Eleving Group publicē 2022. gada pirmā pusgada finanšu rezultātus

Eleving Group ir publicējusi konsolidēto finanšu pārskatu par periodu, kas noslēdzās 2022. gada 30. jūnijā, uzrādot uzlabotus rezultātus visos galvenajos darbības rādītājos. Uzņēmums ir sniedzis šādu darbības un finanšu informāciju:

Pārskata periodā Eleving Group ir palielinājusi koriģēto EBITDA par 12,9 %, sasniedzot 32,3 miljonus eiro salīdzinājumā ar 28,6 miljoniem eiro pirms gada, savukārt koriģētā neto peļņa pirms valūtas kursa svārstību ietekmes ir 9 miljoni eiro salīdzinājumā ar 8,6 miljoniem eiro attiecīgajā 2021. gada periodā.

Sešu mēnešu koriģētie ieņēmumi sasniedza 90 miljonus eiro, kas ir par 21,4 miljoniem eiro vairāk nekā attiecīgajā periodā pirms gada, kad tie bija 68,6 miljoni eiro. Elastīgās nomas un transportlīdzekļu abonēšanas produktu ieņēmumi veidoja 23,5 miljonus eiro, kas ir par 142,3 % vairāk nekā 2021. gada pirmajos sešos mēnešos un par 23,8 % vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī. Tradicionālās nomas un atgriezeniskā līzinga produktu ieņēmumi sasniedza 31,5 miljonus eiro, kas ir par 26,0 % vairāk nekā iepriekšējā sešu mēnešu pārskata periodā un par 5,9 % vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī, kas beidzās 31. martā. Savukārt patēriņa kredītu segmentā ieņēmumi sasniedza 31 miljonu eiro, kas ir par 8,8% vairāk salīdzinājumā ar 2021. gada pirmajiem sešiem mēnešiem. Arī uzņēmuma neto portfelis uzrāda stabilu izaugsmi, pārsniedzot 275,8 miljonus eiro, kas ir par 63,5 miljoniem eiro vairāk nekā attiecīgajā pārskata periodā pirms gada.

Eleving Group izpilddirektors Modestas Sudnius komentē:

“Lai gan pasaulē un investīciju tirgos valda liela nenoteiktība, Eleving Group turpina demonstrēt stabilu sniegumu. Grupas portfelis un ieņēmumi šā gada pirmajā pusē turpināja augt, uzņēmumam sekmīgi īstenojot nosprausto stratēģiju. Tas ir nodrošinājis spēcīgus finanšu rezultātus ar labāko sešu mēnešu rentabilitāti kompānijas vēsturē.

“Paturot prātā sasniegto, mēs piesardzīgi raugāmies uz dažādiem ģeopolitiskās un ekonomiskās situācijas pasaulē izraisītajiem ekonomikas lejupslīdes signāliem, piemēram, inflāciju, energoresursu izmaksu pieaugumu un vispārējo noskaņojumu ekonomikā. Tuvāko sešu mēnešu laikā Eleving Group saglabās savu izaugsmes un attīstības stratēģiju, bet izmantos konservatīvāku pieeju risku parakstīšanas politikā, centīsies turpināt uzlabot darbības efektivitāti un koncentrēsies uz esošajiem produktiem un ģeogrāfiskajām teritorijām, piesardzīgi izmēģinot jaunas koncepcijas.”

Jūnijā Fitch Ratings atkārtoti piešķīra Eleving Group B- reitingu ar stabilu prognozi. Šo novērtējumu grupa vērtē pozitīvi, jo tas apliecina, ka uzņēmuma stratēģija un īstenotās darbības ir efektīvas arī ekonomiskās nenoteiktības apstākļos.

Par Eleving Group

2012. gadā Latvijā dibinātā Eleving Group Mintos platformai pievienojās 2015. gadā, sākotnēji investīcijām piedāvājot aizdevumus no Latvijas. Šajā laikā grupa Mintos platformā ir izvietojusi 15 valstīs izsniegtus aizdevumus, pārstāvot Baltijas valstis, kā arī Centrālo, Austrumu un Dienvidaustrumu Eiropu. Uzņēmums darbojas arī Kaukāzā, Centrālāzijā un Austrumāfrikā. Līdz šim uzņēmums aizdevumos ir izsniedzis vairāk nekā 1,115 miljardus eiro, un tā neto kredītportfelis pārsniedz 260 miljonus eiro.

Daži Eleving Group un Mintos kapitāla investori pārklājas.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner