DelfinGroup ziņo par ievērojamu ieņēmumu, peļņas un kredītportfeļa pieaugumu 2022. gada 3. ceturksnī

DelfinGroup ziņo, ka 2022. gada trešajā ceturksnī tā ir saglabājusi stabilus izaugsmes rādītājus visos biznesa segmentos. Uzņēmums ir sniedzis šādu darbības un finanšu informāciju:

DelfinGroup uzņēmuma ieņēmumi trešajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada trešā ceturkšņa rādītājiem, palielinājās par 48%, sasniedzot 9,6 miljonus eiro. Peļņa pirms nodokļiem palielinājās par 49%, sasniedzot 1,8 miljonus eiro, savukārt kredītportfelis kopš gada sākuma palielinājās par 39%, sasniedzot 59,7 miljonus eiro.

Kopējie DelfinGroup ieņēmumi šā gada pirmajos deviņos mēnešos sasniedza 25,7 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 39% salīdzinājumā ar to pašu periodu 2021. gadā. Uzņēmuma peļņa pirms nodokļiem šajā periodā sasniedza 5,4 miljonus eiro, kas ir par 55% vairāk nekā šajā periodā pērn.

"Šis uzņēmumam ir bijis kārtējais veiksmīgais ceturksnis, kad izpildām izvirzītos izaugsmes rādītājus. DelfinGroup akcionāriem uzņēmuma straujā attīstība rezultējas ar stabilu ienesīgumu. Uzņēmuma izaugsme mums dod iespēju piedāvāt klientiem arvien jaunus un mūsdienīgākus pakalpojumus. Tostarp vasaras nogalē atklājām atjaunoto Banknote interneta veikalu veikals.banknote.lv, kas šobrīd ir lielākais aprites ekonomikas interneta veikals ar pārbaudītām lietotām, mazlietotām un jaunām precēm Latvijā. Interneta veikala atjaunošanai ir arī pirmie pozitīvie rezultāti – trešajā ceturksnī preču tirdzniecība sasniedza jau 3,3 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar aizvadītā gada trešo ceturksni, ir kāpums par 43%."

"Kopumā šā gada pirmajos deviņos mēnešos esam izsnieguši aizdevumus par 57,7 miljoniem eiro, kas salīdzinājumā ar aizvadītā gada deviņiem mēnešiem ir kāpums par 65%. Tostarp šā gada trešajā ceturksnī izsniedzām aizdevumus par 22,2 miljoniem eiro, kas salīdzinājumā ar pagājušā gada trešo ceturksni ir pieaugums par 54%. Stabilie izaugsmes rādītāji apliecina, ka DelfinGroup piedāvātie pakalpojumi gan privātpersonu aizdevumu, gan aprites ekonomikas segmentā ir pieprasīti visos ekonomikas cikla periodos – gan augstas nenoteiktības un lejupslīdes, gan arī izaugsmes un attīstības periodos. Līdz ar to jūtamies pārliecinoši arī šobrīd, kad starptautiskajos finanšu tirgos valda visai liela nenoteiktība, un varam nodrošināt saviem akcionāriem stabilus un regulārus ienākumus no dividendēm."

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš

Šā gada rezultātu ietekmē uzņēmums ir precizējis līdz 2024. gadam noteiktos finanšu mērķus, paaugstinot 2024. gadā plānoto prognozi un nosakot jaunus mērķus 2023. gadam.

Par DelfinGroup

2009. gadā dibinātā DelfinGroup ir aizdevumu izsniedzēju Banknote un VIZIA īpašniece. DelfinGroup ir otrs lielākais nebanku patēriņa kredītu izsniedzējs Latvijā. Kopš dibināšanas uzņēmums ir izsniedzis lombarda un patēriņa kredītus vairāk nekā 371 miljona eiro apmērā, un tā klientu bāze ir sasniegusi 400 000 klientu. Banknote piedāvā patēriņa un lombarda kredītus (kredītus, kas nodrošināti ar personisko īpašumu) 93 filiālēs visā Latvijā. VIZIA specializējas patēriņa kredītu izsniegšanā, koncentrējoties uz klientiem ar vidējiem un augstākiem ienākumiem un viņu finanšu vajadzībām dažādās dzīves situācijās. DelfinGroup akcijas ir kotētas Nasdaq Baltijas valstu galvenajā sarakstā.

No 2021. gada 6. maija ir notikušas izmaiņas īpašnieku struktūrā, un daži DelfinGroup un Mintos kapitāla investori ir pārklājušies.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner