Diversificē savu investīciju portfeli Mintos aizdevumu tirgū – 3. solis

08.03.2018

mintosblog

Šajā septiņu rakstu sērijā tiek aplūkoti veidi, kā Tu vari diversificēt savu investīciju portfeli Mintos aizdevumu tirgū. Pirmajā rakstā mēs parādījām, kā Tu vari īstenot diversifikāciju, investējot dažāda veida aizdevumos. Šīs sērijas otrajā rakstā mēs skaidrojām, kā Tu vari izveidot labi diversificētu investīciju portfeli, tajā iekļaujot aizdevumus ar dažādiem atmaksas termiņiem. 


Ir ērti ļauties ieradumam investēt aizdevumos, kas izsniegti sev labāk zināmās valstīs. Piemēram, savā mītnes zemē vai valstī, kuras ekonomika tiek uzskatīta par stabilu. Taču 2007. gada ekonomiskā krīze bija labs atgādinājums, ka nekur nav simtprocentīgi droši.

Ekonomiskam riskam ir pakļauta jebkura valsts, līdz ar to, ja visus līdzekļus esi investējis vienuviet, arī Tu riskē. Tāpēc, jo vairāk valstu ir iekļautas Tavā portfelī, jo labāk Tev. Trešais veids, kā Tu vari diversificēt savu investīciju portfeli Mintos aizdevumu tirgū, ir investēt dažādās valstīs izsniegtos aizdevumos.

Investēšana dažādās valstīs izsniegtos aizdevumos

Ģeogrāfiskā dažādošana ir gudrs veids, kā diversificēt savu investīciju portfeli, jo dažādu valstu ekonomikas nav pilnībā savstarpēji saistītas. Ārvalstu tirgi reti darbojas perfektā tandēmā, un zaudējumus vienā tirgū var atspēkot ieguvumi citā.

Ģeogrāfiskā diversifikācija samazina Tava investīciju portfeļa kopējo volatilitātes līmeni un ārējo faktoru ietekmi. Piemēram, ja ES piedzīvo ekonomisko lejupslīdi, kā rezultātā daudzi aizņēmēji nepilda savas maksājumu saistības, investors, kuram daļu no portfeļa veido investīcijas jaunattīstības valstīs ar augstāku izaugsmes tempu, piemēram, Ķīnā, Brazīlijā un Indijā, var sagaidīt, ka tās kompensēs zaudējumus, kas radušies no ES veiktajām investīcijām.

Vairumā gadījumu, jo tālāk viena no otras valstis atrodas, jo labāks diversifikācijas līmenis tiek sasniegts, jo kaimiņvalstīm ir tendence būt ekonomiski savstarpēji saistītām. Tādēļ, lai arī investēšana dažādās valstīs izsniegtos aizdevumos neapšaubāmi palielinās Tava portfeļa diversifikāciju, investīciju veikšana dažādos kontinentos var būt vēl nozīmīgāka, lai nodrošinātu mazāku riska koncentrāciju vienuviet. Mintos aizdevumu tirgū ir 37 aizdevuma izsniedzēji, kas izsniedz aizdevumus 23 valstīs četros kontinentos: Eiropā, Āzijā, Āfrikā un Dienvidamerikā, tādējādi Mintos piedāvā nepārspējamas ģeogrāfiskās diversifikācijas iespējas.

Kā ģeogrāfiski diversificēt savu investīciju portfeli?

Mintos aizdevumu tirgū, investējot manuāli, Tu vari atlasīt valstis, kurās vēlies investēt, izmantojot “Valsts” filtru. Tas atrodas pirmreizējā un otrreizējā tirgus sadaļu kreisajā pusē:

IMAGE_1_LV

Atkarībā no sava investīciju portfeļa prasībām, Tu vari izvēlēties, cik daudz vai maz valstu iekļaut tajā. Atlasot valsti, tiks parādīti visi šajā valstī pieejamie aizdevumi.

Ja izmanto Auto Invest rīku, Tu vari atlasīt konkrētās valstīs izsniegtus aizdevumus, arī izmantojot “Valsts” filtru. Tu vari izveidot vienu vai vairākus portfeļus ar dažādām valstīm katrā.

IMAGE_2_LV

Mintos investoriem piedāvā unikālas diversifikācijas iespējas vienā aizdevumu tirgū, investējot dažādās valstīs un kontinentos izsniegtos aizdevumos. Aizdevumu tirgū ir pieejamas nepārspējamas iespējas diversificēt, investējot dažādu veidu, atmaksas termiņu un ģeogrāfisko teritoriju aizdevumos. Bet tas vēl nav viss, ko mūsu aizdevumu tirgus var Tev piedāvāt diversifikācijas ziņā. Vēl viens lielisks veids, kā diversificēt savu portfeli, ir investēt dažādās valūtās. Seko līdzi nākamajam šīs sērijas rakstam, kurā šo iespēju aplūkosim detalizētāk!

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums