Diversificē savu investīciju portfeli Mintos aizdevumu tirgū – 6. solis

29.03.2018

mintosblog

Mintos aizdevumu tirgū ir septiņi veidi, kā Tu vari diversificēt savu investīciju portfeli. Diversifikācijas sērijā šīs stratēģijas esam apskatījuši plašāk, dodot Tev iespēju mūsu aizdevumu tirgū izveidot labi diversificētu investīciju portfeli. Līdz šim esam aplūkojuši investēšanu dažāda veida aizdevumos, atmaksas termiņos, ģeogrāfiskajās teritorijās, valūtās un peļņas likmēs. Iepriekšējos piecus rakstus vari izlasīt šeit.


Sestais veids, kā Tu Mintos vari diversificēt savas investīcijas, ir izvēloties aizdevumus ar un bez atpirkšanas garantijas. Mintos aizdevumu tirgū pieejamā atpirkšanas garantija ir aizdevumu izsniedzēja sniegta garantija investoram. Tā apliecina, ka aizdevumu izsniedzējs no investora atpirks konkrēto aizdevumu, ja aizņēmēja maksājumi kavēsies ilgāk par 60 dienām. Šādā gadījumā aizdevumu izsniedzējs automātiski atpērk aizdevumu par tā atlikušās pamatsummas nominālvērtību un līdz tam uzkrātajiem procentu maksājumiem. Mintos aizdevumu tirgū visi aizdevumi ar atpirkšanas garantiju ir atzīmēti ar vairoga ikonu .

Aizdevumu izsniedzēju piedāvātā atpirkšanas garantija ir lielisks veids, kā investori var mazināt risku. Taču atpirkšanas garantija galvenokārt tiek piedāvāta augsta riska patēriņa kredītiem, piemēram, nenodrošinātiem un īstermiņa ātrajiem kredītiem. Lai gan atpirkšanas garantija novirza aizņēmēja saistību neizpildes risku no investora uz aizdevumu izsniedzēju, šāds risks tik vai tā pastāv.

Investēšana aizdevumos ar un bez atpirkšanas garantijas

Ir izplatīts maldīgs priekšstats, ka, investējot aizdevumos tikai ar atpirkšanas garantiju, diversifikācija nav nepieciešama. Tomēr tas tā nav. Pat, ja investē aizdevumos tikai ar atpirkšanas garantiju, Tev vajadzētu investēt vairākos aizdevumos, par ja tos piedāvā viens aizdevumu izsniedzējs. Tu varētu jautāt, kāpēc tā? Ja Tu, izmantojot Mintos, investē, piemēram, EUR 1000 vienā aizdevumā ar atpirkšanas garantiju un maz ticams, bet tomēr aizdevumu izsniedzējs nespēj pildīt savas saistības, tas nevarēs nodrošināt arī atpirkšanas garantiju. Ja arī aizņēmējs nepildīs savas maksājumu saistības, Tu vari zaudēt visu investēto naudu. Taču, ja Tu šo summu būtu investējis, piemēram, 40 dažādos aizdevumos ar atpirkšanas garantiju (EUR 25 katrā aizdevumā) un aizdevumu izsniedzējs bankrotētu, un maksājumu saistības nepildītu daži no aizņēmējiem, Tu zaudētu tikai daļu no investētā. Investējot dažādu aizdevumu izsniedzēju piedāvātos aizdevumos ar atpirkšanas garantiju, Tu iegūsi lielāku diversifikāciju un labāk aizsargāsi savas investīcijas, jo būsi izkliedējis risku.

Vēl viens iemesls, kāpēc ir svarīgi investēt vairākos aizdevumos ar atpirkšanas garantiju, ir, lai iegūtu plašāku atmaksas diapazonu. Ja būsi investējis tikai vienā aizdevumā, Tu maksājumus saņemsi reizi divās nedēļas vai mēnesī, atkarībā no aizņēmēja aizdevuma atmaksas grafika. Savukārt, ja būsi investējis vairākos aizdevumos, kuriem visticamāk būs atšķirīgi atmaksas grafiki, Tu maksājumus saņemsi biežāk un tādējādi mazināsi naudas dīkstāvi. Naudas dīkstāve ilgtermiņā var negatīvi ietekmēt Tava portfeļa peļņu, jo Tu nebūsi veicis investīcijas un tādējādi zaudēsi potenciālo peļņu.

Svarīgi arī ņemt vērā, ka ne visi aizdevumu izsniedzēji, kas Mintos aizdevumu tirgū piedāvā atpirkšanas garantiju, uzkrāj papildus procentus par kavētajiem maksājumiem. Līdz ar to, ja aizņēmējs nepilda savas maksājumu saistības, Tu saņemsi tikai tos procentus, kas tika uzkrāti līdz brīdim, kad šis maksājums bija jāveic.

To, vai aizdevumu izsniedzējs Mintos aizdevumu tirgū piedāvā procentus arī par kavētiem maksājumiem, Tu vari apskatīt sadaļā “Aizdevumu izsniedzēji”, noklikšķinot uz “Vairāk informācijas” par konkrēto aizdevumu izsniedzēju, un tad noklikšķinot uz “Detaļas”.

Mintos aizdevumu tirgū ir svarīgi investēt ne tikai aizdevumos ar atpirkšanas garantiju, bet arī aizdevumos bez tās. Bieži vien tiek uzskatīts, ka šie aizdevumi neizbēgami ir riskantāki nekā aizdevumi ar atpirkšanas garantiju, taču aizdevumi, kas nav nodrošināti ar atpirkšanas garantiju parasti ir zemāka riska aizdevumi, un tie bieži ir nodrošināti ar ķīlu, piemēram, automašīnu vai īpašumu. Cita veida aizdevumu pievienošana investīciju portfelim ir nozīmīga, lai iegūtu labi diversificētu portfeli un gūtu stabilu peļņu, kā tas tika apskatīts iepriekšējos šīs sērijas rakstos. Šādā veidā Tu iegūsti pieeju dažādām aizņēmēju grupām un samazini kopējo sava portfeļa risku. Ja investē tikai aizdevumos ar atpirkšanas garantiju, Tu neizmanto daudzās priekšrocības, ko sniedz diversifikācija.

Kā investēt aizdevumos ar un bez atpirkšanas garantijas

Ir divi veidi, kā Tu vari investēt aizdevumos ar un bez atpirkšanas garantijas, atkarībā no tā, vai investē manuāli vai izmantojot Auto Invest rīku. Ja investē manuāli, aizdevumus pirmreizējā un otrreizējā tirgū vari filtrēt, izmantojot kreisajā pusē esošo “Atpirkšanas garantija” filtru.

Auto Invest rīkā šis filtrs ir atrodams Tava Auto Invest portfeļa augšpusē.

Mintos aizdevumu tirgū ir daudz iespēju, kā izveidot līdzsvarotu un labi diversificētu portfeli.  Izmanto bagātīgās iespējas, ko Tev nodrošina mūsu aizdevumu tirgus, un investē dažāda veida aizdevumos, ģeogrāfiskajās teritorijās, valūtās, peļņas likmēs un aizdevumos ar un bez atpirkšanas garantijas. Bet šie nav visi veidi, kā Tu vari diversificēt savu investīciju portfeli Mintos aizdevumu tirgū. Noslēdzošajā šīs sērijas rakstā mēs atklāsim pēdējo veidu, kā Tu vari iegūt sabalansētu un diversificētu investīciju portfeli. Tas tiks publicēts jau nākamnedēļ.

Komentāri

Meklēt

Important

Seko mums