Do Mintos dołącza Credissimo, nagradzany pożyczkodawca z Bułgarii

Współpraca z Credissimo, liderem na bułgarskim rynku pożyczek on-line, pozwala poszerzyć ofertę dla inwestorów na rynku Mintos. Pożyczkodawca oferuje możliwość inwestycji w swoje pożyczki konsumpcyjne z wysoką roczną stopą zwrotu – do 12%.

Credissimo to europejska grupa FinTech, która powstała w 2007 r. i wykorzystuje innowacyjną, autorską technologię do udzielania natychmiastowych pożyczek konsumpcyjnych on-line, finansowania e-commerce i opłacania rachunków. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się pozabankowych instytucji finansowych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz pierwszy pożyczkodawca z Bułgarii, który oferuje pełną obsługę przez internet – zatwierdzenie wniosku i przelanie środków trwa zaledwie kilka minut.

Od początku swojej działalności Credissimo skupia się na innowacyjnych rozwiązaniach. Była to pierwsza na świecie firma, która wprowadziła w pełni zautomatyzowany czat do udzielania pożyczek w komunikatorze Facebook Messenger, a w maju 2017 r., jako pierwszy pożyczkodawca zaczęła akceptować spłatę pożyczek w bitcoinie. Dotychczas firma przetworzyła ponad milion wniosków o pożyczkę, a wartość jej portfela pożyczkowego netto wynosi obecnie 15 mln euro.

– Cieszymy się, że możemy być obecni na Mintos. Bułgarski rynek finansowania on-line dynamicznie się rozwija, lecz wciąż oferuje wiele możliwości dalszej ekspansji w kraju i za granicą. Obecnie, w ramach długoterminowej strategii rozwoju, wprowadzamy nasze produkty na kolejne rynki w Europie i Ameryce Łacińskiej. Jesteśmy przekonani, że nasz skuteczny model biznesowy i nowatorskie rozwiązania technologiczne pozwolą nam odnieść międzynarodowy sukces. Przewagę nad konkurencją mamy zakodowaną w naszym know-how: biznesowej wiedzy, którą rozwijamy od ponad 10 lat. Kolejne innowacje wiążą się z naszym wejściem do świata krytpowalut z nowym projektem Nexo, pierwszymi na świecie natychmiastowymi kryptopożyczkami – mówi Sokol Iankov, CEO i współzałożyciel Credissimo.

Wartość pożyczek Credissimo z Bułgarii wynosi na rynku Mintos od 100 do 1000 euro, natomiast okres spłaty – od 30 dni do 24 miesięcy. Inwestorzy mogą oczekiwać zwrotu netto do 12% w skali roku.

Aby ściślej powiązać swoje interesy z interesami inwestorów, z każdej pożyczki dostępnej na platformie Mintos firma zachowa na swoim koncie 5%. Wszystkie pożyczki Credissimo są zabezpieczone gwarancją wykupu, co oznacza, że zostaną odkupione w przypadku opóźnienia spłaty o ponad 60 dni.

Credissimo prowadzi działalność w pięciu europejskich krajach – Bułgarii, Macedonii, Polsce, Rumunii i Hiszpanii – a w dwóch jest liderem na rynku pożyczek on-line dla klientów indywidualnych. Od czasu swojego powstania Grupa udzieliła pożyczek na łączną kwotę ponad 100 mln euro. Credissimo spełnia najsurowsze wymagania regulacyjne i podlega wielu europejskim organom nadzoru bankowego i finansowego, w tym Narodowemu Bankowi Bułgarii.

55% klientów Credissimo to mężczyźni, a 45% kobiety. Pożyczkobiorcy mają 21–45 lat, przy czym największą grupę (35%) stanowią osoby między 27 a 38 rokiem życia. Klienci Credissimo to wykształceni, zwykle po studiach, mieszkańcy dużych miast, którzy codziennie korzystają z internetu (głównie na urządzeniach mobilnych).

Podczas tegorocznego rozdania biznesowych nagród magazynu Forbes firma Credissimo została laureatem w kategoriach „Innowacje w sektorze finansowym” i „Jakość usług”. Wyróżnienia te są wynikiem dążenia Credissimo do osiągnięcia pozycji lidera w stosowaniu innowacyjnych rozwiązań przy jednoczesnym zapewnieniu klientom najwyższego poziomu obsługi.

Wykorzystaj tę doskonałą okazję – zainwestuj w pożyczki Credissimo lub dodaj tego pierwotnego pożyczkodawcę do swojego portfela Auto Invest!

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner