DoZarplati maina juridisko personu

DoZarplati, kreditēšanas uzņēmums no Krievijas, kas darbojas Mintos platformā kopš 2018. gada – ir mūs informējis par tā juridiskās personas maiņu. Lai gan šīs izmaiņas neietekmēs investoru stratēģiju preferences un atdeves rādītājus Mintos platformā, mēs uzņēmumam uzdevām vairākus jautājumus, lai iegūtu plašāku informāciju par esošo situāciju.

1. Kāpēc bija nepieciešams mainīt aiz DoZarplati zīmola esošo juridisko personu?

“DoZarplati seko iepriekš ieskicētājam biznesa diversifikācijas ceļam, tāpēc tika nolemts privātpersonām izsniegtos aizdevumus nodalīt atsevišķā juridiskā personā DoZarplati uzņēmumu grupā. Tas ir liels solis, kas grupai ļaus paplašināt finansēšanas avotus, jo jaunajai struktūrai būtu pieejams bankas finansējums.

Abu juridisko personu migrācijas laikā uzņēmums strādās ar zīmolu DoZarplati, un šajā laikā LLC MFC “DZP-Center” (vecā struktūra) sistemātiski samazinās privātpersonām izsniegto aizdevumu apjomu, savukārt LLC MKK “Soyuz 5” (jaunā struktūra) to palielinās.

Sešu līdz deviņu mēnešu laikā LLC MFC “DZP-Center” sāks aktīvāk palielināt aizdevumu izsniegšanu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, un LLC MCC “Soyuz 5” turpinās izsniegt patēriņa kredītus ar “DoZarplati” zīmolu.”

2. Vai jaunās juridiskās personas vadība, darbinieki un procesi paliks nemainīgi?

“Tāpat kā līdz šim visi darbinieki ir nodarbināti uzņēmumu grupā, un personāla izmaiņas nenotiks – visi paliks savās vietās. Jāatzīmē, ka vismaz līdz gada beigām COVID-19 dēļ lielākā daļa darbinieku strādā attālināti.”

3. Kas notiks ar “DZP-Center”, kā tas turpinās darboties?

“Migrācijai noslēdzoties un otrajam COVID-19 vilnim pārejot, vecā struktūra aktīvi izstrādās aizdevumus mazajiem uzņēmumiem.”

4. Kad tika izveidota jaunā struktūra?

“Jaunā LLC MCC “Soyuz 5” struktūra tika izveidota 2015. gadā, un pirms COVID pandēmijas tā bija daļa no mūsu bezsaistes biznesa. Pavasara ārkārtas situācijas laikā uzņēmums, kas jau bija ceļā uz pāreju no bezsaistes uz tiešsaistes aizdevumiem, tikai paātrināja savu uzņemto kursu.”

5. Kādu neto gada procentu likmi jūs plānojat piedāvāt investoriem Mintos platformā?

“Tāpat kā jebkurš cits uzņēmums, kas izvieto aizdevumus Mintos platformā, arī mēs vēlamies panākt procentu likmju līdzsvaru, lai apmierināts būtu gan mūsu uzņēmums, gan Mintos investori. Šajā sakarā procentu likmes ir diezgan grūti paredzēt iepriekš (vai tas vispār nav iespējams). Taču varam garantēt, ka mūsu piedāvājums atbildīs investoru vēlamajam riska/atlīdzības rādītājam un ņems vērā arī pieprasījuma/piedāvājuma attiecību.”

6. Kā jūs vērtējat savu klientu kredītspēju?

“Mēs savu klientu pašreizējo maksātspēju vērtējam kā labu, ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju pasaulē kopumā un jo īpaši mūsu valstī. Turklāt uzņēmums nepārtraukti izstrādā dažādus produktus, kas ļauj klientiem samazināt parāda sloga rādītājus, ikmēneša maksājuma lielumu utt., un tas kopsolī ar mūsu ļoti mēreno riska apetīti un pastāvīgu situācijas uzraudzību ļauj pat šādos brīžos nedaudz uzlabot uzņēmuma kopējo sniegumu.”

7. Kāds ir kopējais aizdevumu portfelis abās struktūrās?

“Līdz šim abu struktūru neto aizdevumu portfelis ir pārsniedzis 20 miljonus eiro.”

Juridiskās personas maiņa neietekmēs Mintos investoru stratēģijas preferences un atdevi. Nemainīgs paliks arī Mintos Risk Score (7) DoZarplati aizdevumiem, un investori iegūs papildu drošību, pateicoties citu DoZarplati grupas uzņēmumu garantijai.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner