Dineria.mx z Meksyku, jako kolejna firma pożyczkowa dołącza do platformy Mintos

Z przyjemnością dzisiaj ogłaszamy, że dzięki wejściu firmy Dineria.mx z Meksyku, zwiększyły się możliwości inwestowania w Ameryce Północnej.

Firma Dineria.mx, która została utworzona w 2016 roku, jest częścią Proximus Finance. Dineria.mx koncentruje się przede wszystkim na udostępnianiu prostego, łatwo dostępnego i przejrzystego finansowania klientom, którzy potrzebują szybkich pożyczek.

Celem firmy pożyczkowej jest świadczenie na rzecz jej klientów niezawodnych i dogodnych usług, dzięki którym otrzymują na czas niezbędne środki finansowe i zawsze mogą polegać na oferowanych im usługach.

Od czasu założenia pod koniec 2016 roku do końca marca br., firma Dineria.mx udzieliła ponad 55.000 pożyczek o wartości 6,9 mln EUR. W I kw. 2019 roku, portfel pożyczkowy brutto osiągnął wartość 4 mln EUR.

„Dineria.mx z wielką radością wchodzi na rynek Mintos, dzięki czemu będzie mogła zaoferować inwestorom dobrze funkcjonujący portfel pożyczkowy. Biorąc pod uwagę nasze znakomite wyniki w zarządzaniu ryzykiem kredytowym i wyjątkową infrastrukturę IT, współpraca z Mintos pozwoli wzmocnić naszą pozycję na rynku w Meksyku i zapewnić inwestorom stabilne stopy zwrotu” – mówi Dyrektor Zarządzający firmy, Viviana Gómez.

Inwestowanie w pożyczki firmy Dineria.mx udostępniane na platformie Mintos

Na platformie Mintos inwestorzy mogą obecnie inwestować w pożyczki firmy Dineria.mx udzielane w Meksyku. Pożyczki udostępniane są zarówno w euro (EUR), jak i peso meksykańskim (MXN). Średnia kwota udostępnianej na rynku pożyczki to 139 EUR lub 2.982 MXN, przy czym ich całkowita wartość wynosi od 50 do EUR 500 EUR (1.000 do 12.000 MXN). Inwestorzy mogą oczekiwać rocznej stopy zwrotu netto w wysokości do 14% w EUR oraz 18% w MXN.

Wszystkie pożyczki udostępniane przez Dineria.mx na platformie Mintos posiadają gwarancję wykupu. Oznacza to, że w przypadku, gdy zaległość w spłacie pożyczki wyniesie 60 dni lub więcej, wówczas pożyczkodawca dokona jej wykupu. Aby ściślej związać swoje interesy z interesami inwestorów, z każdej pożyczki udostępnionej na platformie Mintos, firma zachowuje 10%.

Rating Mintos w przypadku firmy Dineria.mx to B-.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner