Eleving Group ziņo par 27,8% EBITDA pieaugumu 2022. gada 1. ceturksnī

Eleving Group konsolidētajā finanšu pārskatā par 2022. gada 1. ceturksni ziņo par rekordaugstiem darbības rezultātiem galvenajos uzņēmējdarbības rādītājos. Uzņēmums ir sniedzis šādu darbības un finanšu informāciju:

Ceturkšņa darbības rezultāti

Pārskata periodā Eleving Group ir palielinājusi koriģēto EBITDA, sasniedzot 17,1 miljonu eiro salīdzinājumā ar 13,4 miljoniem eiro 2021. gada 1. ceturksnī, savukārt koriģētā neto peļņa pirms valūtas kursa svārstību ietekmes ir sasniegusi 5,9 miljonus eiro salīdzinājumā ar 3,7 miljoniem eiro attiecīgajā periodā pirms gada. Turklāt koriģētie ieņēmumi ir pārsnieguši 45,5 miljonus eiro, kas ir par 13,8 miljoniem eiro vairāk nekā 2021. gada pirmajā ceturksnī, kad koriģētie ieņēmumi sasniedza 31,7 miljonus eiro. Elastīgās nomas un abonēšanas produktu pienesums 1. ceturkšņa ieņēmumos bija 10,5 miljoni eiro, savukārt nomas un atpakaļnomas produktu ieņēmumi sasniedza 15,2 miljonus eiro, bet patēriņa kreditēšanas produktu ieņēmumi veidoja 17,8 miljonus eiro.

Uzņēmuma pārvaldītais aktīvais kredītportfelis sasniedza rekordaugstu 259,9 miljonu eiro atzīmi, kas ir par 14,7 miljoniem eiro vairāk nekā 2021. gada 4. ceturksnī. Vislielāko portfeļa daļu joprojām veido automašīnu finansēšanas un nomas pakalpojumi – 197,7 miljoni eiro, savukārt patēriņa finanšu produkti sasniedza 62,2 miljonus eiro.

"2022. gada pirmais ceturksnis uzņēmumam ir bijis veiksmīgs gan no darbības, gan finansiālā viedokļa. Mums izdevās sasniegt plānotos izaugsmes un rentabilitātes rādītājus, un tas liecina par mūsu portfeļa kvalitāti un uzņēmuma darbības un izvēlētās stratēģijas efektivitāti. Pirmajā ceturksnī mēs turpinājām demonstrēt spēcīgus rezultātus mūsu tirgos un darbības virzienos. Tas bija izcils ceturksnis mūsu attīstītākajiem tirgiem – Baltijas valstīm un Kaukāzam, kā arī patēriņa finanšu uzņēmumiem Albānijā un Ziemeļmaķedonijā. Turklāt strauja izaugsme joprojām vērojama Kenijā un Ugandā, kur uzņēmums ir kļuvis par neaizstājamu partneri klientiem, kuriem nav bankas konta un kuri meklē mobilitātes risinājumus, lai palielinātu savus ienākumus."

Eleving Group izpilddirektors Modestas Sudnius

Neraugoties uz ģeopolitiskajiem izaicinājumiem, ko izraisīja karš Ukrainā, Eleving Group turpināja īstenot jaunus attīstības projektus, taču ar mazāku jaudu. Primero produkts ir veiksmīgi ieviests Armēnijā. Latvijā pakāpeniski pieaug jaunu automobiļu parks, lai atbalstītu automobiļu abonēšanas biznesa Renti Plus attīstību. Somijā ir saņemta kreditēšanas licence, un 2022. gada otrajā ceturksnī plānots uzsākt transportlīdzekļu finansēšanas darbību.

Pieņemta grupas līmeņa ESG stratēģija

Šī gada pirmajā ceturksnī Eleving Group pieņēma pirmo uzņēmuma ESG (vides aizsardzības, sociālās atbildības un pārvaldības) stratēģiju 2025. gadam. Ieviestās stratēģijas prioritātes ir finanšu pratības veicināšana visos grupas pārstāvētajos tirgos, uzņēmējdarbības procedūru saskaņošana ar labas pārvaldības praksi, darbinieku izaugsme, dzimumu līdztiesība un uzņēmējdarbības procedūru un portfeļa radītās ietekmes uz klimatu samazināšana.

"ESG stratēģija ir skaidri definēts vidēja termiņa rīcības plāns, kurā esam identificējuši galvenās problēmas un veidus, kā tās pārvarēt. Mēs apzināmies savu lomu sabiedrībā un zinām, ka mums jārīkojas kā līderiem, lai rādītu piemēru un veicinātu ilgtspējīgu uzņēmējdarbības vidi ar pozitīvu sociālo un ekonomisko ietekmi. Stratēģija ir tikai pirmais solis, un tagad ir sācies cītīgs darbs, lai sasniegtu mūsu ESG vīzijā izvirzītos mērķus."

Modestas Sudnius

Stratēģisko mērķu ietvaros uzņēmums līdz 2025. gadam palielinās bezizmešu transportlīdzekļu skaitu savā portfelī. Turklāt tas plāno attīstīt videi draudzīgu transportlīdzekļu nomas un līzinga pakalpojumus, izmantojot pārstāvētos zīmolus, un ieviest automašīnu abonēšanas un elektrisko automašīnu koplietošanas produktus.

2021. gada auditētais finanšu pārskats

Maijā iesniegtais Eleving Group 2021. gada auditētais finanšu pārskats liecina, ka uzņēmums pagājušā gada 12 mēnešos ir strādājis ļoti rentabli. Veiksmīgi turpinot biznesa attīstības stratēģiju un pilnveidojot produktus visos tirgos, uzņēmums sasniedza 153,8 miljonus eiro ieņēmumu, kas ir par 74,2 % vairāk nekā 2020. gadā.

Salīdzinājumā ar 2020. gadu uzņēmums novēroja arī strauju portfeļa pieaugumu, kas palielinājās par 44,2 miljoniem eiro, sasniedzot 245,6 miljonus eiro. Savukārt koriģētā EBITDA pieauga līdz 60,6 miljoniem eiro salīdzinājumā ar 34,8 miljoniem eiro pirms gada. 2021. gada 31. decembrī uzņēmumam bija vairāk nekā 350 000 aktīvu klientu.

Par Eleving Group

2012. gadā Latvijā dibinātā Eleving Group Mintos aizdevumu tirgum pievienojās 2015. gadā, sākotnēji investīcijām piedāvājot aizdevumus no Latvijas. Šajā laikā grupa Mintos aizdevumu tirgū ir izvietojusi 14 valstīs izsniegtus kredītus, pārstāvot Baltijas valstis, kā arī Centrālo, Austrumu un Dienvidaustrumu Eiropu. Uzņēmums darbojas arī Kaukāzā, Centrālāzijā un Austrumāfrikā. Līdz šim uzņēmums aizdevumos ir izsniedzis vairāk nekā 710 miljonus eiro, un tā neto kredītportfelis pārsniedz 250 miljonus eiro.

Daži Eleving Group un Mintos kapitāla investori pārklājas.

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner