DelfinGroup ziņo par 5,2 miljonu eiro peļņu pirms nodokļu nomaksas 2021. gada neauditētajos rezultātos

AS DelfinGroup ziņo, ka 2021. gads ir bijis labākais gads uzņēmuma vēsturē apgrozījuma un peļņas ziņā. Uzņēmums ir sniedzis šādu darbības un finanšu informāciju:

Saskaņā ar uzņēmuma neauditētajiem rezultātiem tā ieņēmumi 2021. gadā palielinājās par 7,7 %, sasniedzot 25,5 miljonus eiro, savukārt peļņa pirms nodokļu nomaksas sasniedza 5,2 miljonus eiro, kas ir par 7,2 % vairāk nekā 2020. gadā.

2021. gada pēdējā ceturksnī uzņēmuma ceturkšņa apgrozījums sasniedza 7,1 miljonu eiro, kas bija par 9,2 % vairāk nekā trešajā ceturksnī. Uzņēmuma peļņa pirms nodokļu nomaksas ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar trešo ceturksni palielinājās par 41,7% un sasniedza 1,7 miljonus eiro, savukārt peļņa pēc nodokļu nomaksas palielinājās par 60% – līdz 1,6 miljoniem eiro.

"Labie aizvadītā gada rezultāti parāda, ka pandēmijas izraisītā nenoteiktība nav tiešā veidā ietekmējusi uzņēmuma darbu. Priecājamies redzēt, ka mūsu piedāvātie privātpersonu kreditēšanas un lietoto preču aprites pakalpojumi ir vienlīdz aktuāli un pieprasīti gan tautsaimniecības izaugsmes periodos, gan arī krīzes situācijās. Tas apliecina AS DelfinGroup attīstības stratēģijas ilgtspēju un noturību dažādu iespējamu pārmaiņu periodos arī nākotnē.

"Kopumā aizvadītais gads uzņēmumam bija vēsturiski nozīmīgs ļoti daudzos aspektos. AS DelfinGroup kļuva par publisku akciju sabiedrību, veiksmīgi startējot biržā Nasdaq Riga ar sākotnējo publisko akciju piedāvājumu (IPO). Tajā piedalījās gandrīz seši tūkstoši investoru, un IPO ietvaros izdevās piesaistīt 8,09 miljonus eiro. Lai arī IPO procesa organizēšana aizvadītajā gadā radīja būtiskas izmaksas, bez kurām pelņa būtu vēl augstāka, tomēr dalība biržā jau šobrīd ir palielinājusi AS DelfinGroup konkurētspēju, nodrošinot izdevīgāka finansējuma pieejamību kapitāla tirgū. Tāpat aizvadītajā gadā AS DelfinGroup turpināja paplašināt lombardu tīklu Banknote, tostarp noslēdzot vienu no reģionā vērienīgākajiem nozares darījumiem un pārņemot AS Moda Kapitāls lombardu biznesu. Tas uzņēmumam ļāva vēl vairāk nostiprināt savas vadošās pozīcijas Latvijas reģionos. Aizvadītajā gadā jau iesākām un šogad aktīvi turpinām investēt inovatīvu fintech, automatizācijas un digitalizācijas risinājumu izstrādē, kas uzlabos gan esošos pakalpojumus, gan ļaus piedāvāt jaunus produktus jaunām klientu grupām."

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš

"Pieaugumu 2021. gadā nodrošināja gan privātpersonu kreditēšana, gan arī lietoto preču tirdzniecības segments. Kopumā aizvadītajā gadā izsniedzām aizdevumus 52,5 miljonu eiro apmērā, kas bija pieaugums par 9% salīdzinājumā ar 2020. gadu. Savukārt lietoto un mazlietotu preču tirdzniecības jomā izcili rezultāti bija interneta veikalam, kas 2021. gadā bija visstraujāk augošais pārdošanas segments. Tā apgrozījums salīdzinājumā ar 2020. gadu palielinājās par 212%. Labie finanšu rezultāti un veiksmīgais IPO nodrošināja pašu kapitāla pieaugumu par 84%, sasniedzot 17,4 miljonus eiro. Pašu kapitāla īpatsvars pret kopējiem aktīviem uz gada beigām bija 33,4%. Decembra nogalē arī notika pirmā dividenžu izmaksa pēc IPO. Trešā ceturkšņa pelņas dividendēs tika izmaksāts 512 000 eiro, un akcionāri par katru akciju saņēma 0,0113 eiro. Arī šogad katru ceturksni dividendēs izmaksāsim līdz 50% no iepriekšējā ceturkšņa peļņas, kā arī gada dividendes, respektīvi, dividendes tiks izmaksātas piecas reizes gada laikā, kas ir laba ziņa akcionāriem. Tāpat aizvadītajā gadā AS DelfinGroup veiksmīgi atmaksāja trīs iepriekš veiktas obligāciju emisijas. Kopumā 2021. gadā tika atmaksāti un refinansēti uz zemākām procentu likmēm 13,5 miljoni eiro. To solījām investoriem jau IPO laikā un esam arī pilnībā izpildījuši. Refinansēšanās uzņēmumam ir ilgtermiņa ieguvums, jo ievērojami samazina kopējo procentu maksājumu summas par piesaistīto kapitālu."

Aldis Umblejs, AS DelfinGroup finanšu direktors

AS DelfinGroup 2021. gada augustā Nasdaq Riga biržā publicēja finanšu mērķus 2022. gadam, kas cita starpā paredz uzņēmuma kredītportfeļa pieaugumu virs 51 miljona eiro un peļņu pirms nodokļiem 8,7 miljonu apmērā. Līdzšinējie rezultāti parāda, ka uzņēmums veiksmīgi virzās uz to izpildi.

Plašāka informācija par AS DelfinGroup ceturkšņa, pusgada un gada rezultātiem ir pieejama uzņēmuma tīmekļa vietnē vai tīmekļa vietnē Nasdaq Riga.

Par DelfinGroup

DelfinGroup ir licencēts, uz tehnoloģijām balstīts finanšu pakalpojumu uzņēmums, kas dibināts 2009. gadā un darbojas ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums nepārtraukti attīsta un piedāvā patēriņa un lombarda kredītus, aizdevumus senioriem, “Pērc tagad, maksā vēlāk” aizdevumus, kā arī lietotu preču pārdošanu gan tiešsaistē, gan vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā. Vidēji mēnesī tiek izsniegti 35 tūkstoši aizdevumu, kurus apkalpo vairāk nekā 280 darbinieku liela komanda. Uzņēmumam kopumā ir vairāk nekā 400 000 reģistrētu klientu. Kopš 2014. gada AS DelfinGroup ir kotēta Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021. gada kā akciju emitents Baltijas oficiālajā sarakstā.

No 2021. gada 6. maija ir notikušas izmaiņas īpašnieku struktūrā, un daži DelfinGroup un Mintos kapitāla investori pārklājas.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner