2020”.

“Pagaidām gan klātienes aizdevumu izsniegšana un tirdzniecība ir apgrūtināta, jo noteikto ierobežojumu dēļ vairākumā filiāļu vienlaikus var atrasties tikai viens klients. Tāpēc paralēli turpinām attīstīt digitālās platformas un ieviest jaunus aizdevumu izsniegšanas automatizācijas risinājumus, kas uzlabo klientu servisu un nodrošina klientu ātrāku apkalpošanu. Šogad noslēdzām klientu ienākumu izvērtēšanas automatizāciju, un šobrīd viss izskatīšanas process notiek automātiski. Visos DelfinGroup digitālajos kanālos novērojam klientu plūsmas strauju palielināšanos, kas ar uzviju kompensē ierobežojumus klātienes pakalpojumu nodrošināšanā.”

Labie rezultāti apstiprina, ka līdzšinējā uzņēmuma stratēģija ir ļāvusi izveidot ilgtspējīgus tālākās attīstības pamatus, nodrošinot to, ka uzņēmums spēj sasniegt labus rezultātus arī krīzes un augstas nenoteiktības periodos. To apliecina arī Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta ilgtspējas indeksa rezultāti, kur DelfinGroup jau pirmajā piedalīšanās reizē ieguva sudraba kategorijas novērtējumu.

Par DelfinGroup

2009. gadā dibinātais DelfinGroup (iepriekš SIA ExpressCredit) ir aizdevumu izsniedzēju Banknote un VIZIA īpašnieks. DelfinGroup ir otrs lielākais nebanku patēriņa kredītu izsniedzējs Latvijā. Kopš dibināšanas uzņēmums ir izsniedzis lombarda un patēriņa kredītus 303 miljonu eiro apmērā, un tā klientu bāze sasniedz gandrīz 400 000 klientu. 2020. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 23,7 miljoni eiro, kredītportfelis sasniedza 34,7 miljonus eiro, EBITDA pieauga līdz 9,3 miljoniem eiro un peļņa pirms nodokļiem sasniedza 4,6 miljonus eiro. No 2021. gada 6. maija uzņēmumā ir notikušas izmaiņas īpašnieku struktūrā, un daži tā kapitāla investori pārklājas ar Mintos kapitāla investoriem.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner