Eleving Group ziņo par 24% EBITDA pieaugumu 2022. gada 3. ceturksnī

Vairāku zīmolu finanšu tehnoloģiju uzņēmums Eleving Group ziņo, ka tā ir palielinājusi koriģēto deviņu mēnešu EBITDA līdz 53,5 miljoniem eiro un sasniegusi rekordlielu koriģēto neto peļņu 17,7 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums ir sniedzis šādu darbības un finanšu informāciju:

Pārskata periodā Eleving Group ir palielinājusi koriģēto EBITDA līdz 53,5 milj. eiro, kas ir par 24% vairāk nekā pirms gada, kad tā bija 43,2 milj. eiro. Savukārt koriģētā neto peļņa pirms valūtas svārstību ietekmes ir palielināta līdz 17,7 milj. eiro pretstatā 12,1 milj. eiro attiecīgajā deviņu mēnešu periodā 2021. gadā.

Trešā ceturkšņa koriģētie ieņēmumi ir sasnieguši 136 milj. eiro, kas ir par 26,8% vairāk, salīdzinot ar 107,3 milj. eiro iepriekšējā gada deviņos mēnešos. Elastīgās nomas un transportlīdzekļu abonēšanas produkti ieņēmumos veidoja 38,2 milj. eiro un tas ir par 105,5% vairāk nekā pirms gada un par 4,3% vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī. Tradicionālās nomas un atgriezeniskā līzinga produktu ieņēmumi sastādīja 51,4 milj. eiro, veidojot 25,2% pieaugumu pret pagājušā gada attiecīgo periodu un 13,7% pieaugumu pret šā gada sešu mēnešu periodu. Savukārt ieņēmumi no patēriņa produktiem sasniedza 46,4 milj. eiro, kas ir par 2,6% salīdzinājumā ar 2021. gada deviņiem mēnešiem. Uzņēmuma neto portfelis uzrādīja stabilu izaugsmi, sasniedzot 288,6 milj. eiro, kas ir par 12,8 milj. eiro vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo sešu mēnešu periodu 2022. gadā. Uzņēmuma mobilitātes un patēriņa produkti portfelī veidoja attiecīgi 224,8 milj. eiro un 63,8 milj. eiro.

"Šobrīd mēs neredzam nekādus būtiskus signālus par ekonomikas lejupslīdi grupas līmenī. Tomēr esam gatavi veikt atbilstošus pasākumus, ja nākotnē radīsies potenciāli izaicinājumi. Apzinoties jauno globālo un ekonomisko realitāti, mēs turpinām ievērot konservatīvāku pieeju uzņēmuma attīstībā. Mūsu galvenais mērķis šajā gadā ir pilnveidot esošos produktus mūsu spēcīgākajos tirgos, kas turpina demonstrēt stabilus rezultātus kā mobilitātes, tā patēriņa finansēšanas segmentos. Mēs esam pārskatījuši savu aizdevumu izsniegšanas politiku, kā arī izmaksu struktūru, lai būtu labāk sagatavoti nākotnes izaicinājumiem. Pieprasījums pēc mūsu produktiem joprojām saglabājas augsts, un mēs esam sasnieguši gandrīz 5% portfeļa pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni. Tas ir mazāks nekā šā gada iepriekšējos ceturkšņos, tomēr tas ir mūsu apzināts lēmums, lai saglabātu kontrolētu un veselīgu izaugsmi šajos nenoteiktības pilnajos laikos."

Eleving Group izpilddirektors Modestas Sudnius

Grupa ir turpinājusi diversificēt savu kapitāla struktūru, piesaistot 4 miljonu eiro lielu parādu, izmantojot privātu obligāciju emisiju Kenijā. Turklāt lielākā daļa jaunā finansējuma ir denominēta KES, tādējādi nodrošinot dabisku nodrošinājumu pret vietējās valūtas risku.

"Šobrīd varam novērtēt, ka stratēģiskie lēmumi par finansējuma piesaistes avotu diversifikāciju ir bijuši pamatoti un dod taustāmus rezultātus. Joprojām esam salīdzinoši izdevīgā pozīcijā, jo finansējuma struktūras pamatā mums atrodas iepriekš izsniegtās obligācijas, banku aizdevumi un aizņēmumi no trešajām personām, kas tika apgūti laikā, kad finansējuma piesaistes nosacījumi kapitāla tirgos bija krietni labvēlīgāki."

Eleving Group finanšu direktors Māris Kreics

Par Eleving Group

2012. gadā Latvijā dibinātā Eleving Group Mintos platformai pievienojās 2015. gadā, sākotnēji investīcijām piedāvājot aizdevumus no Latvijas. Šajā laikā grupa Mintos platformā ir izvietojusi 15 valstīs izsniegtus aizdevumus, pārstāvot Baltijas valstis, kā arī Centrālo, Austrumu un Dienvidaustrumu Eiropu. Uzņēmums darbojas arī Kaukāzā, Centrālāzijā un Austrumāfrikā. Līdz šim uzņēmums aizdevumos ir izsniedzis vairāk nekā 1,115 miljardus eiro, un tā neto kredītportfelis pārsniedz 260 miljonus eiro.

Daži Eleving Group un Mintos kapitāla investori pārklājas.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner