Diversificē savu investīciju portfeli Mintos aizdevumu tirgū – 2. solis

01.03.2018

mintosblog

Šajā septiņu rakstu sērijā tiek aplūkoti veidi, kā Tu vari diversificēt savu investīciju portfeli Mintos aizdevumu tirgū. Pirmajā rakstā mēs parādījām, kā Tu vari īstenot diversifikāciju, investējot dažāda veida aizdevumos. Šo sērijas rakstu Tu atradīsi šeit.


Mēs uzskatām, ka viens no labākajiem veidiem, kā gūt ilgtermiņa panākumus investēšanā, ir izveidot un uzturēt labi diversificētu investīciju portfeli. Mintos aizdevumu tirgū Tu vari diversificēt savu aizdevumu portfeli ne tikai investējot dažāda veida aizdevumos, bet arī aizdevumos ar atšķirīgiem atmaksas termiņiem. Šī ir vēl viena iespēja, kā mazināt Tava portfeļa risku, un otrais investīciju diversificēšanas veids Mintos aizdevumu tirgū.

Ja Tu gribi izveidot patiešām diversificētu portfeli un tādējādi iegūt labākās iespējas, svarīgs ir ne tikai aktīvu skaits, bet arī to daudzveidība. Jo mazāka korelācija starp aktīvu darbību, jo labāk. Vienkāršs veids, kā to panākt, ir investēt aizdevumos ar dažādiem atmaksas termiņiem.

Investēšana aizdevumos ar dažādiem atmaksas termiņiem

Investējot aizdevumos ar plašu atmaksas nosacījumu diapazonu, Tu iegūsti pieeju dažādiem aizdevumu veidiem un tādējādi arī dažādām aizņēmēju grupām. Piemēram, nenodrošināti īstermiņa patēriņa kredīti parasti ir jāatmaksā mēneša laikā, savukārt hipotekāro kredītu atmaksa var ilgt līdz pat 20 gadiem. Lai diversificētu savu investīciju portfeli un investētu abos, Tev ir jāveic investīcijas gan īstermiņa, gan ilgtermiņa aizdevumos. Investēšanai dažādās aizņēmēju grupās ir vairākas priekšrocības, kas tika apskatītas mūsu iepriekšējā šīs sērijas rakstā.

Mintos aizdevumu tirgus ir lieliska vieta, kur iegūt diversificētu portfeli, izvēloties dažādus aizdevumu atmaksas termiņus. Mintos ir pieejami aizdevumi ar sākotnējo atmaksas termiņu robežās no 30 dienām līdz 20 gadiem:

 

Aizdevuma veids

Atmaksas termiņš (mēnešos)

Lauksaimniecības kredīti

1 līdz 20

Biznesa kredīti

1 līdz 96

Auto kredīti

1 līdz 72

Rēķinu finansēšana

1 līdz 4

Hipotekārie kredīti

6 līdz 240

Lombarda kredīti

1 līdz 24

Īstermiņa kredīti

Līdz 1

Patēriņa kredīti

2 līdz 60

 

Kāpēc investēt ilgtermiņa aizdevumos?

Ilgtermiņa aizdevumu pievienošana Tavam investīciju portfelim piedāvā vairākas priekšrocības. Pirmkārt, aizdevumiem ar ilgāku atmaksas termiņu vidēji ir augstākas procentu likmes, kas pozitīvi ietekmētu Tava investīciju portfeļa kopējo peļņu.

Otrkārt, investējot ilgtermiņa aizdevumos, Tu šādu peļņu iegūsi ilgāku laika periodu. Ja Tava nauda tiek investēta visa atmaksas termiņa garumā, Tev nav jātērē laiks atkārtotu investīciju veikšanai. Tas ir svarīgi, jo neinvestētu līdzekļu jeb naudas dīkstāves ietekme uz kopējās peļņas fona var būt ievērojama.

Vai uztraucies, ka investēšana ilgtermiņa aizdevumos dod mazāku likviditāti? Mintos tam piedāvā lielisku risinājumu. Ja kāda iemesla dēļ Tev ir nepieciešama tūlītēja likviditāte, Tu savas investīcijas vari pārdot citiem investoriem Mintos otrreizējā tirgū.

Kā diversificēt, izvēloties aizdevumus ar dažādiem atmaksas termiņiem?

Ja investē manuāli, tad aizdevuma atmaksas termiņu vari izvēlēties pirmreizējā un otrreizējā tirgus sadaļu augšējā labajā pusē, pārvietojot zem “Termiņš” redzamos slīdņus.

IMAGE_1_LV

Slīdņu noklusējuma iestatījumi iekļauj visu veidu atmaksas termiņu aizdevumus, kas pieejami investīcijām Mintos aizdevumu tirgū. Bet Tu vari pārvietot slīdņus, lai atlasītu šaurāku aizdevumu klāstu.

IMAGE_2_LV

Ja izmanto Auto Invest rīku, tad process ir ļoti līdzīgi. Tu vari pielāgot savā portfelī iekļauto aizdevumu atmaksas termiņa ilgumu, pārvietojot slīdņus pa skalu, virs kuras rakstīts “Atlikušais aizdevuma termiņš (mēnešos)”:

IMAGE_3_LV

Samazini sava investīciju portfeļa risku un diversificē to, izvēloties dažādus aizdevumu termiņus un dažāda veida aizdevumus Mintos aizdevumu tirgū. Taču ir vēl piecie veidi, kā mazināt Tava portfeļa risku, tāpēc seko līdzi pārējiem šīs sērijas rakstiem!

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums