Eleving Group ziņo par rekordaugstiem finanšu rezultātiem 2021. gada 9 mēnešos

Zemāk sniegto paziņojuma tekstu AS Mintos Marketplace (Mintos) sniedza Eleving Group – Mintos sadarbības partneris, kas piedāvā investīciju iespējas mintos.com platformā.

Eleving Group (iepriekš Mogo Finance) ziņo par 2021. gada pirmo deviņu mēnešu neauditētajiem rezultātiem, pārliecinoši nosakot uzņēmuma virzību uz labāko finanšu gadu tā vēsturē. Grupas ieņēmumi deviņos mēnešos ir sasnieguši 112,6 miljonus eiro, bet tīrā peļņa – 9,2 miljonus eiro, kas ir iespaidīgs lēciens salīdzinājumā ar 2,5 miljonu eiro zaudējumiem attiecīgajā periodā pērn.

Izcilo rentabilitāti veicināja līdz šim augstākā deviņu mēnešu koriģētā EBITDA 45,7 miljonu eiro apmērā un rekordaugstais portfelis 229 miljonu eiro apmērā, ko sekmēja abi grupas uzņēmējdarbības virzieni – transportlīdzekļu un patērētāju finansēšana.

Saglabājot stratēģisko fokusu uz grupas esošajiem tirgiem un stabilu izaugsmi, Eleving Group 2021. gada trešajā ceturksnī ir sasniegusi virkni nozīmīgu pavērsiena punktu. Jau šobrīd mūsu deviņu mēnešu darbības pamatrādītāji krietni pārsniedz visa 2020. gada kopējos rezultātus, un grupa ir ceļā uz savu labāko finanšu gadu tās pastāvēšanas vēsturē. 2021. gada trešajā ceturksnī mēs sasniedzām arī vēsturiskus uzņēmuma atskaites punktus, proti, kopš darbības uzsākšanas izsniegto aizdevumu apmērs sasniedza 900 miljonus eiro, ir finansēti vairāk nekā ceturtdaļmiljons transportlīdzekļu, kā arī grupas darbinieku skaits pārsniedza 2000. Esam nostiprinājuši pozīcijas visos Eleving Group pārstāvētajos tirgos. No ceturkšņa uz ceturksni tiek turpināts spēcīgs sniegums Kenijā un Ugandā, kur koncentrējamies uz taksometru-motociklu finansēšanu. Turklāt vairākos transportlīdzekļu finansēšanas tirgos Baltijā un Austrumeiropā esam sasnieguši augstāko izsniegto aizdevumu apjomu.

Eleving Group veica arī nozīmīgu eiroobligāciju emisiju 150 miljonu eiro apmērā, kotējot tās Frankfurtes fondu biržā. Esam pateicīgi mūsu investoru kopienai visā Eiropā, kas izrādīja uzticību uzņēmumam un tā vīzijai. Iegūtie līdzekļi ļaus refinansēt esošās saistības un pārskatāmā nākotnē uzņēmumam nodrošinās stabilu finansējumu. Šī obligāciju emisija ir nozīmīgs pavērsiena punkts ne tikai Eleving Group, bet arī visam Baltijas kapitāla tirgum kopumā, ņemot vērā, ka tā ir viena no lielākajām privātā kapitāla uzņēmuma obligāciju emisijām Baltijā.

"2021. gada trešajā ceturksnī mēs turpinājām īstenot grupas vides, sociālās un korporatīvās pārvaldības (ESG) stratēģiju. Esam izstrādājuši videi draudzīgu transportlīdzekļu - elektroauto un hibrīdauto - finansēšanas produktus, kas šobrīd ir ieviesti Lietuvā un Rumānijā, un drīzumā tiks ieviesti arī citos tirgos. Turklāt esam sākuši īstenot grupas radītās oglekļa dioksīda pēdas nospieduma kompensēšanas mehānismus un izstrādāt ilgtermiņa ESG mērķus".

Modestas Sudnius, Eleving Group vadītājs

Par Eleving Group

2012. gadā Latvijā dibinātā Eleving Group Mintos aizdevumu tirgum pievienojās 2015. gadā, sākotnēji investīcijām piedāvājot aizdevumus no Latvijas. Šajā laikā grupa Mintos aizdevumu tirgū ir izvietojusi 14 valstīs izsniegtus kredītus, pārstāvot Baltijas valstis, kā arī Centrālo, Austrumu un Dienvidaustrumu Eiropu. Uzņēmums darbojas arī Kaukāzā, Centrālāzijā un Austrumāfrikā. Līdz šim uzņēmums aizdevumos ir izsniedzis vairāk nekā 710 miljonus eiro, un tā neto kredītportfelis pārsniedz 220 miljonus eiro.

Daži Eleving Group un Mintos kapitāla investori pārklājas.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner