Eleving Group piesaista 150 miljonus eiro un veiksmīgi noslēdz vienu no lielākajām obligāciju emisijām Baltijā

Zemāk sniegto paziņojuma tekstu AS Mintos Marketplace (Mintos) sniedza Eleving Group – Mintos sadarbības partneris, kas piedāvā investīciju iespējas mintos.com platformā.

Eleving Group (iepriekš – Mogo Finance) ir emitējusi obligācijas 150 miljonu eiro apmērā, kas kotētas Frankfurtes Fondu biržā, tādējādi veiksmīgi noslēdzot vienu no lielākajām privāta uzņēmuma obligāciju emisijām Baltijā.

Korporatīvās obligācijas tika emitētas par nominālvērtību ar gada procentu likmi 9,5 % un dzēšanas termiņu 2026. gadā. Obligācijas tika emitētas slēgta piedāvājuma formā Eiropas profesionālajiem investoriem pēc vairākām Eiropas profesionālo investoru sanāksmēm. Ieņēmumi tiks izmantoti, lai refinansētu esošās saistības, kas ietver 100 miljonu eiro nenomaksāto eiroobligāciju un citas saistības, tādējādi turpinot optimizēt Eleving Group aizņemšanās izmaksas un sekmējot uzņēmuma turpmāko izaugsmi.

"Mēs esam gandarīti un pateicīgi esošajiem un jaunajiem investoriem, kuri mūs atbalstīja un izrādīja uzticību mūsu uzņēmumam. Priecājamies un lepojamies, ka mūsu uzņēmumā investēja investori no visas Eiropas, un īpaši spēcīgs pieprasījums bija tieši no Baltijas reģiona. Šis ir vēl viens ļoti nozīmīgs pavērsiens uzņēmuma vēsturē un nodrošina stabilu uzņēmuma finansējumu pārskatāmā nākotnē. Mēs turpināsim attīstīt savu mobilitātes un finansēšanas platformu, vienlaikus ieviešot jaunus produktus un investējot digitalizācijā."

Eleving Group izpilddirektors Modestas Sudnius

"Šis ir nozīmīgs notikums ne tikai Eleving Group, bet arī Baltijas kapitāla tirgiem kopumā, jo ievērojamo finansējuma apjomu – 150 miljonus eiro – piesaistījis uzņēmums ar vietējo kapitālu, kura galvenais birojs atrodas Latvijā. Ceram, ka šis notikums palīdzēs ievērojami paplašināt mūsu uzņēmuma investoru bāzi, jo sagaidām, ka pēc kotēšanas biržā obligācijas kļūs pieejamas gan institucionālajiem, gan privātajiem investoriem.”

Eleving Group finanšu direktors Māris Kreics

Paredzams, ka jaunās obligācijas tiks iekļautas Frankfurtes Fondu biržas atklātajā tirgū 2021. gada 18. oktobrī vai tuvu tam. Četrus mēnešus pēc tam jaunās obligācijas plānots iekļaut regulētajā tirgū. Ērtākas vērtspapīru tirdzniecības nodrošināšanai, kā arī lai sniegtu piekļuvi darījumiem privātajiem investoriem, obligācijas tiks iekļautas Nasdaq Rīga biržā.

Aptuveni 25 miljonus eiro (aptuveni 25 % no Eleving neatmaksātajām investīcijām Mintos aizdevumu tirgū) no iegūtajiem līdzekļiem Eleving Group plāno izmantot, lai atpirktu Mintos aizdevumu tirgū finansētos aizdevumus.

Mintos investori, kuri ir investējuši šajos aizdevumos, šīs atpirkšanas ietvaros saņems pilnu pamatsummas atmaksu un procentus. Eleving Group plāno, ka drīzumā uzsāktā atpirkšana skars visas valstis. Taču Eleving Group turpinās piedāvāt investīciju iespējas investoriem Mintos aizdevumu tirgū.

"Mēs esam noslēguši vēl vienu sekmīgu obligāciju emisiju, kas vēl vairāk nostiprina mūsu biznesa modeļa starptautisko atpazīstamību un ilgmūžību. Tajā pašā laikā Mintos joprojām ir nozīmīgs mūsu grupas finansējuma avots. Esam pateicīgi par Mintos investoru kopienas nepārtraukto atbalstu, un mēs centīsimies strādāt, lai ar Mintos platformas starpniecību nodrošinātu vairāk investīciju iespēju mūsu grupā."

Māris Kreics, Eleving Group finanšu direktors

Eleving Group turpinās Mintos investoriem piedāvāt investīciju iespējas tās izsniegtajos aizdevumos. Šobrīd Mintos ir iespējams investēt virknē citu aizdevumu, tostarp no IDF Eurasia, Kviku, Watu Credit, Dozarplati, Conmigo Vales un DelfinGroup. Plašāka informācija ir pieejama pirmreizējā tirgus pilnajā aktuālo aizdevumu investīciju sarakstā.

Par Eleving Group

2012.gadā Latvijā dibinātā Eleving Group Mintos aizdevumu tirgum pievienojās 2015. gadā, sākotnēji investīcijām piedāvājot aizdevumus no Latvijas. Šajā laikā grupa Mintos aizdevumu tirgū ir izvietojusi 14 valstīs izsniegtus kredītus, pārstāvot Baltijas valstis, kā arī Centrālo, Austrumu un Dienvidaustrumu Eiropu. Uzņēmums darbojas arī Kaukāzā, Centrālāzijā un Austrumāfrikā. Līdz šim uzņēmums aizdevumos ir izsniedzis vairāk nekā 710 miljonus eiro, un tā neto kredītportfelis pārsniedz 210 miljonus eiro.

Daži Eleving Group un Mintos kapitāla investori pārklājas.

AS Mintos Marketplace atruna

Šajā publikācijā sniegtā informācija ir tikai mārketinga komunikācija, un tā nav uzskatāma par investīciju konsultāciju.

Investēšana ir saistīta ar risku. Nav garantijas, ka Tu atgūsi investēto summu. Līdzšinējie rezultāti negarantē līdzīgus rezultātus nākotnes. Mintos nav atbildīgs par nekādiem tiešiem vai netiešiem zaudējumiem, kas radušies, izmantojot sniegto informāciju.

Šajā publikācijā sniegtā informācija nav paredzēta kā reklāma, aicinājums, piedāvājums vai ieteikums pirkt vai pārdot jebkādas investīcijas vai veikt jebkādus citus darījumus.
Jebkurš investīciju lēmums ir jāpieņem, pamatojoties uz ar investīciju saistīto risku analīzi. Pirms investēšanas, izvērtē savas zināšanas, pieredzi, finansiālo situāciju un investēšanas mērķus.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner