ES finanšu tehnoloģiju uzņēmumi apvienojas Eiropas FinTech asociācijā (EFA)

Uz tehnoloģijām balstītu risinājumu ieviešana finanšu nozarē mainīja to, kā patērētāji un uzņēmumi gūst labumu no finanšu produktiem un pakalpojumiem. Aizvien pieaugošais tirgus nepārtraukti paver jaunas iespējas plašākam tā dalībnieku skaitam, un Eiropas Komisija ir izvirzījusi uzdevumu izveidot jaunu digitālo finanšu stratēģiju, lai risinātu jautājumus, kas saistīti ar Eiropas finanšu tehnoloģiju nozares virzienu un robežām.

Reaģējot uz to, Eiropā vadošie finanšu tehnoloģiju uzņēmumi ir apvienojušies un izveidojuši Eiropas FinTech asociāciju, lai palīdzētu izstrādāt jauno regulatīvo pieeju nozarei. 2020. gada 16. jūnijā Briselē izveidotā asociācija pārstāvēs patiesi digitālu finanšu pakalpojumu nozares intereses sarunās ar ES regulatīvo iestāžu pārstāvjiem.

Eiropas finanšu inovāciju regulējums

Briselē bāzētās EFA dibinātāju rindās ir uzņēmumi no maksājumu, aizdevumu, banku, robo-padomu, identitātes verifikācijas, investīciju, kā arī pakalpojumu programmatūru jomām, un tā ir pirmā bezpeļņas organizācija, kas pārstāv vairāk nekā divdesmit vadošos Eiropas finanšu tehnoloģiju uzņēmumus. EFA strādās pie tā, lai:

  • – veicinātu, īstenotu un attīstītu sadarbību un dialogu starp finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem Eiropas Savienībā;
  • – paustu vienotu Eiropas finanšu tehnoloģiju nozares nostāju un uzsvērtu būtiskos sasniegumus finanšu tehnoloģiju nozarē, piedāvājot pragmatiskus risinājumus;
  • – aizstāvētu un pārstāvētu dalībnieku intereses politikas veidošanā, jo īpaši attiecībā uz ES iestādēm un citām Eiropas regulatīvajām iestādēm.

 

Klientu orientēta regulējuma veicināšana

Asociācija plāno veicināt uz klientiem orientētu regulējumu. EFA galvenie politikas mērķi ir saskaņā ar Komisijas darba kārtību, un visnozīmīgākie no tiem ir Eiropas vienotā tirgus izveide un pārrobežu šķēršļu likvidēšana finanšu pakalpojumu jomā.

Mēs lepojamies, ka Mintos ir viens no asociācijas dibinātājiem kopā ar citiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem: AcceptEasy (tagad Serrala Solutions), Billie, elinvar, finleap, Funding Circle, Kantox, Kontist, Moneyfarm, N26, Raisin, Satisplay, Scalable Capital, solarisBank, Tink, TransferWise, Truelayer, Verimi, viafintech, Wirecard un Zalando payments.

Mintos AML vadītāja Sandra Rituma kopā ar savu komandu piedalījās EFA nostājas dokumenta par jautājumiem, kas saistīti ar AML/KYC, izstrādē, informējot par problēmām, ar kurām Mintos saskaras, attālināti identificējot investorus.

Komentējot Mintos komandu iesaistīšanos EFA izveidē, Mintos juridiskās daļas vadītāja Inese Lazdovska atzina:  “Mēs priecājamies, ka Mintos ir viens no EFA dibinātājiem, un lepojamies ar mūsu profesionāļiem, kuri ir devuši ieguldījumu asociācijas veidošanā ar savām zināšanām AML un finanšu tehnoloģiju juridiskajos jautājumos. Eiropas Fintech asociācija apvieno virkni Eiropā vadošo finanšu tehnoloģiju uzņēmumu. Tā pārstāvēs mūsu nozares intereses Briselē, palīdzot veidot ES finanšu tehnoloģiju politiku, un mēs ar nepacietību gaidām jaunās iniciatīvas.”

Marc Roberts, Eiropas FinTech asociācijas valdes priekšsēdētājs sacīja, ka, pateicoties Briselē bāzētās asociācijas izveidei, Eiropā tiks pārstāvētas finanšu tehnoloģiju uzņēmumu intereses, “ veicinot samērīgu un pārdomātu regulējumu, kas atbalstīs inovācijas Eiropas finanšu nozarē, vienlaikus rūpējoties par patērētāju aizsardzību”.

Eiropas Komisijas pārstāvji atzinīgi vērtē asociācijas izveidi.  Jan Ceyssens, FISMA ĢD Digitālo finanšu nodaļas vadītājs Eiropas Komisijā, uzsvēra, ka šis ir īstais brīdis, lai finanšu tehnoloģiju uzņēmumi koordinētu savas intereses visā Eiropā, jo “Eiropas pielāgošana digitālajam laikmetam ir būtisks ES atveseļošanās stratēģijas elements.”

Plašāka informācija par EFA ir pieejamawww.eufintechs.com.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner