Diversificē savu investīciju portfeli Mintos aizdevumu tirgū – 1. solis

15.02.2018

mintosblog

Visticamāk esi dzirdējis teicienu: “Neliec visas olas vienā grozā”. Ja runa ir par investīcijām, tad tas trāpa kā naglai uz galvas. Tāpēc mums ir pašiem savs teiciens: “Neliec visu naudu vienā aizdevumā, diversificē!”

Vairums investēšanas profesionāļu piekrīt, ka diversifikācija ir svarīgākais priekšnosacījums, lai sasniegtu ilgtermiņa finansiālos mērķus, vienlaikus samazinot risku. Uzmetot aci statistikai Mintos aizdevumu tirgū, ir redzams, ka investoriem, kuri diversificē savus portfeļus, ir lielāka iespēja gūt stabilu peļņu un piedzīvot mazākas izmaksu svārstības nekā tiem investoriem, kuri savas investīcijas koncentrē vienuviet.

Mintos piedāvā izcilas diversifikācijas iespējas. Savu aizdevumu portfeli vari diversificēt, izvēloties dažādus aizdevumu veidus, atmaksas termiņus, izsniegšanas valstis, valūtas, peļņas procentus, riska pakāpes un aizdevumu izsniedzējus. Lai palīdzētu Tev iegūt labāko investēšanas pieredzi mūsu aizdevumu tirgū, piedāvājam rakstu sēriju, kurā aplūkosim, kā Tu vari diversificēt savu investīciju portfeli Mintos. Sāksim ar investēšanu dažādos aizdevumu veidos.

Investēšana dažādos aizdevumu veidos

Būtībā investēt dažāda veida aizdevumos ir svarīgi, lai iegūtu pieeju dažādiem aizņēmēju tirgiem. Šī pieeja sniedz dažādas iespējas un riskus atkarībā no katram aizņēmēju segmentam piemītošajām īpašībām.

Piemēram, īstermiņa kredītņēmēju, kuri aizņemas EUR 100 uz mēnesi, profils krietni atšķiras no kredītņēmējiem, kuri aizņemas patēriņa kredītu EUR 1500 apmērā lielāku pirkumu veikšanai.  Savukārt tie abi atšķiras no hipotekāro kredītu un auto aizdevumu aizņēmējiem. Rēķinu finansēšana un biznesa kredīti piedāvā vēl vienu diversificēšanas iespēju, jo tie ļauj investēt uzņēmumiem, nevis privātpersonām izsniegtos aizdevumos.

Kāpēc tas ir svarīgi? Diversificēšana, izvēloties dažādus aizņēmēju segmentus, Tev ļauj gūt labumu no fakta, ka dažādu aizņēmēju grupu darbība korelē mazāk nekā aizņēmēju darbība jebkurā no šīm grupām.

Piemēram, globāla ekonomikas lejupslīde, visticamāk, veicinātu bezdarba līmeņa pieaugumu, kas savukārt novestu pie lielākiem maksājumu saistību nepildīšanas rādītājiem, jo aizņēmēji nespētu veikt maksājumus noteiktajos termiņos. Taču bezdarba līmeņa pieaugums dažādas aizņēmēju grupas ietekmētu dažādi. Ātro kredītu aizņēmējus tas varētu skart vairāk nekā auto aizdevumu aizņēmējus. Šāda scenārija gadījumā, ja Tu būsi investējis abu veidu aizdevumos, Tavi zaudējumi būs mazāki nekā situācija, ja sev zināma iemesla dēļ būsi investējis tikai īstermiņa aizdevumos. Tāpēc, jo vairāk aizņēmēju grupu ir iekļautas Tavā investīciju portfelī, jo labāks būs rezultāts.

Kā diversificēt dažādos aizdevumu veidos Mintos aizdevumu tirgū?

Šobrīd Mintos aizdevumu tirgū investīcijām ir pieejami astoņi aizdevumu veidi: lauksaimniecības, biznesa, auto, rēķinu finansēšanas, hipotekārie, lombarda, patēriņa un īstermiņa aizdevumi. Ja Tu savas investīcijas veic dažādos aizņēmēju segmentos, Tev ir pieeja aizņēmējiem dažādās dzīves situācijās un ar dažādiem ienākumu līmeņiem. Katram aizdevumu veidam ir atšķirīga tā izsniegšanas valsts, aizņēmēja ienākumu līmenis, parādsaistību attiecība pret ienākumiem un sapratne par finansēm.

Ja Tu investē manuāli, savu aizdevumu portfeli vari diversificēt, izvēloties konkrētus Tava portfeļa dažādošanai nepieciešamos aizdevumu veidus. Tu tos vari atlasīt, izmantojot “Aizdevuma veids” filtru, kas redzams Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgus kreisajā pusē:  

 

IMAGE_1_-_LV

Kad būsi noteicis parametrus, Tev tiks parādīti visi kritērijiem atbilstošie aizdevumi, kuros varēsi investēt, bet pārējie aizdevumu veidi šajā sarakstā nebūs iekļauti.

Savukārt, ja izmanto Auto Invest rīku, Tu to pašu vari izdarīt brīdī, kad nosaki katra portfeļa parametrus, izmantojot “Aizdevuma veids” filtru.

IMAGE_2_-_LV

Dod sev labākās iespējas gūt panākumus un diversificē savu aizdevumu portfeli, izvēloties dažādus aizdevumu veidus Mintos aizdevumu tirgū. Seko līdzi pārējiem šīs sērijas rakstiem un investē gudri!

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums