Diversificē savu investīciju portfeli Mintos aizdevumu tirgū – 5. solis

23.03.2018

mintosblog

Šajā septiņu diversifikācijas rakstu sērijā mēs sniedzam padziļinātu skaidrojumu veidiem, kā Tu vari iegūt labāko, ko Mintos piedāvā, un izveidot diversificētu investīciju portfeli. Iepriekšējos rakstos mēs aplūkojām diversifikācijas iespējas Mintos aizdevumu tirgū, izvēloties dažāda veida aizdevumus, atmaksas termiņus, izsniegšanas valstis un valūtas. Šos rakstus Tu vari izlasīt šeit.


Tevi varētu vilināt iespēja izmantot Mintos aizdevumu tirgū pieejamo ērto procentu likmes slīdni un izvēlēties pēc iespējas augstākus procentus. Ikviens investors grib iegūt maksimālo peļņu, vienlaikus samazinot risku. Taču tirgus nodrošina, ka aizdevumiem ar lielāku atdevi ir augstāks riska līmenis, un pretēji – zemāka riska aizdevumi dod mazāku peļņu. Taču ir veids, kā iegūt pievilcīgu peļņu, vienlaikus samazinot risku, un tas ir diversificēt savu investīciju portfeli ar dažādām peļņas likmēm.

Investēšana aizdevumos ar dažādām peļņas likmēm

Domājot par diversifikāciju, uztver savas investīcijas kā portfeli, nevis individuālas investīcijas. Ja Tavs portfelis ir labi diversificēts, un Tu nodrošini, ka risks nav koncentrēts vienuviet, veselums var būt vērtīgāks par tā daļu summu. Tas ir tādēļ, ka diversificētā portfelī tiek sasniegts balanss starp riska samazināšanu un konkrēta peļņas līmeņa iegūšanu, kam vajadzētu dot nemainīgus rezultātus. Šāda pieeja ir izdevīgāka, nekā izvēlēties aizdevumus, kas dod mainīgu peļņu.  

Diversifikācija, izvēloties dažādas peļņas likmes un tādējādi arī dažādus riska līmeņus, Tev ļauj izlīdzināt ar investīcijām saistīto risku un samazināt to visam savam investīciju portfelim.

Investējot dažādu peļņas likmju aizdevumos, Tu iegūsti pieeju plašam aizdevumu veidu klāstam un vari īstenot diversifikāciju, atlasot daudzveidīgus aizņēmēju profilus, ģeogrāfiskās teritorijas, valūtas, aizdevumu veidus un atmaksas termiņus.

Piemēram, aizņēmēju kategorija Gruzijā izsniegtiem patēriņa kredītiem ar augstu peļņas likmi ir ļoti atšķirīga no cilvēku grupas, kas aizņemas patēriņa kredītus Polijā ar zemāku peļņas likmi.  Aizņēmēju kategorijas var atšķirties pēc to finansiālās drošības līmeņa, kredītvēstures un daudziem citiem faktoriem. Lai gan iegūt lielu peļņu ir patīkami, tas nereti nozīmē arī augstāku risku, piemēram, ir lielāka iespējamība, ka aizņēmēji nepildīs savas maksājumu saistības. Tādēļ, lai sasniegtu optimālu diversifikāciju, Tavā investīciju portfelī vajadzētu būt gan aizdevumiem ar augstākām peļņas likmēm, gan aizdevumiem ar vidējām peļņas likmēm, lai atsvērtu riskus un nodrošinātu pievilcīgu peļņu.

Izplatīts ir uzskats, ja aizdevumam tiek nodrošināta atpirkšanas garantija, aizņēmēja nespēja pildīt maksājumu saistības neko nemaina, jo Tu tik vai tā atgūsi savu investīciju. Taču ar atpirkšanas garantiju ir saistīti vairāk apstākļi, nekā sākotnēji varētu šķist, un šīs sērijas nākamajā rakstā mēs sīkāk aplūkosim aizdevumus ar atpirkšanas garantiju.

Kā investēt aizdevumos ar dažādām peļņas likmēm?

Mintos aizdevumu tirgū ir pieejami aizdevumi ar dažādām peļņas likmēm, sākot no 5.5% līdz pat 20%.

Ja investīcijas Mintos aizdevumu tirgū veic manuāli, tad aizdevumu peļņas likmes vari izvēlēties lapas augšējā labajā pusē, pārvietojot zem “Procentu likme” redzamos slīdņus.

Tu vari pārvietot katrā procentu likmes skalas galā esošo slīdni, lai atlasītu šaurāku aizdevumu klāstu.

Ja investē, izmantojot Auto Invest rīku, sev vēlamo neto gada peļņas likmi vari atlasīt tieši tāpat, proti, pārvietojot zem “Procentu likme” redzamos slīdņus.

Diversificēšana ir lielisks veids, kā pārvaldīt risku un samazināt investīciju volatilitāti. Apsverot investīcijas pievienošanu savam portfelim, vienmēr pārliecinies, vai tā palielinās Tava portfeļa diversifikāciju vai gluži pretēji – koncentrēs Tavus līdzekļus vienuviet.

Investīciju veikšana aizdevumos ar dažādām peļņas likmēm ir laba stratēģija, kā nodrošināt sava investīciju portfeļa diversifikāciju Mintos aizdevumu tirgū. Tas ir papildus investēšanai dažādos aizdevumu veidos, atmaksas termiņos, izsniegšanas valstīs un valūtās. Visas šīs iespējas var Tev palīdzēt izveidot labi diversificētu aizdevumu portfeli, kam vajadzētu nest pievilcīgu peļņu, vienlaikus samazinot risku. Bet Mintos aizdevumu tirgus piedāvā vēl vienu veidu, kā Tu vari diversificēt savu investīciju portfeli, un to mēs sīkāk apskatīsim nākamajā šīs sērijas rakstā, tāpēc seko līdzi jaunumiem.

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums