DelfinGroup ziņo par izaugsmi arī 2022. gada 2. ceturksnī

DelfinGroup ieņēmumi otrajā ceturksnī sasniedza 8,6 miljonus eiro, kas ir 46% kāpums salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo periodu. Uzņēmums ir sniedzis šādu darbības un finanšu informāciju:

Peļņa pirms nodokļiem palielinājās par 30%, sasniedzot 1,96 miljonus eiro, savukārt neto peļņas kāpums bija 47%, pieaugot līdz 1,22 miljoniem eiro. Uzņēmuma neto kredītportfelis pret pagājušā gada pirmo pusgadu palielinājies par 62%, sasniedzot 53,8 miljonus eiro.

DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš komentē: “Esam aizvadījuši veiksmīgu ceturksni. Spēcīga komanda un pareizi nosprausti mērķi nodrošināja stabilu atdevi visās DelfinGroup darbības jomās. Visstraujākā izaugsme ir sasniegta ikvienas veselīgas ekonomikas funkcionēšanai tik nepieciešamajos patēriņa un lombarda aizdevumu segmentos. Jauni patēriņa aizdevumi otrajā ceturksnī izsniegti 15,4 miljonu eiro apmērā, kas ir pieaugums par 90% salīdzinājumā ar pērnā gada otro ceturksni. Savukārt Banknote lombarda aizdevumi piedzīvoja kāpumu par 65%. Jāmin, ka DelfinGroup turpina pilnveidot savu tehnoloģisko rīku komplektu, lai uzlabotu uz datiem balstītu klientu maksātspējas novērtēšanu. Tas rezultējas ar labu aizdevumu atmaksāšanas kultūru un stabili zemu aizdevumu ar kavētu atmaksu līmeni – 1,6%.”

“Šobrīd uzņēmuma fokusā ir aprites ekonomikas un zaļās domāšanas veicināšana, lai veidotu cilvēkos izpratni par taupīgu resursu izmantošanu un popularizētu preču “otrās dzīves” idejas. DelfinGroup aktīvi attīsta zīmola Banknote filiāļu tīklu un tiešsaistes veikalu, lai Latvijas iedzīvotājiem būtu nodrošināta iespēja apmainīties ar lietotām precēm visas valsts robežās. Ir gandarījums, ka arī šajā uzņēmuma darbības virzienā ir vērojama stabila izaugsme – lietotu un mazlietotu preču pārdošanas apjoms audzis par 24% pret pagājušā gada otro ceturksni,” skaidro D. Ādmīdiņš.

DelfinGroup norāda, ka “turpinot pieturēties pie Baltijas akciju tirgum unikālās un investoriem izdevīgās dividenžu izmaksu biežuma politikas, DelfinGroup kopš 2022. gada 1. janvāra ir izmaksājis dividendes četras reizes gandrīz 4 miljonu eiro apmērā jeb 0,0879 eiro par akciju, kas uzņēmuma akcionāriem nodrošina ļoti labu ienesīgumu. Turklāt šogad plānots veikt vēl divas dividenžu izmaksas.”

DelfinGroup turpina: “2022. gada jūnijā DelfinGroup noslēdza 10 miljonu eiro obligāciju emisiju un kotēja tās biržas Nasdaq Riga alternatīvajā tirgū Nasdaq First North ar uzņēmumam vēsturiski zemāko gada kupona procentu likmi – 8%. To dzēšanas termiņš ir 2023. gada 25. novembris. Papildus uzņēmums ir reģistrējis jaunu obligāciju emisiju slēgta piedāvājuma veidā 10 miljonu eiro apmērā ar gada kupona likmi 8,75% + 3 mēnešu EURIBOR likmi un dzēšanas termiņu 2024. gada 25. septembrī. Obligāciju izvietošanu organizē Signet Bank.”

Plašāka informācija par AS DelfinGroup finanšu rezultātiem ir pieejama uzņēmuma tīmekļa vietnē www.delfingroup.lv vai biržas Nasdaq Riga tīmekļa vietnē https://nasdaqbaltic.com/lv/.

Par DelfinGroup

2009. gadā dibinātā DelfinGroup ir aizdevumu izsniedzēju Banknote un VIZIA īpašniece. DelfinGroup ir otrs lielākais nebanku patēriņa kredītu izsniedzējs Latvijā. Kopš dibināšanas uzņēmums ir izsniedzis lombarda un patēriņa kredītus vairāk nekā 371 miljona eiro apmērā, un tā klientu bāze ir sasniegusi 400 000 klientu. Banknote piedāvā patēriņa un lombarda kredītus (kredītus, kas nodrošināti ar personisko īpašumu) 93 filiālēs visā Latvijā. VIZIA specializējas patēriņa kredītu izsniegšanā, koncentrējoties uz klientiem ar vidējiem un augstākiem ienākumiem un viņu finanšu vajadzībām dažādās dzīves situācijās. DelfinGroup akcijas ir kotētas Nasdaq Baltijas valstu galvenajā sarakstā.

No 2021. gada 6. maija ir notikušas izmaiņas īpašnieku struktūrā, un daži DelfinGroup un Mintos kapitāla investori ir pārklājušies.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner