Diverzifikujte Vaše investiční portfolio na Mintos – krok čtvrtý

14.03.2018

mintosblog

Toto je čtvrtý článek naší sedmidílné série článků o diverzifikaci, která si klade za cíl Vám podrobně přiblížit, jak můžete diverzifikovat Vaše investiční portfolio na Mintos. Zatím Vám články v sérii přiblížili, jak můžete diverzifikovat napříč různými typy půjček, dobou splatnosti a zeměpisnými oblastmi.


Kvůli globalizaci mnohá aktiva a akcie mění svoji hodnotu stejně, nehledě na to, že jsou z různých zemí, ekonomických oblastí nebo dokonce kontinentů. Globální finanční krize v roce 2007 byla čistým příkladem. Tato událost ukázala, jak je důležité diverzifikovat napříč různými zeměpisnými oblastmi, ale také poukázala na to, že je nezbytné být o krok napřed a zahrnout různé měny do Vašeho investičního portfolia.

Můžete se zeptat proč tomu tak je? Přestože krize 2007 začala ve Spojených státech, tak zasáhla skoro všechny státy světa, proto se z ní stala globální finanční krize. Toto bylo převážně vidět na ceně akcií, které utrpěly veliké ztráty, jako důsledek krize. Abyste toto kompenzovali, tak mnoho investičních profesionálů navrhuje diverzifikovat napříč různými měnami, což Vám přinese skutečně diverzifikované investiční portfolio. Měny mají nízkou korelaci k akciím a ostatním aktivům, jelikož jejich hodnota je více spojena s vývojem inflace než ekonomickým růstem.

Investování do půjček s různými měnami

Měny jsou unikátní pro každý region a kolísají na základě ekonomických a politických faktorů. Euro (EUR) je často považováno za méně volatilní měnu a tedy bezpečnou, jelikož se jedná o druhou nejvíce obchodovanou měnu na světě. V porovnání s měnami z rozvíjejících se trhů, jako je Polský zlotý (PLN) nebo Česká koruna (CZK), které mohou být považovány za rizikovější, jelikož zažívají větší zisky a ztráty. Je tedy pochopitelné, že si investor vybere měnu, jako je euro pro svoje investice, jelikož více stabilní měna znamená méně rizika. Nicméně to také může znamenat menší výnos.

Vezměme PLN a CZK jako příklad. Na začátku roku 2017, PLN byla nejvýkonnější rozvojová měna proti euru. CZK také mělo velice silný rok a na konci roku 2017 obě měny dosáhli zisku 5,5 % proti euru. V roce 2017 CZK a PLN byli dvě nejvýkonnější měny na světě. To tedy znamená, že investoři, jejichž primární měna je euro a investovali pouze do eurových půjček mohli dosáhnout dodatečného zisku 11 procentních bodů (před započtením poplatku za měnovou směnu) pokud by investovali do PLN a CZK  půjček na Mintos tržišti.

Momentálně máte možnost na Mintos tržišti investovat do půjček v 10 měnách: CZK, DKK, EUR, GEL, GBP, KZT, PLN, RON, RUB a SEK. Abyste měli dobře diverzifikované portfolio, můžete zahrnout širokou paletu měn v závislosti na Vašich investičních preferencích a toleranci k riziku.

Jak můžete investovat na Mintos tržišti do půjček v různých měnách?

Pokud investujete na Mintos tržišti manuálně, tak můžete vybrat půjčky v měnách, v kterých chcete investovat použitím filtru „ Měna“ na levé straně stránky s Primárním a Sekundárním trhem. Na Vašem investičním účtu musíte mít finanční prostředky v měně půjčky, do které si přejete investovat, abyste mohli na Mintos tržišti investovat v různých měnách. Mintos nabízí pohodlnou a okamžitou směnu měn použitím funkce směnit měnu a tím se vyhnout nevýhodným kurzům a drahým bankovním poplatkům.

IMAGE_1_CS

Pokud používáte Auto Invest, můžete vytvořit hned několik portfolií s půjčkami v různých měnách. Je důležité si uvědomit, že můžete vybrat pouze jednu měnu pro každé Auto Invest portfolio. Měnu pro Vaše portfolio vyberete na vrcholu stránky v rozbalovací nabídce nazvané „Měna“.

IMAGE 2 CS

Mintos Vám nabízí unikátní možnost investovat do půjček v 10 různých měnách na jednom tržišti. Více měn bude brzy přidáno. Nezmeškejte tuto jedinečnou možnost dostat z Mintos tržiště to nejlepší.

Na Mintos je ještě více způsobů jak diverzifikovat Vaše investiční portfolio. Očekávejte další článek této série, který bude zveřejněn další týden.

Komentáře

Hledat

Important

Následuj nás