DelfinGroup ziņo par 24% pieaugumu 2022. gada 1. ceturksnī

AS DelfinGroup ieņēmumi pirmajā ceturksnī sasniedza 7,48 miljonus eiro, kas ir par 24% vairāk nekā tajā pašā periodā 2021. gadā. Uzņēmums ir sniedzis šādu darbības un finanšu informāciju:

Peļņa pirms nodokļiem palielinājās par 42%, sasniedzot 1,6 miljonus eiro, savukārt neto peļņa pieauga par 76%, sasniedzot 1,4 miljonus eiro. Uzņēmuma neto kredītportfelis salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu palielinājās par 46% un sasniedza 47 miljonus eiro. EBITDA pirmajā ceturksnī bija 2,58 miljoni eiro, kas ir pieaugums par 8%.

"Attīstām visus uzņēmuma stratēģijā paredzētos izaugsmes virzienus, tostarp privātpersonu aizdevumu jomā šobrīd fokusējamies uz esošo produktu pilnveidošanu un lietotāju pieredzes uzlabošanu. Tāpēc nav pārsteigums, ka visstraujāko izaugsmi šā gada sākumā sasniedzām tieši lombarda un citu privātpersonu aizdevumu segmentā. Pirmajos trīs mēnešos tika izsniegti aizdevumi 15,1 miljona eiro apmērā, kas ir pieaugums par 60% salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo ceturksni. Tajā skaitā Banknote lombarda aizdevumi pirmajos trīs mēnešos piedzīvoja kāpumu par 30% salīdzinājumā ar 2021. gada pirmo ceturksni.

"Tāpat varam redzēt, ka klienti ļoti pozitīvi novērtējuši jaunākos pakalpojumu uzlabojumus, piemēram, VIZIA patēriņa aizdevumu limitu palielināšanu līdz 10 tūkstošiem eiro. Iedzīvotāji līdz ar to iegūst vairāk līdzekļu,piemēram, mājokļa remontam vai sava biznesa uzsākšanai. Svarīgs faktors ir arī tas, ka pirmajā ceturksnī turpinājās izaugsme digitālo pakalpojumu jomā, kas īpaši straujus apgriezienus uzņēma Covid-19 ierobežojumu laikā. Pieaugošu popularitāti gūst arī mobilā aplikācija un internetveikals, kas jau pērn kļuva par straujāk augošo Banknote preču tirdzniecības kanālu."

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētāja Didža Ādmīdiņa

Atbilstoši attīstības plānam AS DelfinGroup šogad plāno sasniegt 8,7 miljonu eiro peļņu pirms nodokļiem un 12 miljonus eiro EBITDA. Savukārt kredītportfeli plānots kāpināt līdz 51 miljonam eiro. 2021. gadā AS DelfinGroup sasniedza gan apgrozījuma, gan peļņas rekordu – apgrozījums palielinājās par 7,7%, sasniedzot 25,5 miljonus eiro, savukārt peļņa pirms nodokļiem sasniedza 5,2 miljonus eiro, kas ir par 7,2% vairāk nekā 2020. gadā. Plašāka informācija par AS DelfinGroup finanšu rezultātiem ir pieejama uzņēmuma mājaslapā www.delfingroup.lv vai biržas Nasdaq Riga mājaslapā https://nasdaqbaltic.com/lv/.

Par DelfinGroup

2009. gadā dibinātā DelfinGroup ir aizdevumu izsniedzēju Banknote un VIZIA īpašniece. DelfinGroup ir otrs lielākais nebanku patēriņa kredītu izsniedzējs Latvijā. Kopš dibināšanas uzņēmums ir izsniedzis lombarda un patēriņa kredītus vairāk nekā 371 miljona eiro apmērā, un tā klientu bāze ir sasniegusi 400 000 klientu. Banknote piedāvā patēriņa un lombarda kredītus (kredītus, kas nodrošināti ar personisko īpašumu) 93 filiālēs visā Latvijā. VIZIA specializējas patēriņa kredītu izsniegšanā, koncentrējoties uz klientiem ar vidējiem un augstākiem ienākumiem un viņu finanšu vajadzībām dažādās dzīves situācijās. DelfinGroup akcijas ir kotētas Nasdaq Baltijas valstu galvenajā sarakstā.

No 2021. gada 6. maija ir notikušas izmaiņas īpašnieku struktūrā, un daži DelfinGroup un Mintos kapitāla investori pārklājas.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner