Mintos reitinga izmaiņas

2019. gada pirmais ceturksnis ir bijis pozitīvs vairumam aizdevumu izsniedzēju Mintos aizdevumu tirgū. Līdz ar to Mintos reitingā ir gaidāmas labas izmaiņas.

4. jūlijā riska reitings tika paaugstināts astoņiem aizdevumu izsniedzējiem:: Agrocredit, Dinero, Cashwagon, Credilikeme, Credius (Rumānija), ID Finance (Spānija), Metrokredit un Varks.

Mēs riska reitingus atjauninām, pamatojoties uz aizdevumu izsniedzēju darbību, pārvaldību, finanšu rādītājiem, riska apetīti, portfeļa stāvokli un regulatīvo vidi. Mūsu galvenā prioritāte ir izvērtēt pēc iespējas vairāk aspektu aizdevumu izsniedzēju portfeļos, lai nodrošinātu, ka Tavas investīcijas Mintos aizdevumu tirgū ir stabilas un drošas. Plašāka informācija par Mintos reitingu ir pieejama šeit.

Agrocredit

Agrocredit kopš 2011. gada darbojas kā nebanku aizdevējs, kas izsniedz ar graudu pārdošanas līgumiem nodrošinātus aizdevumus lauksaimniekiem Latvijā. Lauksaimnieki šos aizdevumus izmanto, lai finansētu nepieciešamās lauksaimniecības izejvielas un citas apgrozāmā kapitāla vajadzības.

Kas ir mainījies? 

Agrocredit reitings ir paaugstināts no B+ uz A-

Kāpēc? 

Strādājot ar peļņu un ļoti zemu maksājumu saistību nepildīšanas rādītāju (līdzšinējais galīgais zaudējumu rādītājs ir 0%), Agrocredit ir pierādījis, ka tam ir zems aktīvu risks, spēcīga pārvaldība un sekmīgi diversificēti finansējuma avoti.

Cashwagon

2017. gadā dibinātais Cashwagon ir strauji augošs starptautisks finanšu tehnoloģiju pakalpojumu sniedzējs. Uzņēmuma galvenais birojs atrodas Singapūrā, un tas darbojas piecās valstīs: Šrilankā, Indonēzijā, Vjetnamā, Kambodžā un Filipīnās. Cashwagon uzskata, ka tā digitālie produkti un pakalpojumi ir labāk piemēroti klientu vajadzību apmierināšanai, it īpaši tiem 80% Dienvidaustrumāzijas iedzīvotāju, kuriem nav pietiekošas pieejas tradicionālajiem finanšu pakalpojumiem. 

Kas ir mainījies?

Cashwagon reitings ir paaugstināts no C+ uz B-

Kāpēc?

Cashwagon grupa pēdējo divu gadu laikā ir pierādījusi savu spēju attīstīt biznesu gan apjoma, gan ģeogrāfiskā pārklājuma ziņā. Līdz 2019. gada aprīļa beigām Cashwagon neto kredītportfelis jau bija pieaudzis līdz 23,7 miljoniem ASV dolāru. Turklāt Indonēzijas regulatīvā vide ir stabila, un nebanku uzņēmumi tiek labi regulēti.

Credilikeme

Credilikeme ir viens no inovatīvākajiem aizdevumu izsniedzējiem Meksikā. 2012. gadā izveidotais uzņēmums piedāvā patēriņa kredītus Meksikas iedzīvotājiem, izmantojot savu mājaslapu un iesaistošo mobilo lietotni, kurā tiek izmantoti spēļošanas elementi.

Kas ir mainījies?

Credilikeme reitings ir paaugstināts no C uz C+

Kāpēc?

Ir uzlabojusies Credilikeme portfeļa kvalitāte, un tas nodrošina stabilu peļņu. Turklāt uzņēmumam ir izdevies saglabāt augstu kapitalizācijas līmeni – tā kapitāla/aktīvu rādītājs ir tuvu 70%. 

Credius (Rumānija)

Credius ir viens no pieciem lielākajiem alternatīvajiem aizdevējiem Rumānijā, un to finansē privātā kapitāla grupa New Century Holdings (NCH) no Amerikas Savienotajām Valstīm. NCH ​​pārvalda kapitālu aptuveni trīs miljardu ASV dolāru apmērā, izmantojot deviņu biroju tīklu Austrumeiropā, Krievijā un Brazīlijā. Uzņēmuma darbību Rumānijā regulē Rumānijas Nacionālā banka.

Kas ir mainījies?

Credius (Rumānija) reitings ir paaugstināts no B uz B+

Kāpēc?

Reitinga paaugstināšanas galvenais iemesls ir Rumānijas finanšu sektora regulatīvās vides vienkāršošana. Papildus tam, Credius ir diversificējis savu produktu piedāvājumu, tam pievienojot auto un biznesa kredītus. 

Dinero

2017. gadā dibinātais Dinero ir visstraujāk augošais tiešsaistes aizdevējs Ukrainā. Tas specializējas īstermiņa kredītu izsniegšanā. Dinero Mintos aizdevumu tirgū piedāvā iespēju investēt eiro izvietotos īstermiņa kredītos ar plānoto neto peļņu līdz 14% gadā.

Kas ir mainījies?

Dinero reitings ir paaugstināts no C+ uz B-

Kāpēc?

Dinero ir saglabājis stabilu kredītportfeļa stāvokli, vienlaikus piedzīvojot lielu portfeļa pieaugumu. Līdz 2018. gada beigām – mazāk nekā divu darbības gadu laikā – Dinero portfelis bija sasniedzis 4,1 miljonu eiro. Tā rezultātā Dinero ir kļuvis par vienu no lielākajiem tirgus dalībniekiem. 

ID Finance (Spānija)

ID Finance ievieš finanšu tehnoloģijas jaunietekmes tirgos. 2012. gadā izveidotā ID Finance galvenais birojs atrodas Barselonā, un tas šobrīd ir lielākais tiešsaistes patēriņa kredītu aizdevējs NVS reģionā un vadošais aizdevējs Eiropā, kuram uzticas gan privātie, gan institucionālie investori visā pasaulē.

Kas ir mainījies?

ID Finance (Spānija) reitings ir paaugstināts no B- uz B

Kāpēc?

2018. gada beigās un 2019. gada 1. ceturksnī ID Finance ir ievērojami uzlabojis peļņas rādītājus Spānijā. Līdz ar to uzņēmuma pozīcija Spānijas tirgū ir kļuvusi spēcīgāka.

Metrokredit

Metrokredit tika izveidots 2017. gadā Sanktpēterburgā, Krievijā, un to regulē Krievijas Centrālā banka. Uzņēmums Krievijas iedzīvotājiem piedāvā ātri un ērti saņemt īstermiņa kredītus līdz 30 000 Krievijas rubļu apmērā. 

Kas ir mainījies?

Metrokredit reitings ir paaugstināts no C+ uz B-

Kāpēc?

Metrokredit portfelis 2018. gadā uzsāka spēcīgu, bet stabilu izaugsmi, kas turpinās joprojām. Turklāt pēdējo mēnešu laikā ir uzlabojusies Metrokredit izsniegto kredītu atmaksas disciplīna.

Varks

Varks ir licencēta finanšu institūcija, kuras darbību regulē Armēnijas centrālā banka. Kopš 2016. gada Varks saviem klientiem piedāvā ātru un vienkāršu piekļuvi līdzekļiem, pateicoties efektīvam pieteikšanās procesam.

Kas ir mainījies?

Varks reitings ir paaugstināts no B uz B+

Kāpēc?

Varks neto peļņa 2018. gadā sasniedza 6,6 miljonus eiro, un kopš tā laika uzņēmuma portfeļa kvalitāte ir bijusi stabila, tas ir palielinājis savu aktīvu bāzi un diversificējis finansējumu. 

Svarīgi 

Lūdzu, ņem vērā, ka esošās Auto Invest stratēģijas pēc riska reitingu atjaunināšanas netiks automātiski mainītas. Ja gribi sākt vai pārtraukt investēt šajos aizdevumos, Tev ir manuāli jāpielāgo savus Auto Invest iestatījumus.

 

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner