Dinero sāk atmaksāt procentus kavētajiem aizdevumiem

Mintos sadarbību ar Dinero uzsāka 2018. gada augustā, un tas bija pirmais aizdevumu izsniedzējs no Ukrainas, kas pievienojās mūsu aizdevumu tirgum. Ņemot vērā nesenās izmaiņas Latvijas likumdošanā, ir mainīta uzņēmuma investīciju struktūrā Mintos aizdevumu tirgū.

Līdz šim investori varēja iegūt pieeju Dinero aizdevumiem, investējot Mintos grupas uzņēmuma SIA Mintos Finance izsniegtajos aizdevumos Dinero grupas uzņēmumam SIA Mondoo.

Taču šī struktūra ir mainījusies, jo SIA Mondoo (Latvijas uzņēmums) ir aizstāts ar Flovel LTD (Kipras uzņēmums).

Kā tas ietekmēs Mintos investorus?

Kopumā šīs izmaiņas investorus neietekmēs, bet, lai nodrošinātu pārredzamību, mēs gribējām Tevi par tām informēt. Investoriem, kuriem ir neatmaksātas investīcijas Dinero aizdevumos, spēkā esoši un saistoši būs pašreizējie līgumi.

Pēc paša uzņēmuma aplēsēm tas ir otrs lielākais nebanku tiešsaistes aizdevējs Ukrainā. Kopš tā dibināšanas 2017. gada oktobrī, Dinero ir izsniedzis aizdevumus 72 miljonu EUR apmērā.

Mintos aizdevumu tirgū Dinero izvieto Ukrainā izsniegtus īstermiņa kredītus diapazonā no aptuveni 11 EUR līdz 850 EUR ar 7 līdz 30 dienas ilgu atmaksas termiņu. Dinero ir saņēmis B- Mintos reitingu.

Dinero ir saglabājis stabilu kredītportfeļa darbību, vienlaikus piedzīvojot vērā ņemamu portfeļa pieaugumu. Divu darbības gadu laikā jeb līdz 2019. gada septembra beigām Dinero bruto portfelis bija pieaudzis līdz 23,5 miljoniem EUR.

Jaunā investīciju struktūra

Ievērojot juridiskās prasības un investoru intereses, investori varēs iegūt pieeju Dinero aizdevumiem, investējot Mintos grupas uzņēmuma SIA Mintos Finance izsniegtajos aizdevumos Dinero grupas uzņēmumam Flovel.

Katra aizdevuma, kuru Mintos Finance būs izsniedzis Flovel, atmaksa tiks piesaistīta attiecīgā aizdevuma, kuru Flovel būs izsniedzis Dinero, atmaksai, un šis aizdevums būs piesaistīts attiecīgā aizdevuma, kuru Dinero būs izsniedzis aizņēmējam, atmaksai. Mintos Finance aizdevumi būs tieši nodrošināti ar prasījuma ķīlu, kas izriet no Dinero izsniegtajiem aizdevumiem aizņēmējiem.

Mintos Finance nodrošinās finansējumu Flovel līdz 90% apmērā no attiecīgā aizdevuma pamatsummas, kuru Dinero ir izsniedzis savam aizņēmējam. Attiecīgi Dinero saglabās 10% līdzdalību aizdevumā. Dinero atmaksās aizdevumu uzņēmumam Flovel vienlaikus ar maksājumu saņemšanu par attiecīgo aizdevumu, kuru Dinero ir izsniedzis aizņēmējam.

Ja aizņēmējs aizdevuma atmaksu kavēs 60 vai vairāk dienas, Flovel pilnībā atmaksās Mintos Finance attiecīgo no Mintos Finance saņemto aizdevuma daļu kopā ar uzkrātajiem procentiem. Flovel nodrošinās arī attiecīgā aizdevuma prasījumu atpirkšanu no investoriem.

Struktūras apraksts ir pieejams Mintos Finance aizdevuma līgumā un cesijas līgumā.

Dinero Ukraine, Metrokredit Russia un Sebo Moldova ietilpst vienā grupā. Daži aizdevumu izsniedzēja un Mintos kapitāla investori pārklājas.

 

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner