DelfinGroup uzsāk akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) biržā Nasdaq Riga

Zemāk sniegto paziņojuma tekstu AS Mintos Marketplace sniedza AS DelfinGroup (reģistrēta Latvijā ar reģistrācijas Nr. 40103252854). AS Mintos Marketplace nav pārbaudījusi vai kā citādi verificējusi informāciju, ko sniegusi AS DelfinGroup. DelfinGroup ir Mintos sadarbības partneris un piedāvā investīciju iespējas mintos.com. AS Mintos Marketplace nedarbojas kā piedāvātājs vai izplatītājs AS DelfinGroup vārdā.

ŠĪ IR IPO REKLĀMA

Otrdien, 2021. gada 28. septembrī, DelfinGroup uzsāka sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) ar 8 395 000 jaunu akciju biržā Nasdaq Riga, un ir publicēts arī publiskā piedāvājuma prospekts.

Saskaņā ar DelfinGroup sniegto informāciju piedāvājums ir pieejams privātajiem investoriem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, kā arī institucionālajiem investoriem Latvijā un atsevišķās Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīs (kurās ir ieviesta Prospektu regula).

IPO rezultātā DelfinGroup plāno piesaistīt jaunu kapitālu līdz 12,76 miljoni eiro (bruto), ko plānots investēt uzņēmuma tālākā izaugsmē, kā arī lai samazinātu uzņēmuma finansējuma izmaksas. Uzņēmums arī norāda, ka IPO procesā neviens no pašreizējiem AS DelfinGroup akcionāriem savas akcijas nepārdos.

“Šis ir nozīmīgs notikums gan AS DelfinGroup, gan visam Latvijas kapitāla tirgum, jo pēc četru gadu pauzes biržā Nasdaq Riga kāds uzņēmums startē ar IPO. Pēdējo 12 gadu laikā kopš uzņēmuma izveidošanas esam uzbūvējuši stabili augošu un pelnošu biznesu un izveidojuši ilgtspējīgu korporatīvās pārvaldības modeli, kas ļauj uzņēmumam strādāt un attīstīties ne vien ekonomikas augšupejas, bet arī krīzes periodos. Neskatoties uz COVID-19 pandēmiju un dažādajiem ierobežojumiem, turpinām attīstīties un kāpināt biznesa apjomus. Tāpēc droši varam solīt potenciālajiem investoriem, ka dalība IPO investoriem dos iespēju piedalīties AS DelfinGroup izaugsmes stāstā. Jau kopš 2010. gada katru gadu AS DelfinGroup strādā ar peļņu, regulāri maksājot dividendes saviem akcionāriem. Šo principu – regulāri dalīties peļņā ar akcionāriem - esam nostiprinājuši uzņēmuma dividenžu politikā, kas paredz ceturkšņa dividenžu izmaksu līdz 50% no ceturkšņa peļņas, kā arī papildus tam - gada dividendes.”

DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš

“Patiecoties vairākām veiksmīgām obligāciju emisijām, AS DelfinGroup ir labi atpazīstams uzņēmums Baltijas investoriem. Lieliski, ka uzņēmums turpina izaugsmi un ar šo akciju publisko piedāvājumu paver jaunas ieguldījumu iespējas privātajiem un institucionālajiem investoriem.”

Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja un Nasdaq Baltijas tirgus vadītāja Daiga Auziņa-Melalksne

Saskaņā ar DelfinGroup teikto, līdz 2024. gada beigām uzņēmums plāno dubultot konsolidēto neto kredītportfeli, tam pārsniedzot 70 miljonus eiro. Pakāpeniski kāpinot rentabilitāti, uzņēmums 2024. gadā plāno sasniegt 17,6 miljonu eiro EBITDA, kā arī 12,9 miljonu eiro peļņu pirms nodokļiem.

DelfinGroup pieredze Nasdaq Riga

Kā norāda DelfinGroup, tas jau vairāk nekā septiņus gadus emitē obligācijas biržā Nasdaq Riga, un šajā laika periodā uzņēmums ir veicis sešas obligāciju emisijas par kopējo summu 27 miljoni eiro. Divas pirmās emisijas tika kotētas biržas Nasdaq Baltijas Oficiālajā sarakstā, divas nākamās emisijas pašlaik tiek kotētas Nasdaq Baltijas First North obligāciju sarakstā, un vēl divas emisijas bija slēgta tipa emisijas. Divas pirmās obligāciju emisijas šobrīd investoriem ir jau pilnībā atmaksātas. Šobrīd aktīvo emisiju apjoms ir 18,5 miljoni eiro, un vidējais investoru ieguldījums sasniedz 115 tūkstošus eiro. Ar uzņēmuma akcionāru un ar tiem saistīto personu ieguldījums uzņēmuma obligācijās ir zem 1% no kopējā esošā obligāciju finansējuma.

Par DelfinGroup

2009. gadā dibinātā AS DelfinGroup (iepriekš SIA ExpressCredit) ir kredītu izsniedzēju Banknote un VIZIA īpašnieks. DelfinGroup ir otrs lielākais nebanku patēriņa kredītu izsniedzējs Latvijā. Kopš dibināšanas uzņēmums ir izsniedzis lombarda un patēriņa kredītus 303 miljonu eiro apmērā, un tā klientu bāze sasniedz gandrīz 400 000 klientu. 2020. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 23,7 miljoni eiro, kredītportfelis sasniedza 34,7 miljonus eiro, EBITDA pieauga līdz 9,3 miljoniem eiro un peļņa pirms nodokļiem sasniedza 4,6 miljonus eiro. No 2021. gada 6. maija uzņēmumā ir notikušas izmaiņas īpašnieku struktūrā, un daži tā kapitāla investori pārklājas ar Mintos kapitāla investoriem.

AS Mintos Marketplace atbildības atruna

Personas, kas piedāvā, pārdod vai iesaka akcijas (izplatītāji), ir patstāvīgi atbildīgas par mērķa tirgus un atbilstošo izplatīšanas kanālu novērtējumu, un tām ir jāgarantē, ka tie atbilst šā prospekta noteikumiem.

Šajā publikācijā sniegtā informācija ir tikai mārketinga komunikācija, un tā nav uzskatāma par investīciju konsultāciju.
Investēšana ir saistīta ar risku. Nav garantijas, ka Tu atgūsi investēto summu. Līdzšinējie rezultāti negarantē līdzīgus rezultātus nākotnes. Mintos nav atbildīgs par nekādiem tiešiem vai netiešiem zaudējumiem, kas radušies, izmantojot sniegto informāciju.

Šajā publikācijā sniegtā informācija nav paredzēta kā aicinājums, piedāvājums vai ieteikums pirkt vai pārdot jebkādus ieguldījumus vai iesaistīties jebkādos citos darījumos.
Jebkurš investīciju lēmums ir jāpieņem, pamatojoties uz ar investīciju saistīto risku analīzi. Pirms investēšanas, izvērtē savas zināšanas, pieredzi, finansiālo situāciju un investēšanas mērķus.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner