Diversificē savu investīciju portfeli Mintos aizdevumu tirgū – 4. solis

14.03.2018

mintosblog

Šis ir ceturtais raksts mūsu septiņu diversifikācijas rakstu sērijā, kurā mēs Tev sniedzam padziļinātu skaidrojumu veidiem, kā Tu vari diversificēt savu investīciju portfeli Mintos aizdevumu tirgū. Iepriekšējos šīs sērijas rakstos mēs aplūkojām, kā Tu vari īstenot diversifikāciju, izvēloties dažādus aizdevumu veidus, atmaksas termiņus un ģeogrāfiskās teritorijas.


Globalizācijas dēļ daudzu aktīvu un akciju stāvoklis ir savstarpēji saistīts neatkarīgi no fakta, vai tie ir no dažādām valstīm, ekonomiskajiem reģioniem vai pat kontinentiem. To skaidri parādīja 2007. gada globālā finanšu krīze. Šis notikums atspoguļoja ģeogrāfiskās diversifikācijas nozīmi, kā arī izcēla to, cik svarīgi ir spert vienu soli tālāk un savā investīciju portfelī iekļaut arī dažādas valūtas.

Tu varētu jautāt, kāpēc tā? Lai gan 2007. gada krīze aizsākās Amerikas Savienotajās Valstīs, tā skāra gandrīz katru valsti visā pasaulē, tādējādi padarot to par globālu finanšu krīzi. Tā galvenokārt atspoguļojās akciju cenās, kuras krīzes rezultātā ļoti cieta. Lai to kompensētu, daudzi investīciju jomas speciālisti iesaka diversifikāciju īstenot dažādās valūtās, kas nodrošinās patiešām diversificētu portfeli. Tas ir skaidrojams ar faktu, ka valūtām ir ļoti maza korelācija ar akcijām un citiem aktīviem, jo to vērtības parasti ir vairāk saistītas ar inflācijas spekulācijām, nevis ekonomikas izaugsmi.

Investēšana dažādu valūtu aizdevumos

Valūtas ir unikālas to reģioniem, un to vērtība svārstās ekonomisko un politisko apstākļu iespaidā. Eiro (EUR) bieži vien tiek uzskatīta par zemas volatilitātes valūtu un līdz ar to par “drošu” valūtu, jo tā ir otra visvairāk tirgotā valūta pasaulē. Tas ir salīdzinājumā ar jaunietekmes tirgu valūtām, piemēram Polijas zlotiem (PLN) vai Čehijas kronām (CZK), kas var tikt atzītas par riskantākām, jo to vērtība piedzīvo lielākus kāpumus un kritumus. Ir saprotams, ka investori savām investīcijām izvēlas tādas valūtas kā EUR, jo stabilāka valūta nozīmē mazāku risku. Taču nereti tas var dot arī mazāku ieguvumu.

Kā piemēru ņemsim PLN un CZK. 2017. gada sākumā PLN bija spēcīgākā jaunattīstības valsts valūta attiecībā pret eiro. Arī CZK tas bija ļoti spēcīgs gads, un 2017. gada nogalē abu valūtu vērtība attiecībā pret EUR bija pieaugusi par 5.5%. 2017. gadā CZK un PLN bija spēcīgākās valūtas pasaulē. Tas nozīmē, ka investori, kuru primārā valūta ir EUR un kuri investē tikai EUR aizdevumos, būtu varējuši iegūt papildus gada peļņu līdz pat 11 procentu punktiem (pirms valūtu maiņas komisijas), ja viņi Mintos aizdevumu tirgū būtu investējuši PLN un CZK aizdevumos.

Patlaban Mintos aizdevumu tirgū Tev ir iespēja investēt desmit valūtās izsniegtos aizdevumos: CZK, DKK, EUR, GEL, GBP, KZT, PLN, RON, RUB un SEK. Lai izveidotu labi diversificētu portfeli, Tu tajā vari iekļaut dažādas valūtas atkarībā no savām vēlmēm un riska tolerances.

Kā Tu Mintos vari investēt dažādu valūtu aizdevumos?

Ja investīcijas Mintos veic manuāli, valūtas aizdevumiem, kuros vēlies investēt, Tu vari izvēlēties pirmreizējā un otrreizējā tirgus kreisajā pusē zem “Valūta” filtra. Lai Mintos aizdevumu tirgū varētu veikt investīcijas dažādās valūtās, Tavā investora kontā ir jābūt līdzekļiem tā aizdevuma valūtā, kurā Tu vēlies investēt. Mintos aizdevumu tirgū Tev ir iespēja nekavējoties samainīt valūtu, izmantojot mūsu valūtas maiņas rīku, kas ļauj izvairīties no neizdevīgiem valūtas maiņas kursiem un augstām banku komisijām.

IMAGE_1_LV

Ja izmanto Auto Invest rīku, Tu vari izveidot vairākus portfeļus ar aizdevumiem dažādās valūtās. Ir svarīgi ņemt vērā, ka katram Auto Invest portfelim Tu vari izvēlēties tikai vienu valūtu. Sava portfeļa valūtu Tu vari izvēlēties lapas augšpusē redzamā “Valūta” filtra nolaižamajā izvēlnē.

IMAGE 2 LV

Mintos Tev sniedz unikālu iespēju vienā aizdevumu tirgū investēt aizdevumos desmit dažādās valūtās, turklāt to klāsts drīz tiks paplašināts.  Nepalaid garām šo iespēju iegūt visu, ko Tev piedāvā Mintos!

Ir vēl vairāk veidu, kā diversificēt investīcijas Mintos aizdevumu tirgū, tāpēc seko līdzi nākamajam šīs sērijas rakstam, kas būs pieejams nākamnedēļ.

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums