Eleving Group pārdod savu Bulgārijas uzņēmumu Eurolease Group

Zemāk sniegto paziņojuma tekstu AS Mintos Marketplace (Mintos) sniedza Eleving Group – Mintos sadarbības partneris, kas piedāvā investīciju iespējas mintos.com platformā.

Ievērojot Eleving Group stratēģiju konsolidēt investīcijas sekmīgākajos tirgos, tika pieņemts lēmums aiziet no Bulgārijas tirgus.

Mogo Bulgaria tika pārdots vietējam konglomerātam Eurolease Group – vienai no lielākajām atklātajām akciju sabiedrībām Bulgārijā1,2 kas darbojas apdrošināšanas, komunālo pakalpojumu, auto tirdzniecības, finanšu un operatīvā līzinga nozarēs.

Darījumu izskatīja un apstiprināja Bulgārijas Republikas Konkurences un aizsardzības komisija, un pārdošanas process tika pabeigts 2021. gada 1. decembrī.

Kā tas ietekmēs Mintos investorus?

Mogo Bulgaria uzņēmums neizvietos jaunus aizdevumus, un esošā ekspozīcija amortizēsies saskaņā ar pašreizējiem grafikiem. Eurolease Group ir sniedzis savas grupas garantiju, kas aizstās pašreizējo Eleving Group garantiju, Mintos investoriem nodrošinot atbilstošu drošības līmeni.

Tanī pat laikā Eleving Group turpinās palielināt savu aizdevumu piedāvājumu Mintos aizdevumu tirgū, piedāvājot investīciju iespējas vairākās citās valstīs un reģionos.

Par Eurolease Group

Eurolease Group apvieno uzņēmumus, kas piedāvā finanšu un operatīvo auto līzingu, lietotu automašīnu pārdošanu un auto nomas pakalpojumus ar zīmoliem Avis un Budget. Eurolease Group darbojas Bulgārijā un Ziemeļmaķedonijā. Šis darījums ir daļa no Eurolease Group stratēģijas apvienot tradicionālo līzinga biznesu ar inovatīviem finanšu tehnoloģiju pakalpojumiem, kā arī padarīt finanšu līzingu pieejamu nebanku patērētāju segmentam.

2021. gada 3. ceturksnī Eurolease Group kopējie aktīvi sasniedza 58,4 miljonus eiro, no kuriem meitasuzņēmumu finanšu līzinga portfelis veidoja 38,3 miljonus eiro. Eurolease Group pašu kapitāls ir 9,9 miljoni eiro. Uzņēmums finansē savu darbību, izmantojot banku aizdevumus un emitējot obligācijas, kas tiek tirgotas Bulgārijas Fondu biržā.

Par Mogo Bulgaria

Mogo Bulgaria ir uzņēmums, kas piedāvā lietotu automašīnu finanšu līzingu. Uzņēmuma līzinga portfelis ir 6 miljonu eiro apmērā (2021. gada 3. ceturkšņa beigās), un tas apkalpo vairāk nekā 2500 aktīvu klientu, izmantojot filiāļu tīklu 14 pilsētās visā valstī. Visā darbības periodā Mogo Bulgaria ir uzrādījusi labu portfeļa kvalitāti ar zemāko saistību neizpildes līmeni starp Eleving tirgiem reģionā. Līdz šim Mogo Bulgaria piederēja Eleving Group (agrāk Mogo Finance).

Daži Eleving Group un Mintos kapitāla investori pārklājas.

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner